Jeseň v Akadémii MŠK: U14 kráča ligou bez prehry
Podobne ako "pätnástka", aj kategória U14 odohrala celú základnú časť a aj jedno nadstavbové stretnutie. Ako sa darilo zverencom trénera Patrika Mojžiša, si môžete prečítať v rozhovore.

Nemenej úspešnú sezónu zažíva aj "štrnástka". Chlapci nenašli premožiteľa v základnej časti a neprehrali ani prvý nadstavbový zápas s Košicami (výhra 4:0).

Jesenná bilancia:

Základná časť: 11    10    1    0    104:9    31 bodov | 1. miesto, postup do nadstavbovej časti

Nadstavba: 1    1    0    0    4:0 | priebežné 1. miesto


aby top hráči boli ešte lepší

U14 prešla jeseňou ako nôž maslom. Ako ju hodnotíte, pán tréner?

"Jesennú časť sezóny hodnotíme pozitívne. Jasne sme dominovali vo všetkých stretnutiach, strelili sme najviac gólov. Káder nie je široký, ale je v ňom kvalita. Prístup hráčov k tréningovému procesu a k zápasom bol veľmi dobrý. Teší nás, že chlapci sú správne nastavení a pracovití."

V jarnej časti určite nechceme poľaviť.

"Ciele do jarnej časti sú, aby top hráči boli ešte lepší, aby sme v zápasoch ešte viac dominovali a hrali náročný futbal."

Chalani sú v takom veku, kedy sú už v hľadáčiku reprezentačného trénera kategórie do 15 rokov. Ako to vyzerá v tomto smere?

"Zatiaľ máme v regionálnom výbere SsFZ deväť hráčov. Niektorí z nich majú veľkú šancu byť v kádri reprezentácie SR 15, ktorá má v septembri 2020 prvú akciu."

Vyskytli sa nejaké peripetie počas jesennej časti?

"Negatívom jesennej časti boli zdravotné problémy niektorých hráčov."

Čo všetko čaká "štrnástku" počas zimnej prípravy?

"Prípravné obdobie začíname 8. januára. Odohráme jeden halový turnaj a 8 prípravných zápasov. Veľmi sa tešíme na apríl, kedy cestujeme na medzinárodný turnaj do Talianska, konkrétne na Sicíliu. Na záver by som chcel poďakovať kolegom v realizačnom tíme za veľmi dobrú spoluprácu a profesionálny prístup."

Instagram feed #mskzilina