Filip Mráz a Marián Tandara končia v MŠK Žilina

Vedenie klubu MŠK Žilina sa rozhodlo nepredĺžiť zmluvy dvom odchovancom, ktorí tak k 31. decembru 2023 končia pod Dubňom. Filip Mráz a Marián Tandara boli súčasťou žltozelenej rodiny od útleho veku a v žltozelenom drese si prešli takmer všetkými kategóriami. 

Chalani, ďakujeme za všetko a želáme veľa šťastia v ďalšej kariére!


ďakujem každému v žiline

Defenzívny stredopoliar či stopér Filip Mráz strávil pod Dubňom približne 15 rokov od kategórie U8 s polročnou medzizastávkou v Pohroní. Do pamätí fanúšikov sa vryl najmä v sezóne 2021/2022, kedy pravidelne nastupoval za "A"- tím. Za ten si odkrútil celkovo 26 súťažných zápasov (s bilanciou 0+1), zatiaľ čo za rezervu má na konte 34 duelov (s bilanciou 2+2).

"Som vďačný a veľmi rád za to, že som mohol vyrastať v Akadémii MŠK Žilina. Prežil som tu krásne obdobie, prešiel som všetkými vekovými kategóriami až po mužov a spoznal veľa výborných trénerov, spoluhráčov či ďalších ľudí. Každému jednému by som sa chcel poďakovať, že ma sprevádzali na tejto ceste od malého chlapca až po dospelého muža a že robili všetko preto, aby ma rozvíjali čo najlepšie či už po futbalovej stránke, ale taktiež po ľudskej. Za všetko im patrí veľká vďaka. Naše cesty sa teraz rozchádzajú a ja sa vydávam iným smerom. Chcel by som teda zaželať klubu len to najlepšie a veľa šťastia do budúcna."


na mšk budem spomínať iba v dobrom

Pravý obranca Marián Tandara prišiel k žltozeleným do kategórie U10 a strávil tu celú doterajšiu kariéru s výnimkou sezónneho hosťovania v Třinci. Taktiež si teda prešiel takmer všetkými kategóriami až po prvý tím MŠK. Zaň síce nastúpil iba jedenkrát (v Slovnaft Cupe 2021/2022), no o to väčšiu stopu zanechal v "Béčku" so 46 zápasmi (s bilanciou 0+7).

"Žilina mi dala naozaj veľa, pretože má najlepšiu akadémiu na Slovensku. Som veľmi rád, že som tu mohol stráviť toľko pekných rokov. Budem na to rád spomínať, keďže som tu strávil celé detstvo až po mužský futbal. Ďakujem všetkým spoluhráčom a trénerom, ktorí ma toho veľmi veľa naučili. Taktiež chcem poďakovať vedeniu za príležitosť a dôveru. Na všetko v Žiline budeme spomínať iba v dobrom. Naďalej budem držať Šošonom a všetkým chalanom palce, aby sa im darilo."


Facebook