”B” | Nedeľný predzápas pod Dubňom proti rezerve Slovanu Bratislava
Prvé domáce stretnutie absolvujú pod Dubňom okrem "A"- tímu Šošonov aj hráči žltozelenej rezervy. V nedeľu predpoludním o 10:30 hod. privítajú iný záložný tím fortunaligistu - ŠK Slovan Bratislava U21. Hoci Slovan v úvodnom kole zvíťazil, pozitívnu bilanciu v domácom prostredí proti belasým chceme jednoznačne potvrdiť a premeniť ju na prvé víťazstvo v ročníku.

Nedeľný predkrm v podobe atraktívneho duelu II. ligy povedie ako hlavný rozhodca Anton Ihring.


o súperovi

ŠK Slovan Bratislava U21

Rok založenia: 1919

Klubové farby: belasá a biela

Štadión: Pasienky (kapacita 11 591 divákov)

Umiestnenie v II. lige:

  • minulá sezóna: 14. miesto

Vzájomné zápasy:

  • minulá sezóna: 5:0 (doma) a 1:2 (vonku)

Pohyby v kádri:

  • príchody: Juraj Lacko (návrat z hosťovania | FC Rohožník), Lukáš Koprna (voľný hráč | FK Senica)
  • odchody: Filip Černák (koniec hosťovania | FK Senica), Tobias Raffay (koniec hosťovania | FK Železiarne Podbrezová), Matej Rosenberger (voľný hráč | MFK Dubnica), Adam Janckuliak (voľný hráč | Hamšík Academy), Adam Laczkó (voľný hráč | SK Líšeň/Česko) 

agresivita v oboch vápnach rozhoduje

V úvodnom kole II. ligy sme na pôde Púchova nešťastne prehrali po otočke v závere, čo nepotešilo ani hlavného kormidelníka tímu Vladimíra Veselého

Je napriek tomu spokojný s výkonom mužstva?

"Výkon v 1. kole nebol podľa mňa zlý. Samozrejme, chýbali nám skúsenosti najmä v prechodovej fáze, kde sme boli netrpezliví, zbrklí alebo sme mali zbytočný dotyk navyše. Vo veľa situáciách sme po pressingu získali loptu na polovici súpera, ale následne sme to nevyriešili ideálne. To ma trochu mrzí. Stále ale na tom pracujeme, lebo vieme, že s tým máme problém. A rovnako sa zameriavame aj na štandardné situácie, po ktorých sme v závere dvakrát v rozmedzí pár minút inkasovali a kvôli tomu aj prehrali."

Ako sa vám v premiére medzi mužmi pozdávala nová posila Timotej Kudlička?

"Je vidno, že to je rodený futbalista a rýchlostný typ. Takéto zápasy, kde je obrana vyššie, by mu mali vyhovovať, aby mohol robiť nábehy za ňu. Zároveň je to kvalitný hráč do kombinácie. Škoda, že v jednej sľubnej situácii prihrával a nezobral to na seba. Myslím si však, že jeho výkony ešte porastú."

Počas uplynulého víkendu zvíťazila naša kategória do 19 rokov na výborne obsadenom turnaji v Plzni. Ako hodnotíte tento úspech? Aké boli informácie od trénerov?

"Každý takýto úspech určite poteší a opäť zvýši kredit celého klubu. Presadiť sa v konkurencii tímov ako Aston Villa, Rangers či Viktoria Plzeň je skvelé. Podľa mojich informácií sa s tým chalani popasovali veľmi dobre, boli tam veľmi dobré výkony a je na čom stavať."

V nedeľu nastúpime proti mladíkom zo Slovana Bratislava. Bude to viac otvorený duel ako proti Púchovu? Viac futbalový z oboch strán?

"Slovan má svoju šablónu, podľa ktorej zvyčajne hrajú. Veľmi hru neotvárajú a radšej hrajú na brejky. Z našej strany to bude skôr o dobýjaní a trpezlivosti. Samozrejme, musíme si dať pozor na protiútoky, ktoré ich ofenzívni hráči vedia využiť. Toto si budeme musieť určite postrážiť."

V prvom kole rozhodol zápas v prospech Slovana slovinský útočník Žan Medveď. Tvorí práve on aj pre nás najväčšie nebezpečie, ak nastúpi?

"To je hráč, ktorý má svoju nespornú kvalitu. Je veľmi dobrý v pokutovom území, kde sa vie orientovať a nájsť si priestor. V tom je jeho najväčšia sila a pre nás najväčšie nebezpečenstvo."

Po zápase s Púchovom viacerí chalani odchádzali s miernými problémami. Ako je na tom ich stav? Sú v tíme nejaké zranenia?

"Menšie problémy s členkom mal Leo Bortoli, ale ostatní sú všetci v stopercentnom poriadku pripravení na nedeľu."

V posledných stretnutiach to na našom trávniku na Slovan vieme. Čo by nám podľa vás aj tentokrát mohlo priniesť body?

"Musíme byť dôrazní a agresívni najmä v pokutovom území súpera. Samozrejme, aj vo vlastnom. Tam sa rozhodujú zápasy. Budeme chcieť hrať rýchlo, v tempe a držať loptu čo najviac v hre. Verím, že sa presadíme a tri body ostanú doma."


priamy prenos

Nedeľný dopoludňajší duel si môžete naživo pozrieť opäť na stránke Niké TV.