Karviná? Náročnejší súper, kvalitnejšie zrkadlo

Len tri dni prešli od Považskej a Šošonov čaká druhá previerka v rámci zimnej pripravy. Tentoraz pod Dubeň pricestuje prvoligová Karviná, čo sľubuje o level silnejšiu previerku a s tým spojené potrebné nastavenie zrkadla. 

Aj o spätnej väzbe kabíny, debutantoch i ďalšom rozvoji sme podebatovali s trénerom Jaroslavom Hynkom.

Sobotné stretnutie pod Dubňom má výkop o 13:00 hod. Vstup je voľný, otvorená bude iba západná tribúna. Súboj vám prinesieme aj online prostredníctvom MŠKŽilinaTV.

VSTUPENKY NA DORTMUND A SLOVAN UŽ V PREDAJI.


tradičný protivník prípravného obdobia

Takmer po roku sa s Karvinou v rámci prípravy stretávame opäť. Vtedy sme v generálke zvíťazili 3:0, no v tom období bola Karviná ešte druholigová. V tejto sezóne sa vrátila medzi českú elitu, kde zimuje na 14. mieste z celkovo 16-členného pelotónu. Od 8. januára začali rovnako ako Šošoni prípravu aj zverenci slovenského trénera Juraja Jarábka. V kádri je už tradične niekoľko Slovákov, medzi inými náš odchovanec Dominik Holec a najnovšie aj niekdajší reprezentant a bývalý hráč Ružomberka Martin Regáli.

V piatok čakal MFK prvý prípravný súboj s poľským Gornikom Zabrze, ktorý zvládli v pomere 3:2. Aj preto uvidíme, aká zostava príde pod Dubeň. Následne už Česi odlietajú na sústredenie do Turecka.


takto sa bojuje o fleky

Hoci prvotne vyčnieva po strede iba vysoká výhra, duel proti Považskej vyznel trénerskému zboru Jaroslava Hynka aj v inom pozitívnom svetle.

"Deklaroval som, že každý zápas je pre hráčov nominačný. Tak to je, no hráči samotní to ani nepotrebujú počuť. Od začiatku prípravy totiž makajú a ich koncentrácia je veľká. Veci z tréningov preniesli do stredajšieho zápasu, hoci sme ich obmedzili istými taktickými zámermi. To nám odhalilo veci, na ktorých ešte potrebujeme zamakať. Strelili sme sedem gólov, mňa teší, že neboli náhodné. Pramenili z toho, že sme si našli priestory a boli sme efektívni."

Traja hráči si odkrútili debut. Ako ich hodnotí tréner?

"Hrali s nami prvýkrát a každý tam dal to, čo robíme v tréningu. Zapadli do tímu veľmi kvalitne a môžu byť prínosom."

Karviná je o level vyššie ako Považská, tréneri preto očakávajú ťažšiu previerku i celkové presadzovanie sa.

"Proti Karvinej chceme dokončiť ofenzívny blok prípravy. V piatok ich tiež čaká prípravák, preto nevieme, ako k tomu pristúpia. Od sobotných zápasov si sľubujeme istý vrchol týždňa. Karviná bude náročnejší súper ako Považská Bystrica. Klub bude hrať pravdepodobne o záchranu, čiže určite budú musieť byť dobre pripravení. My znova rozdelíme chalanov na dve zostavy, ktoré odohrajú po polčase, tentokrát to ale premixujeme inak. Do brány pôjde v tomto stretnutí Samo Belaník. Znova si od toho sľubujeme kvalitnú spätnú väzbu a v niektorých veciach ďalší pokrok."vstup voľný, otvorená iba západná

Na sobotné stretnutie bude vstup voľný, otvorená bude iba západná tribúna. Sektory A – C budú prístupné cez VSTUP 2 pri Fanshope MŠK. 


priamy prenos


Facebook