Mládež v akcii (12.12. - 18.12.)
Program zápasov Akadémie MŠK Žilina v 50. kalendárnom týždni roku 2022.

Kompletný rozpis počas sezóny nájdete aj v sekcii zápasy.

štvrtok 15.12.

U14: Halový turnaj (Spišská Nová Ves)

• MŠK Žilina - FK Poprad 8:3 Góly MŠK: Solovic 3, Maňo 2, Žatko 2, Minárik
  • MŠK Žilina - ŠSK IR-Progres Bílovec 5:3 Góly MŠK: Solovic 3, Žatko, Lábaj
  • MŠK Žilina - FC Slovan Havlíčkův Brod 10:2 Góly MŠK: Solovic 3, Čaniga 3, Minárik 3, Adamík

U12: Halový turnaj (Spišská Nová Ves)

• MŠK Žilina - FK Poprad 4:2 Góly MŠK: Húževka, Boháč, Dumitriu, Šimun
  • MŠK Žilina - ŠSK IR-Progres Bílovec 9:0 Góly MŠK: Boháč 3, Húževka 2, Korista, Šimun, Stenchlák, Sušienka
  • MŠK Žilina - FC Slovan Havlíčkův Brod 10:0 Góly MŠK: Boháč 4, Dumitriu 2, Pšenica, Korista, Prostinák, Šimun

Viktor Miko, tréner MŠK Žilina U12: "V zápasoch sa hráči herne presadili. Viacerí predviedli množstvo technických prvkov. Veľmi dobre hráči pri napádaní odoberali konštruktívne lopty a dostavali sa často do zakončenia. Od brankára veľmi dobre zakladáme útoky a pomocou hry 1 na 1 vytvárame prečíslenia. Je dôležité, aby všetci hráči boli aktívni v pohybe bez lopty a dokázali vnímať postavenie nielen súpera, ale aj svojich spoluhráčov. Je potrebné v zakončení mať väčší prehľad a pokoj, strely umiestňovať. Priestor na zlepšenie je u niektorých hráčov v rozhodovaní a technickom prevedení herných činnosti."

piatok 16.12.

U14: Halový turnaj (Spišská Nová Ves)

• MŠK Žilina - FC Košice 0:3
  • MŠK Žilina - FK Spišská Nová Ves 1:1 Gól MŠK: Adamík
  • semifinále: MŠK Žilina - ŠSK IR-Progres Bílovec 4:2 Góly MŠK: Solovic 2, Vojtaššák, Lábaj
  • finále: MŠK Žilina - FC Košice 1:4 Gól MŠK: Minárik

Daniel Mrázik, tréner MŠK Žilina U14: "Chlapci sa na celom turnaji snažili. Vložili do zápasov veľa energie, futbalových zručností a všetko, čo v nich bolo. Žiaľ, finále sme nezvládli, a tak sme ostali smutní. Chlapcom ďakujem za ochotu a slušné reprezentovanie klubu."

Konečné umiestnenie: 2. miesto

Najlepší brankár: Michal Kopál (MŠK Žilina)

Šošoni, gratulujeme!

U12: Halový turnaj (Spišská Nová Ves)

• MŠK Žilina - FC Košice 8:0 Góly MŠK: Boháč 2, Dumitriu 2, Prostinák 2, Sušienka, Pšenica
  • MŠK Žilina - FK Spišská Nová Ves 1:0 Gól MŠK: Stenchlák
  • semifinále: MŠK Žilina - FK Poprad 7:3 Góly MŠK: Boháč 3, Húževka 2, Prostinák 2
  • finále: MŠK Žilina - FC Slovan Havlíčkův Brod 6:2 Góly MŠK: Šimun 3, Boháč, Stenchlák, Dumitriu

Viktor Miko, tréner MŠK Žilina U12: "V dnešných zápasoch hráči hrali aktívne, viacerí sa presadzovali v hre 1 na 1 až 1 na 2 a ukázali mnoho technických prvkov. V obrannej fáze by som vyzdvihol dôraz v osobnom súboji, prepnutie po strate lopty, časté konštruktívne odoberanie lopty a zvládnuté podčíslenia 3 na 4 (presilovka súpera). V ňom hráči výborne pracovali s priestorom a vzájomným vnímaním sa. Jednoduchými hernými kombináciami sme si vypracovali obrovské množstvo gólových príležitosti. Je dôležité v zakončení mať hlavu hore, pokoj a snažiť sa viac strelu umiestniť. Je potrebné, aby každý jeden hráč bol stále v pohybe a zvládal technické prevedenie herných činností pod časovým a priestorovým tlakom."

Konečné umiestnenie: 1. miesto

Najlepší strelec: Samuel Boháč - 14 gólov (MŠK Žilina)

Najlepší brankár: Matej Urda (MŠK Žilina)

sobota 17.12.

U13: Halová sezóna mládeže (Žilina)

• MŠK Žilina - MFK Ružomberok 5:0
  • MŠK Žilina - MŠK Fomat Martin 3:0
  • MŠK Žilina - MŠK Námestovo 1:0
  • MŠK Žilina - MŠK Námestovo 9:1
  • MŠK Žilina - MŠK Fomat Martin 3:2
  • MŠK Žilina - MFK Ružomberok 3:1

Vladimír Stenchlák, tréner MŠK Žilina U13: "Na záver roka si chalani schuti zahrali. Dnes sme si vytvorili veľa šancí, dali sme pekne góly a tešíme sa, že sme rok 2022 zakončili víťazne. Chlapci si zaslúžia pochvalu a poďakovanie za celú jesennú časť."

Konečné umiestnenie: 1. miesto

Šošoni, gratulujeme!

U12: Victory Cup (Bratislava)

Skupina B

• MŠK Žilina - MěFS Brno-město 3:0 Góly MŠK: Smida, Herkeľ, Blaščík
  • MŠK Žilina - DAC 1904 Dunajská Streda 2:4 Góly MŠK: Kališ, Zábojník
  • MŠK Žilina - FC Spartak Trnava 8:1 Góly MŠK: Blaščík 2, Čurgai, Herkeľ, Zábojník, Caltík, Kališ, Pinčík

Zápasy o umiestnenie

• semifinále: MŠK Žilina - ObFZ Bratislava-mesto 6:0 Góly MŠK: Blaščík 3, Pinčík, Zábojník, Smida
  • finále: MŠK Žilina - MěFS Brno-město 8:1 Góly MŠK: Blaščík 4, Herkeľ 2, Zábojník, Čurgai

Viktor Miko, tréner MŠK Žilina U12: "Hráči si celý turnaj užili, hrali s radosťou, nasadením a bavili sa futbalom. Počas zápasov (až na jeden proti Dunajskej Strede) mali hráči veľmi dobrý výber miesta, pohyb bez lopty, menili si pozície, ukázali množstvo technických prvkov, presadzovali sa hrou 1 na 1, využívali jednoduché, rýchle herné kombinácie a vytvárali si množstvo gólových príležitostí. V obrannej fáze sme často získavali konštruktívne lopty a vytvárali časté prečíslenia. Vyzdvihol by som dnes rozhodovanie v herných situáciách v akejkoľvek časti ihriska. Je dôležité viac komunikovať pri výmene pozícií u súpera a včas zachytiť pohyb hráčov."

Konečné umiestnenie: 1.miesto

Najlepší strelec: Damián Blaščík - 10 gólov (MŠK Žilina