Mládež v akcii (13.9. - 19.9.): V sobotu sa opäť predstavia viaceré kategórie Šošonov
Program zápasov Akadémie MŠK Žilina v 37. kalendárnom týždni.

Kompletný rozpis počas sezóny nájdete aj v sekcii zápasy.

streda 15.9.

U19: MŠK Žilina - FK Poprad 3:1 (0:1) Góly MŠK: L. Bortoli, Hroza, Bombík (pok. kop) | 6. kolo LSD

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U19: "V prvom polčase sme nehrali tak, ako sme si povedali. Chceli sme byť trpezliví, rýchlo otáčať ťažisko a potom zaútočiť cez voľnejšiu stranu, no na ihrisku sme robili presný opak. Hrali sme netrpezlivo a pomaly. Vytvorili sme si šance, ktoré sme nepremenili, a naopak, po našej chybe sme inkasovali. V druhom dejstve sme chceli napraviť herný dojem z prvého, čo sa nám podarilo len sčasti. Samozrejme, je dobré, že sme výsledkovo dokázali stretnutie otočiť. Hostia sa dobre a húževnato bránili, z čoho aj občas hrozili, keď napríklad trafili, rovnako ako my, dvakrát konštrukciu brány. Pozitívom duelu je, že sme zápas po polčase otočili, ale v ďalšom stretnutí musíme ukázať väčšiu energiu."

Ženy: MFK Ružomberok - MŠK Žilina 0:2 (0:1) Góly MŠK: Grečnarová (pok. kop), Sýkorová | 1. kolo Slovenský pohár Ženy

Marián Dlobík, tréner MŠK Žilina Ženy: "Dnes to bol zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom sme našu dominanciu pretavili len do jedného gólu a v druhom nám už dochádzali sily. Stretnutie sme však zvládli a zaslúžene postúpili. Treba zregenerovať, lebo zápasy idú teraz v rýchlom slede za sebou."

U15: MFK Ružomberok - MŠK Žilina 2:2 (1:1) Góly MŠK: Blaško, Baleja | 5. kolo I. LSŽ

Ľuboš Nosický, tréner MŠK Žilina U15: "Úrovňou výborný zápas, ktorý sa odohral vo vysokom tempe a súperi si navzájom nedali priestor na dlhé držanie lopty. My sme sa z optickej prevahy ťažšie dostávali do gólových príležitostí, ale takéto zápasy nám dávajú veľa."

U14: MFK Ružomberok - MŠK Žilina 2:4 (0:1) Góly MŠK: Koštiaľ, Mikunda, Michalík, Žilinský | 5. kolo I. LSŽ

Patrik Mojžiš, tréner MŠK Žilina U14: "V zápase sme boli lepším tímom. Chválime hráčov, ktorí nastúpili v priebehu stretnutia."

U12: MŠK Žilina - MFK Tatran Liptovský Mikuláš U13 3:0 (1:0) Góly MŠK: Dikoš, Jeťko, Ryšavý | 3. kolo I. LMŽ

U11: MŠK Žilina - MFK Tatran Liptovský Mikuláš U12 23:8 (6:1) Góly MŠK: Blaščík 5, Pšenica 3, Boháč 2, Caltík 2, Zábojník 2, Štefanátny J. 2, Smida, Šimun, Stenchlák, Pinčík, Dumitriu, Prostinák, Korista | 3. kolo I. LMŽ

sobota 18.9.

"B": FK Humenné - MŠK Žilina (Humenné, 15:30) | 9. kolo II. slovenskej ligy

U19: MŠK Žilina - FC Spartak Trnava (Štadión MŠK Žilina, 11:00) | 8. kolo LSD

WU19: JUPIE Futbalová škola Mareka Hamšíka - MŠK Žilina (Hronsek, 10:00) | 5. kolo LD

WU15: JUPIE Futbalová škola Mareka Hamšíka - MŠK Žilina (Hronsek, 12:00) | 5. kolo LŽ

U15: ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina (Bratislava, 14:00) | prípravný zápas

U14: ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina (Bratislava, 14:00) | prípravný zápas

U13: MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava (Strážov, 10:00) | prípravný zápas

U13: MŠK Žilina - 1. FC Tatran Prešov (Strážov, 10:00) | prípravný zápas

U12: MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava (Závodie, 10:00) | prípravný zápas

U12: MŠK Žilina - 1. FC Tatran Prešov (Závodie, 10:00) | prípravný zápas