”B” | Ligu začíname v Pohroní, doma o týždeň so Šamorínom

Po Niké lige sme sa dočkali aj vyžrebovania nového ročníka MONACObet ligy. Rezerva Šošonov začne svoje účinkovanie v sezóne 2024/2025 v piatok 26. júla o 18:00 hod. na trávniku Pohronia. Prvý domáci duel čaká na žltozelené "Béčko" o týždeň v nedeľu v Strážove proti Šamorínu

Jesenná časť ponúkne fanúšikom 13 kôl a potrvá do začiatku novembra. Zápasy odvysiela televízia JOJ Šport a nový internetový vysielateľ Tipsport TV.

menej tímov v lige

Blížiaci sa 31. ročník súťaže sa uskutoční v mierne pozmenenom formáte oproti minulej sezóne. Nie 16, ale 14 tímov si zmeria sily každý s každým doma a vonku. Víťaz postupuje priamo do Niké ligy, zatiaľ čo, druhé mužstvo tabuľky zabojuje o prvú ligu v baráži. Naopak, dva posledné celky čaká zostup do nižšej ligy.

V novej sezóne uvidíme v II. lige trojicu "nových tvárí" – dvaja víťazi III. líg (MFK Zvolen a Stará Ľubovňa Redfox FC) a zostupujúce družstvo z Niké ligy (FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble). Kvôli zníženému počtu tímov bude mať súťaž v programe aj dva voľné víkendy počas reprezentačných prestávok (september a október).

Šošoni odštartujú celý ročník MONACObet ligy v Pohroní a doma otvoria sezónu o týždeň so Šamorínom. Súboj s prvým z nováčikov nás čaká až v 6. kole, keď privítame Zvolen. V záverečnom jesennom kole pocestujeme k druhému postupujúcemu z tretej ligy do Starej Ľubovne. Naše "Béčko" odohrá svoje domáce zápasy na ihrisku v Strážove (viď mapka).

rozpis jesennej časti rezervy

Termíny jednotlivých duelov sú zatiaľ predbežné. Dátumy a časy výkopov sa ešte môžu meniť na základe práv vysielateľov či programu "A"- tímu.

1. kolo (25. júl o 18:00) | FK Pohronie - MŠK Žilina (Niké TV)

2. kolo (4. august o 10:30) | MŠK Žilina - FC ŠTK 1914 Šamorín (Niké TV)

3. kolo (11. august o 10:30) | ŠK Slovan Bratislava U21 - MŠK Žilina

4. kolo (18. august o 10:30) | MŠK Žilina - OFK Malženice