Mládež v akcii (18.10. - 24.10.)
Program zápasov Akadémie MŠK Žilina v 42. kalendárnom týždni.

Kompletný rozpis počas sezóny nájdete aj v sekcii zápasy.

utorok 19.10.

U13: Attack Vrútky U15 - MŠK Žilina 0:6 (0:2) Góly MŠK: Žilinský 2, Pavlus, Pobijak, Lábaj, Hrobárik | 11. kolo II. LSŽ U15 skupina SEVER

U10: Attack Vrútky U13 - MŠK Žilina 3:1 (1:1) Gól MŠK: Macho | 11. kolo II. LMŽ U13 skupina SEVER

streda 20.10.

U19: MŠK Žilina - PAOK Solún 2:0 (0:0) Góly MŠK: Addo, Jambor | odveta 1. kola mládežníckej Ligy majstrov

štvrtok 21.10.

U12: Jupie FŠ MH U13 - MŠK Žilina 6:0 (2:0) | 6. kolo I. LMŽ

U11: Jupie FŠ MH U12 - MŠK Žilina 10:6 (7:3) Góly MŠK: Blaščík 3, Zábojník, Caltík, Čurgai | 6. kolo I. LMŽ

sobota 23.10.

"B": MŠK Žilina - FC Košice 3:2 (1:1) Góly MŠK: Slebodník 2, Sauer | 14. kolo II. slovenskej ligy

U19: MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:0) Gól MŠK: Šnajder | 12. kolo I. LSD

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U19: "V poslednom domácom ligovom zápase sme chceli jednoznačne zvíťaziť. V prvom polčase sme aj za týmto cieľom šli, mali sme územnú prevahu, ale veľa útokov končilo pred pokutovým územím súpera, kde nám chýbala pokojnejšia finalizácia. Ujali sme sa vedenia, no škoda, že sme nepridali aj ďalší gól. Druhý polčas pre nás nezačal dobre, keďže prišlo zbytočné vylúčenie na našej strane a hostia hrali presilovku prakticky celý polčas. O pár minút to aj využili po našom zlom odkope z pokutového územia. Museli sme sa viac zamerať na obranu, lebo súper si dokázal vypracovať viacero príležitostí. Našťastie, ďalší gól už nepridal. My sme chceli takisto streliť víťazný gól, ale viacero útokov či štandardných situácii sme nedotiahli do konca. Opäť sme ale do zostavy zaradili aj mladších hráčov, pre ktorých to bola ďalšia skúsenosť. Vzhľadom na priebeh duelu je remíza spravodlivá. Chlapcom patrí pochvala za to, že bojovali v obrane o hráča menej a chceli sme zápas aj tak vyhrať."

U13: MFK Dolný Kubín U15 - MŠK Žilina 1:2 (0:0) Góly MŠK: Vrábel, vlastný | 13. kolo II. LSŽ U15 skupina SEVER

U10: MFK Dolný Kubín U13 - MŠK Žilina 5:0 (3:0) | 13. kolo II. LMŽ U13 skupina SEVER

nedeľa 24.10.

U15: MŠK Fomat Martin - MŠK Žilina (Martin, 10:00) | 9. kolo I. LSŽODLOŽENÉ Z DÔVODU KARANTÉNY