”B” | Na Myjave zlepšenou ofenzívou prekonať pevnú defenzívu domácich
Ďalší zápas a ďalšia šanca pre žltozelených získať svoje prvé druholigové body v novej sezóne. Tentokrát o ne zabojujú proti jednému zo šestice nováčikov II. ligy - Spartaku Myjava. Na Kopanice cestujeme k doposiaľ nezdolanému tímu, ktorý na domácom trávniku získal v dvoch kolách štyri body. Mladí Šošoni však plánujú obe série prelomiť.

Sobotný večerný súboj so začiatkom o 19:00 hod na Myjave povedie hlavný rozhodca Pavol Greško.


o súperovi

Spartak Myjava

Rok založenia: 1920

Klubové farby: čierna a biela

Štadión: Štadión Spartaka Myjava (kapacita 2 709 divákov)

Umiestnenie v II. lige:

  • aktuálna sezóna: 5. miesto
  • minulá sezóna: postup z III. ligy Západ (2. miesto)

Vzájomné zápasy: -

Pohyby v kádri:

  • príchody: Jiří Pafka (voľný hráč | FC Fastav Zlín), Filip Buchel a Jakub Buchel (obaja voľný hráči | FK Senica), Samuel Benovič a Stanislav Olejník (obaja hosťovanie | FC Spartak Trnava)
  • odchody: Patrik Opálek (návrat z hosťovania | FK Senica)

chýbajú skúsenosti, ale veríme v zlepšenie

Pred tretím súbojom sezóny sme aktuálnu situáciu v mužstve či u súpera tradične rozobrali aj s trénerom rezervy Vladimírom Veselým.

Pán tréner, môžeme po dvoch zápasoch zhodnotiť, že s hrou sme celkom spokojní, ale chýbajú tomu výsledky?

"S hrou sme boli spokojní do určitej miery v prvom stretnutí sezóny. Dá sa povedať, že aj v druhom polčase proti Slovanu, kedy sme preskupili zostavu a hra mala isté parametre, ktoré chceme vidieť. S tým môžeme byť ako-tak spokojní, ale na druhej strane, vôbec nie sme spokojní, že po týchto dueloch máme na konte nula bodov. Okrem toho nás značne trápi aj finálna fáza."

Tak ako hovoríte, problém máme najmä so strieľaním gólov rovnako ako v minulej sezóne. Ako sa ho snažíte vyriešiť?

"Snažíme sa v tréningu modelovať zápasové situácie. Je pozitívne, že sa do šancí dostávame, ale ich premieňanie pokrivkáva. Verím však, že tréningami to chalani dostanú do seba a pretavia to aj do gólov. "

Čo našim mladým chlapcom zatiaľ okrem gólov najviac chýba na ihrisku k bodom? V čom máme najväčšie rezervy?

"Medzery sú ešte vo veľa veciach. Predovšetkým chýba lepšia rozhodovacia schopnosť v poslednej tretine ihriska. Často robíme zbytočný dotyk navyše, lopta smeruje na nesprávneho hráča a nevidíme celé ihrisko. Všetko je to ale o skúsenostiach, všetci hráči si tým musia prejsť. Verím, že od zápasu k zápasu budeme sebavedomejší a všetko sa zlepší."

Ako prekonať obranu Myjavy, ktorá v dvoch dueloch inkasovala iba raz? Máte niečo prichystané?

"Myjava má dobre prepracovanú defenzívu a my sa musíme snažiť vytiahnuť ich viac dopredu. Prekonať ich môžeme kolmými loptami či dlhými nákopmi, ale bude to veľmi náročné. Káder majú slušne poskladaný, dlhšie hrajú pokope a sú zohratí."

Na Myjave aktuálne stavajú na slovenských hráčov, medzi ktorými sú aj skúsene tváre a dopĺňajú ich dvaja Brazílčania. Čo je typické pre ich hru?

"Myjava je kompaktné mužstvo, v obrane hrajú jednoducho a nekomplikujú si život. V ofenzíve sa spoliehajú najmä na spomínaných legionárov, ktorí majú kvalitu a ťahajú tím. Zároveň sú všetci obetaví či bojovní a stavajú všetko na tímovosti."

Ako to môže vyzerať v konfrontácii s naším odlišným štýlom?

"Uvidíme. Samozrejme, ako vždy sa chceme presadiť svojím štýlom hry a neprispôsobovať sa súperovi. Musíme byť predovšetkým trpezliví, premieňať vytvorené šance a byť dôrazní v šestnástke - rovnako v našej ako v súperovej."

Základná jedenástka bola v úvodných stretnutiach celkom podobná. Bude v nej bývať menej zmien ako napríklad v uplynulom ročníku?

"Všetko vždy závisí aj od zdravotného stavu v "A"- tíme. Podobne aj od hráčov, ktorým chceme dať vyťaženie. Väčšinou je to o dohode s trénerom prvého tímu. Niekto môže prísť pomôcť do rezervy, ale je aj možné, že sa v zostave neobjaví nikto."


priamy prenos

Duel si môžete tentokrát pozrieť naživo na internetovej platforme futbalnet.tv.


 

Facebook