Jediná jesenná repre pauza: Premiéra Ďuriša a výhra 21-tky
Jediný asociačný termín počas jesennej časti práve prichádza. Najbližšie dni totiž budú patriť reprezentačným výberom s množstvom Šošonov, pričom z prvého tímu sa do národných výberov hlási napokon až 12 hráčov.

Takisto aj chalanov z "B"-tímu, resp. dorastu čakajú bohaté reprezentačné povinnosti.

premiérové nominácie

Premiérová nominácia trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Francesca Calzonu na zápasy Ligy národov s Azerbajdžanom a Bieloruskom obsahuje až jedenásť mien so žltozelenou minulosťou. Nás mimoriadne potešilo, že medzi spomínanou jedenástkou je po štyroch rokoch opäť až dvojica aktuálnych Šošonov - Dávid Ďuriš a Matúš Rusnák, ktorí tak zažijú premiéru v „Áčku“ Slovenska.

U Sokolíkov, ktorí budú mať rozložený svoj prechodný domov práve v Žiline, uvidíme šesticu Ľubomír Belko, Tomáš Nemčík, Patrik Myslovič, Adrián Kaprálik, Roland Galčík a na poslednú chvíľu donominovaný Patrik Iľko. Vo výbere je aj náš kmeňový hráč Samuel Suľa, ktorý aktuálne hosťuje v Zlatých Moravciach.

Andrej Stojchevski zas bude súčasťou severomacedónskej „21“-tky. Dvojica Timo Jambor a Samuel Kopásek sa pridajú k slovenskej „20“-tke (+ Martin Oravec z rezervy) a Mário Sauer zas bude hájiť farby „19“-tky.

Čo ich čaká vo farbách svojich krajín?

PROGRAM ŠOŠONOV V REPRE

SR "A"

22.9. o 20:45 Slovensko – Azerbajdžan 1:2 (0:1) Gól SVK: Jirka (pok. kop)

Šošoni v akcii: Dávid Ďuriš nastúpil v 83. minúte, Matúš Rusnák nefiguroval ani na lavičke.

25.9. o 18:00 Slovensko – Bielorusko 1:1 (0:1) Gól SVK: Zreľák

Šošoni v akcii: Dávid Ďuriš debutoval v základnej zostave slovenskej repre a hral do 74. minúty. Matúš Rusnák opäť nefiguroval ani medzi náhradníkmi.

SR "21"

23.9. o 18:00 Slovensko "21" – Ukrajina "21" 3:2 (1:1) Góly SVK: Strelec 2, Suslov

Šošoni v akcii: Ľubo Belko a Tomáš Nemčík odohrali celé stretnutie, Adrián Kaprálik hral do 84. minúty, Roland Galčík nastúpil v nadstavenom čase. Patrik Iľko a Patrik Myslovič nezasiahli do zápasu.

27.9. o 17:30 Ukrajina "21" - Slovensko "21" (Bielsko-Biala | EURO 2023 playoff)

SEV. MACEDÓNSKO "21"

23.9.o 16:30 Sev. Macedónsko "21" – Albánsko "21" 3:1 (1:1)

Šošon v akcii: Andrej Stojchevski hral 80 minút a v druhom polčase mal na svojom rukáve kapitánsku pásku.

26.9.o 16:30 Sev. Macedónsko "21" – Saudská Arábia "21" 1:1 (0:1)

Šošon v akcii: Andrej Stojchevski hral prvý polčas.

SR "20"

24.9. o 14:00 Uzbekistan "20" – Slovensko "20" 2:0 (2:0)

Šošoni v akcii: Všetci traja žltozelení nastúpili v základnej zostave. Timo Jambor s kapitánskou páskou hral do 70. minúty a duo Samuel Kopásek s Martinom Oravcom odohralo celý duel.

27.9. o 14:00 Uzbekistan "20" – Slovensko "20" (Taškent | príprava)

U19 | prvé kolo kvalifikácie na euro

Najpočetnejšiu výpravu budú mať Šošoni aj v reprezentačnom výbere do 19 rokov, do ktorej tréner Stanislav Macek povolal päticu žltozelených - brankár Dominik Kúdelčík, obranca Tomáš Jaššo, stredopoliari Mário Sauer a Samuel Javorček i útočník Leonardo Bortoli. Navyše, vo výbere je aj kmeňový hráč MŠK Leo Sauer, ktorý aktuálne pôsobí vo Feyenoorde Rotterdam a pri náhradníkoch nájdeme meno Michala Mynářa.

Chalani pocestujú do Nemecka na prvé kolo kvalifikácie o ME, kde nastúpia proti Bielorusku, Arménsku a domácemu výberu.

Program SR "19"

21.09. Slovensko "19" - Bielorusko "19" 1:1 (0:0) Gól SVK: Gajdoš

Šošoni v akcii: V základnej zostave nastúpila trojica Mário Sauer (s kapitánskou páskou odohral celý duel), Samuel Javorček (do 81. minúty) a Leo Bortoli (do 64. minúty). Dominik Kúdelčík a Tomáš Jaššo boli na lavičke náhradníkov.

24.09. Slovensko "19" - Arménsko "19" 2:0 (0:0) Gól SVK: Gajdoš, Masaryk

Šošoni v akcii: V základnej zostave nastúpil Mário Sauer opäť aj s kapitánskou páskou (do 82. minúty) a Samuel Javorček (celý zápas). Trojica Dominik Kúdelčík, Tomáš Jaššo a Leo Bortoli do zápasu nezasiahli.

27.09. Slovensko "19" - Nemecko "19" (Braunschweig/Nemecko, 16:00)

U18 | medzinárodný turnaj so zaujímavými súpermi

Reprezentácia do 18 rokov má počas tohto týždňa na programe Medzinárodný turnaj Václava Ježka v českom Zlíne. Zverenci Branislava Fodreka postupne narazia na rôzne štýly futbalu v stretnutiach s rovesníkmi z USA, Mexika a Fínska. Aj v tomto prípade prevládajú vo výbere hráči z MŠK Žilina (spolu s AS Trenčín).

Medzi päticou nominovaných je brankár Jakub Badžgoň, až trio obrancov - Jakub Zemko, Adam Oravec, Norbert Blaško a ofenzívny stredopoliar Matej Šimun. Do útoku má lodivod Slovákov k dispozícii aj Vladimíra Vaľka či Mariána Webera medzi náhradníkmi.

Program SR "18"

21.09. USA "18" - Slovensko "18" 0:1 (0:1) Gól SVK: Petřík

Šošoni v akcii: V základnej zostave nastúpila štvorica Jakub Badžgoň (celý zápas), Jakub Zemko (celý zápas), Adam Oravec (do 72. minúty) a Matej Šimun (do 72. minúty). Z lavičky náhradníkov prišiel počas stretnutia Norbert Blaško (od 79. minúty).

23.09. Slovensko "18" - Mexiko "18" 1:1 (1:0) Gól SVK: Dulay

Šošoni v akcii: V základnej zostave nastúpil tentoraz iba Norbert Blaško (hral celý zápas). Jakub Zemko zasiahol do stretnutia v 46. minúte a Matej Šimun od 59. minúty. Dvojica Jakub Badžgoň a Adam Oravec tentoraz oddychovala.

25.09. Fínsko "18" - Slovensko "18" 3:1 (0:0) Gól SVK: Obšivan

Šošoni v akcii: V základnej zostave bola v poslednom zápase na turnaji trojica Jakub Zemko (celý zápas), Adam Oravec (do 84. minúty) a Matej Šimun (do 69. minúty). Zo striedačky do duelu zasiahol aj Norbert Blaško (od 84. minúty).