”B” | Anglický týždeň odštartujeme v Šamoríne

Stredajšie vložené kolo MONACObet ligy zaveje Šošonov na juh Slovenska, kde sme nevyhrali už vyše šesť rokov. No a FC ŠTK 1914 Šamorín ukazuje svoju domácu kvalitu aj počas tejto jari, keď na svojom štadióne ešte neprehral. Zlepšená žltozelená obrana a tradičná ofenzívna chuť však sľubuje otras oboch sérií.

Duel 26. kola s výkopom v stredu o 16:30 hod. na Štadióne Pomlé povedie hlavný rozhodca Martin Ďurčo. Priamy prenos môžete sledovať na platforme Niké TV.


o súperovi

FC ŠTK 1914 Šamorín

Rok založenia: 1914

Klubové farby: modrá a biela

Štadión: Štadión Pomlé (kapacita 1 950 divákov)

Umiestnenie v II. lige:

  • minulá sezóna: 8. miesto
  • aktuálna sezóna: 11. miesto

Vzájomné zápasy:

  • minulá sezóna: 0:0 (v), 3:3 (d)
  • aktuálna sezóna: 1:0 (d)

v šamoríne to môže byť zaujímavé

Prepieraná defenzívna činnosť a jej zlepšenie, zranenie opory, fyzický stav tímu pred anglickým týždňom či súper, ktorý doma body nestráca. Viac o tom prezrádza tréner Vladimír Veselý.

Pán tréner, môžeme byť po zápase s Myjavou spokojní? Zvládli sme všetko, ako ste si predstavovali?

"Spokojnosť panovala najmä z pohľadu defenzívy. Ukázali sme si veci, v ktorých sme mali predtým problémy a bola to úplne iná Žilina. Z tohto pohľadu sme spokojní, i keď škoda inkasovaného gólu, lebo sme konečne chceli uhrať nulu. Chalani to ale v šestnástke odpracovali dobre a odvrátili aj mnoho štandardných situácií."

Podľa priebehu duelu sa schyľovalo k rovnakému scenáru ako proti Pohroniu. Tentokrát sme ale súpera nepustili príliš na dostrel. Súhlasíte?

"Áno, určite. Súper síce zjednodušil po polčase hru, čím nám to skomplikoval, ale ustáli sme to. Množstvo rohových kopov či centrov, ktoré sme zvládli. Rovnako sme však závere lepšie a umnejšie držali loptu. Bolo to úplne iné ako proti Pohroniu."

V prvom dejstve sa zranil vo forme hrajúci Vladimír Vaľko. Ako to s ním vyzerá?

"Momentálne netrénuje, ale verím, že to nebude nič vážne a čoskoro bude fit."

Čaká nás teraz anglický týždeň. Budete tomu prispôsobovať aj zostavu?

"Ani nie, zmeny budú, ale skôr mierne. Pred nami je síce náročnejší program nedeľa-streda-nedeľa, no verím, že náš tím je na to pripravený. Zdravotný stav je dobrý, takže sme v plnej sile. V obidvoch dueloch sa pôjdeme pobiť o dobrý výsledok."

Tri dni po Myjave cestujeme do Šamorína k súperovi, ktorý je doma silný a na jar tam ešte neprehral. Čo ich v domácom prostredí zdobí?

"Prišiel tam nový tréner, nový impulz a veľa mladých hráčov. Zároveň trochu zmenili organizáciu hry, najmä čo sa týka defenzívy. Je to behavé družstvo, ktoré vie byť veľmi nepríjemné. Teším sa na to, pretože na oboch stranách uvidíme veľmi mladé ročníky hráčov. Z tohto pohľadu to môže byť veľmi zaujímavé."

Šamorín sme na ich trávniku zdolali jediný raz ešte v roku 2017. Ako tam už konečne zvíťaziť? Čo bude dôležité?

"Musíme opäť ako v nedeľu vychádzať z kvalitnej defenzívy. Šamorín si vie vytvoriť šance a vpredu majú kvalitných a rýchlych hráčov, ktorí ich vedia aj zakončiť. Samozrejme, v ofenzíve musíme byť nebezpeční a hrať svoju hru. Bude to útočný futbal, takže verím, že šance prídu a nejaké aj využijeme. Ale opakujem, že dôležitá bude pozornosť v obrane. To bude základ."


priamy prenos

Stretnutie môžete sledovať naživo prostredníctvom internetovej platformy Niké TV.


Facebook