”B” | Predohrávka v Púchove v znamení šesťbodového duelu

Tri posledné ligové kolá, tri piatky, trikrát mimo domovského stánku. Poďme do záveru sezóny. V prvom z nich sa predstavíme na trávniku MŠK Púchov v súboji o šieste miesto tabuľky. Rozhodne by sme brali vysokú výhru z jesenného duelu, no teraz musíme zamerať najmä na to, aby to nedopadlo ako v uplynulom kole.

Duel 28. kola s výkopom v piatok o 17:00 hod. na Mestskom štadióne Púchov, povedie hlavný rozhodca Dominik Husár. Priamy prenos môžete sledovať na platforme Niké TV.


o súperovi

MŠK Púchov

Rok založenia: 1920

Klubové farby: červená a čierna

Štadión: Mestský štadión Púchov (kapacita 6 080 divákov)

Umiestnenie v II. lige:

  • minulá sezóna: 10. miesto
  • aktuálna sezóna: 6. miesto

Vzájomné zápasy:

  • minulá sezóna: 1:2 (v), 2:2 (d)
  • aktuálna sezóna: 6:2 (d)

II. ligu nesmie nikto podceňovať

Výbuch v úvodnom dejstve proti Považskej, zmenený tréningový cyklus, záverečný boj o čo najvyššie pozície či zdravotný stav kádra. Viac o tom prezrádza tréner Vladimír Veselý.

Pán tréner, čo sa stalo proti proti Považskej Bystrici? Vrátili sme sa prvopolčasovým výkonom ku chybám z trávnika rezervy Slovana?

"Prvý polčas absolútne nespĺňal kritéria MŠK Žilina. Jednoznačne nám chýbalo nasadenie, entuziazmus či chcenie zvíťaziť. Jednoducho absolútne nezvládnutý polčas z našej strany."

Čomu to pripisujete? Bolo to zmiešanou zostavou, ktorá si v danom zápase nesadla alebo niečím iným?

"Zostavou podľa mňa nie, všetci hráči hrajú za rovnaký klub a trénujú v rovnakom systéme. Diametrálne odlišné však musí byť nastavenie hráčov. Ako som už povedal v predchádzajúcich rozhovoroch, II. ligu nesmie nikto z nás podceňovať, naopak, treba si ju vážiť. Takýmto spôsobom, ako v spomínanom prvom polčase, sa tým pádom nesmieme prezentovať."

Najbližší duel proti Púchovu nás čaká v piatok rovnako ako aj ďalšie dve posledné kolá. Prispôsobovali ste tomu tréningový cyklus?

"Samozrejme, museli sme trochu improvizovať. K dispozícii sme mali kratší tréningový týždeň, keďže sme hrali v nedeľu a teraz už v piatok. Navyše, kategória U19 hrá v sobotu. Z hľadiska zápasov je to teda mierne rozhádzané, ale pripravili sme sa poctivo ako na každého jedného súpera. Veľký vplyv to na nás nemá."

Súboj dvoch MŠK bude aj súbojom o šiestu priečku. Dívate sa pred záverečnými zápasmi sčasti aj na tabuľku?

"Každý chce skončiť čo najvyššie. Dokonca súťaže nám ostávajú tri kolá a veríme, že uhráme čo najviac bodov, aby sme sa ešte posunuli vyššie. S víťazstvami rastie aj sebavedomie hráčov a naši mladí chalani to potrebujú. Bolo by fajn, keby sa nám už v piatok podarí zdolať Púchov a posunúť sa o miesto nahor."

Jesenný vzájomný duel skončil pod Dubňom našou vysokou výhrou 6:2. Dá sa očakávať niečo podobné aj u súpera?

"Určite to bude odlišný zápas, keďže aj zostava súpera prešla odvtedy menšou obmenou. Majú v kádri o čosi iných hráčov. Hoci im teraz nevyšlo stretnutie na trávniku Komárna, tak doma sú silní a nepríjemní. Zdolali tam napríklad Prešov a preferujú otvorený futbal. Myslím si teda, že to bude zaujímavý súboj."

Ako je na tom káder rezervy so zdravotným stavom? Mimo boli v posledných dueloch Vaľko, Sy či dlhodobejšie Mlynár…

"Niektorí sa už zapojili do plnohodnotného tréningu, niektorí ešte trénujú individuálne. S blížiacim sa záverom ligy sa káder dáva dokopy a verím, že poskladáme silnú zostavu."


priamy prenos

Stretnutie môžete sledovať naživo prostredníctvom internetovej platformy Niké TV.


Facebook