”B” | Nedeľné súboje proti belasým otvoria rezervy pod Dubňom

Tretí raz v rade čaká Šošonov výzva v podobe mladého tímu a zároveň "farmy" klubu z Niké ligy. Po Malženiciach a Pohroní nás tentokrát už na domácom trávniku preverí rezerva Slovana Bratislava. A bude to kompletne "belasá" nedeľa, nakoľko večer nastúpi na Tehelnom poli aj naše "Áčko". Podarí sa v Šošonom v dopoludňajšom predzápase proti Slovanu zaknihovať tretiu výhru v rade?

Duel 9. kola s výkopom v nedeľu o 10:30 hod. na Štadióne MŠK Žilina povedie hlavný rozhodca Pavel Ochotnický. Priamy prenos môžete sledovať na JOJ Šport alebo Niké TV.

o súperovi

ŠK Slovan Bratislava "B"

Rok založenia: 1919

Klubové farby: belasá a biela

Štadión: Pasienky (kapacita 11 591 divákov)

Umiestnenie v II. lige:

• minulá sezóna: 6. miesto
  • aktuálna sezóna: 8. miesto

Vzájomné zápasy:

• minulá sezóna: 1:2 (doma), 0:3 (vonku)
  • aktuálna sezóna: -

Pohyby v kádri:

• príchody: Marek Rigo (stredopoliar | FCM Traiskirchen), Elvis Isaac (útočník | FK Dubnica nad Váhom), René Žákech (brankár | FK Rača), Erik Kramár (obranca | FK Dubnica nad Váhom), Branislav Spáčil (útočník | FC Petržalka)
  • odchody: Daniel Borovský (obranca | FC Mauerwerk/Rakúsko), Martin Schlossár (stredopoliar | FK Pohronie), Samuel Antálek (obranca | ASV Drassburg), Marián Chobot (útočník | MFK Ružomberok), Branislav Chudík (brankár | MEAP Nisou/Cyprus), Matúš Ružinský (brankár | MFK Zemplín Michalovce), Kirill Nikitin (stredopoliar | SKA Khabarovsk/Rusko)

najlepší duel do defenzívy

Pán tréner, váš asistent Peter Galadík povedal po zápase v Pohroní, že to bol možno náš najlepší duel v sezóne. Súhlasíte? Prečo?

"Najlepší najmä z pohľadu defenzívy, keďže sme konečne udržali čisté konto, za čo sme veľmi radi. Rovnako nám vychádzali aj rýchle prechody do útoku, po ktorých sme sa dostávali do dobrých situácií. Bol to veľmi slušný zápas z našej strany."

V určitých pasážach hry vyzeralo, že nám celkom vyhovuje hrať na protiútoky. Boli sme z nich nebezpeční aj góloví. Boli ste s tým spokojný aj vy?

"Áno, boli tam pasáže hry, kedy nás súper zatlačil, vedel hrať futbal, ale my sme využili možnosti, ktoré sme mali. Vpredu máme rýchlych hráčov, ktorých by bol hriech nevyužiť. Vedeli sme, že Pohronie hrá v obrane celkom na riziko, a tak sa nám tam otvárali priestory. Pripravovali sme sa na to a následne sme sa to snažili aj využiť."

Gólovo sa presadil mladý Timo Hranica. Čo hovoríte na jeho raketový vstup a prechod do II. ligy?

"Timo potvrdzuje svoj potenciál a vysporadiava sa s II. ligou veľmi dobre. Zvláda náročné zápasy medzi mužmi a my sa z toho tešíme. Je to náš odchovanec z akadémie, vekom ešte dorastenec, no bez problémov sa už presadzuje aj v seniorskom futbale."

Po dlhšom zranení sa zase vrátil do zostavy Ivan Mensah. Napreduje jeho výkonnosť dobrým smerom?

"V tréningu pracoval dobre, zdravotne bol už fit a vedeli sme, že nám môže pomôcť svojimi silným stránkami, ako sú štandardné situácie či hra vo vzdušných osobných súbojoch. Sme radi, že naskočil a podal dobrý výkon."

Čaká nás duel so Slovanom, s ktorým sme ale trikrát v rade prehrali. Čím to budeme chcieť v nedeľu zmeniť?

"Slovan vie potrápiť aj favorizované družstvá ako napríklad Prešov. Ich káder už hrá dlhšie pokope v II. lige, z čoho postupne ťažia. Bude to súboj mladíckosti, dravosti, pričom verím, že budeme úspešnejší a konečne ich zdoláme."

Vyzerá to, že na mladšie tímy to v posledných zápasoch vieme. Mohlo by to zavážiť aj proti Slovanu?

"Sústredíme sa najmä na svoju hru, ktorá nám väčšinou prináša úspech. Rovnako tomu bude aj proti Slovanu. Vieme, že súper má rýchle protiútoky a šikovných hráčov, na ktorých si musíme dať pozor. Toto keď si ustrážime, tak verím, že body ostanú doma."

V nedeľu nás čaká dvojitý duel proti Slovanu, nakoľko proti nemu nastúpi aj naše Áčko. Ako tam vidíte naše šance?

"Slovan bude mať v nohách európsky duel a my v tomto stretnutí môžeme len získať. Máme kvalitu na to, aby sme uspeli. Keď do toho dáme poriadnu energiu, tak si myslím, že môžeme byť úspešní. Verím, že sa chalani z Bratislavy nevrátia naprázdno a rovnako sa budeme tešiť z pozitívneho výsledku aj my predpoludním."

vstupenky

Vstupenky je rovnako ako na zápasoch "A"-tímu možné zakúpiť iba cez internet (na stránke MŠK). Držitelia permanentiek majú vstup zdarma. Sektory A - C budú prístupné cez VSTUP 2 pri Fanshope MŠK.

priamy prenos

Stretnutie môžete sledovať naživo na kanáli JOJ Šport alebo prostredníctvom internetovej platformy Niké TV.