”B”-tím: V sobotu hostíme Púchov
Reprezentačná prestávka aj tentokrát obchádza II. ligu, ktorá počas víkendu pokračuje svojím 12. kolom. Futbalisti MŠK Žilina sa v ňom predstavia na domácej ploche, kde privítajú Púchov.

Výkop je naplánovaný netradične v sobotu o 16:30 hod., pod taktovkou ho bude mať hlavný rozhodca Tomáš Marsal a vy si ho môžete pozrieť naživo opäť prostredníctvom MŠKŽilinaTV.


novinky u súpera

Počas reprezentačnej prestávky privítame v druholigovom stretnutí Púchov, minulosezónneho nováčika II. ligy, ktorý sa už stihol etablovať v súťaži a momentálne stojí v pokojnom strede tabuľky. Zverenci trénera Lukáša Kaplana dokumentovali svoju silu v stretnutiach proti Podbrezovej alebo Dubnici, odkiaľ brali v tomto ročníku plný počet bodov. Ešte v stredu si stihol Púchov dohrať aj odložený súboj 5. kola, v ktorom porazil Komárno 1:0, a práve jeho preskočil v tabuľke a usadil sa na 6. mieste.

V Slovenskom pohári už Púchov nefiguruje, keď v 3. kole vypadol trochu nečakane proti Bešeňovej. S Púchovčanmi sme sa stretli naposledy pred touto sezónou, v prípravnom stretnutí sme v Budatíne zvíťazili 5:2. V drese Púchova hrajú viacerí hráči so žltozelenou minulosťou - Patrik Mráz, Jakub Michlík či Slavomír Kapustniak. 

V minulom ročníku sa v jedinom vzájomnom dueli tešil súper, vtedy rovnako na našom trávniku triumfoval Púchov po výsledku 2:1, keď dokázal až dvakrát odpovedať na vedúci gól z kopačky Samuela Farského.


dostať z hráčov maximum

Tréner Vladimír Veselý má za sebou neúspešnú premiéru v Liptovskom Mikuláši. Na lavičku rezervy zasadol iba pár dní pred zápasom, tentoraz mal celý týždeň na prípravu i detailnejšie spoznanie tímu.

"Niektorých chalanov som trénoval ešte v mládeži, pribudlo však viacero nových hráčov. Spoznal som ich teda najmä počas tohto týždňa, veľmi mi to pomohlo a verím, že to spoločne zúročíme už v sobotu." Po dvoch rokoch sa Vladimír Veselý vrátil k šošonom, čo mu zatiaľ ukázal tím? "Potenciál tu jednoznačne je. Treba ale dostať z hráčov maximum. Musia myslieť na to, že to už nie je dorastenecká súťaž. Ide o tvrdšiu, agresívnejšiu, dôraznejšiu ligu. A toto nám v hre zatiaľ chýba. Futbalovosť tam je, no na tomto musíme zapracovať. Verím, že to zlomíme a našťartujeme úspešnejšiu sériu."

Počas uplynulého víkendu sme proti silnému Mikulášu mali minimálne na remízu, čo potvrdzujú aj slová staronového kormidelníka MŠK. "Mali sme na bod, škoda, že sme to nedotiahli aspoň do remízového stavu. I keď sme mali ešte aj my tutovku a mohlo to celé dopadnúť inak. Musíme byť však zodpovednejší v defenzíve, v prvom polčase nám to systémovo nevychádzalo, opúšťali sme priestory a domáci tak mali dostatok miesta. Mrzí ma strata lopty pred druhým gólom, takéto stretnutia by sme mali uhrať minimálne na remízu," vrátil sa k svojej premiére skúsený lodivod.

Domáce prostredie v najbližšom stretnutí velí konečne zvíťaziť. "Môže to byť pre nás plus, ale všetko sa ukáže až v zápase. Púchov má svoju kvalitu - vie vyhrať s hocikým, ale aj prehrať. Každý s každým môže zvíťaziť, aj preto je II. liga nevyspytateľná a zaujímavá." Napriek reprezentačnej prestávke tréner s príliš veľa posilami z "A"-tímu rátať nemôže. "Uvidíme, koľkí prídu. Je pravda, že ich tu kvôli reprezentačným povinnostiam veľa neostalo. Intenzívne komunikujeme s trénermi "Áčka", navyše v piatok sa vrátia chalani z reprezentačného zrazu "U20", takže budeme kompletnejší."

Naposledy sme sa tešili v II. lige z výhry ešte v 1. kole na začiatku augusta. "Chceme a potrebujeme zvíťaziť. Hráme o body, ktoré nám chýbajú. Ako som už povedal, potrebujeme z chalanov dostať maximum, aby hrali na hranici svojich možností. Potom verím, že sa odrazíme k lepšej sérii," uzatvára predzápasový rozhovor tréner žilinskej rezervy.


Sobotný duel 12. kola, ktorý má výkop o 16:30 hod. na Štadióne MŠK, bude rozhodovať ako hlavný Tomáš Marsal, na čiarach asistujú Michal Sluk a Dávid Bobko.


duel bude bez divákov

Upozorňujeme, že na základe aktuálnych nariadení kompetentných orgánov sa môže hromadného športového podujatia zúčastniť maximálne 50 osôb. V prípade, že počet osôb nevyhnutných na zabezpečenie zápasu (hráči, realizačné tímy, rozhodcovia, usporiadatelia, novinári, televízne štáby, záchranárske zložky a ďalšie osoby) presiahne počet 50, hromadné podujatie sa môže uskutočniť, ale bez prítomnosti obecenstva.

Duel si budete môcť pozrieť ako zvyčajne aspoň prostredníctvom priameho prenosu na MŠKŽilinaTV.