”B”: Preniesť do Skalice víťaznú emóciu a zakončiť sezónu pozitívne
Už v piatok podvečer zavŕšia nadstavbovú časť II. ligy futbalisti MŠK Žilina B, ktorý v poslednom zápase skrátenej časti cestujú na Záhorie. Tam sa postavia domácej Skalici s rovnakým cieľom ako v predošlých dvoch stretnutiach - napredovať a získavať skúsenosti do budúcej sezóny.

Piatkový súboj, ktorý má výkop o 17:00 hod., si budete môcť pozrieť aj na FutbalnetTV, ako hlavný rozhodca ho rozhoduje Jaroslav Sučka.


pre mladých ďalšia šanca ukázať sa

Šošoni zakončia skrátenú časť nadstavby o postup do Fortuna ligy proti Skalici, ktorá už s istotou obsadí 3. priečku. Rovnako ako v Podbrezovej sa predstavíme u súpera už v piatok podvečer. Tréner Peter Černák tak musí pri zložení jedenástky prihliadať aj na sobotný zápas Fortuna ligy.

"Budeme vychádzať z potrieb A-tímu. Určili sme po porade s trénermi, kto ostane v Žiline a kto vycestuje s "B"-tímom," prezrádza kormidelník rezervy, ktorá cestuje k súperovi, ktorého doma porazila 4:2. "Aj napriek tomu, že Skalica prišla o niektoré výrazné individuality, si myslím, že stále majú veľmi kvalitný tím. Určite nás nečaká ľahký zápas. Niektoré veci budeme musieť prispôsobiť tomuto súperovi. Verím, že to dokážeme."

Predchádzajúce dve stretnutia boli diametrálne odlišné. Kým v Podbrezovej to bol pre viacerých nováčikov krst ohňom, doma už ukázali naplno svoju kvalitu. "Podbrezová nás trestala po chybách. Mala veľmi dobré pasáže, v ktorých nás dostala pod tlak, ale šance sme im pripravili po našich chybách. Naopak, proti Popradu sme hrali rýchlo, dokázali sme si vytvárať príležitosti. Z našej strany to bol kvalitný výkon, chalani si zápas užili. Bodaj by to tak bolo aj teraz v piatok."

Viaceri debutanti tak majú za sebou premiérovú výhru v II. lige. "Víťazná emócia veľmi dobre pôsobí na sebavedomie. Verím, že to chalanov podporí a sebavedomie bude rásť. Musíme byť ale dostatočne ostražití, pretože že nás čaká po fyzickej stránke veľmi kvalitný súper."

Aká bude cesta k úspechu? "Treba dobre vstúpiť do zápasu, pristúpiť zodpovedne k povinnostiam, vyrovnať sa súperovi v agresivite a súbojoch, čo nám niekedy robí problém pri vekovej skladbe nášho mančaftu. Keď dobre pripravíme chalanov na to, aby boli odolní v ofenzívnych a defenzívnych súbojoch, tadiaľ by mohla viesť cesta k dobrému výsledku. Verím, že potvrdíme kvalitu na lopte."

Hoci je umiestnenie druhoradé, šošoni by v prípade výhry mohli obsadiť v konečnom súčte 4. miesto. "V tomto zápase nám pôjde znova hlavne o to, aby chalani nasali atmosféru druhej ligy a aby sa v nej oťukali. To bude dôležité najmä do budúcej sezóny. Pozerať sa na výsledok v tejto situácii je síce fajn, ale nie je to prvoradé. Potrebujeme, aby chalani hrali dominantne, kombinačne v duchu našej filozofie. Či to prinesie dobrý výsledok, uvidíme v samotnom zápase."

Aký je zdravotný stav tímu? "Šancu dostanú všetci tí, ktorí v minulom zápase hrali menej. Je to jeden z našich cieľov, aby chalani dostali priestor a mohli nás tak presvedčiť o svojich kvalitách," dodáva kormidelník MŠK Žilina B.


Piatkový duel, ktorý má výkop o 17:00 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Jaroslav Sučka, na čiarach mu asistujú Michal Tomčík a Dávid Bobko.