”Čo najskôr sa dostať do pohody,” hovorí jeden z lídrov tímu Ján Bernát
V tomto období by mali futbalisti MŠK Žilina za sebou prvé kolo Fortuna ligy a aj predkolo Európskej ligy. V aktuálnej situácii sa však termíny poposúvali, čo ovplyvnilo aj štart prípravy pred novou sezónou. Pred začiatkom trojtýždňovej zaberačky sme sa rozprávali s najlepším strelcom MŠK po minulej sezóne Jánom Bernátom.

Veľmi krátka prestávka sa premietla aj do "Janyho" plánov. "Bol som pár dní doma pri rodine, pri priateľke. Veľa času na oddych síce nebolo, ale podarilo sa mi načerpať sily. Prešlo to veľmi rýchlo, no musíme sa prispôsobiť situácii. Teraz sme však späť a všetci sa tešíme na novú sezónu, snáď bez výrazných obmedzení," rozhovoril sa deväťgólový strelec z nedávno skončenej sezóny. 

Po krátkom posezónnom výdychu prichádza na rad tiež skrátená príprava, ktorá bude trvať tri týždne. "Pre každého z nás je to niečo nové. Času je menej, ale príprava bude o to intenzívnejšia. Sme však radi, lebo nemusíme doháňať kondičné resty, budeme pracovať loptou a hneď prídu aj zápasy. Navyše sa na ligu pripravujeme v domácich podmienkach, ktoré všetci poznáme. V tomto smere je príprava zaujímavá a netradičná."

Dá sa vôbec hovoriť o štandardnej príprave? "Herná pauza nebola dlhá, ale aj tak sa potrebujeme čo najskôr dostať späť do rytmu. Budeme pracovať na všetkých stránkach našej hry, aby sme sa vďaka tomu dostali do pohody a boli stopercentne pripravení," hovorí stredopoliar, ktorý začína svoju tretiu sezónu pri "A"-tíme.

Hoci je "Jany" vekom stále mladý hráč, má viac skúseností, ktoré odovzdá novým prírastkom v tíme. "Už v nadstavbe sme mali mladší tím. Myslím si, že to klapalo výborne. Aj chalani, ktorí prvýkrát nastúpili do ligy, sa zhostili šance veľmi dobre. Celému tímu to pomohlo na sebavedomí, novici sa oťukali a verím, že to bude len lepšie," zakončil najlepší strelec minulej sezóny spomedzi šošonov.

Instagram feed #mskzilina