”Aktuálna situácia je nezvyčajná, no my mladí z toho chceme vyťažiť maximum,” hovorí Adrián Mojžiš
Premiéru v tréningovom procese "A"-tímu zažíva momentálne hneď niekoľko nádejných talentov Akadémie MŠK. Jedným z nich je rodák z Prievidze Adrián Mojžiš, ktorý v žltozelenej mládeži žiaril a svoj potenciál by rád preniesol aj do seniorského futbalu.

Ako prijal mladý futbalista správu o nominácii do tréningového procesu mužov, čo hovorí na samotné tempo a fakt, že viacerí z jeho rovesníkov môžu dostať šancu prekvapiť v najvyššej súťaži.


rád za každý tréning s áčkom

Od marca nútene oddychovali, podobne ako hráči "A"-tímu, aj všetky družstvá Akadémie MŠK Žilina. Medzi nimi aj stredopoliar našej U19 Adrián Mojžiš, ktorého nečakaný telefonát od trénera milo prekvapil.

"Zrovna som si ráno doma odtrénoval individuálny tréning, keď mi volal tréner Černák, že sa pripájam do tréningového procesu s "A"-tímom. Bol som za to veľmi šťastný, že mi dal klub takúto šancu. Teraz ju už len čo najlepšie uchopiť," priznáva ľavák, ktorý vzhliada k Lacimu Bénesovi či svetoznámemu Ronaldovi. Individuálny tréning sa nedá porovnávať s tým skupinovým. Tobôž, keď zmeníte tréningy staršieho dorastu za tie "Áčkové". "Úvodné tréningy boli také rozbehové, oťukali sme sa. Predsa len pri individuálnych plánoch je to najmä o behu a kondičke. Potrebovali sme si znova zvyknúť na loptu. Teraz sa už náročnosť tréningov zvyšuje a musíme sa prispôsobiť tempu, kontaktu, nasadeniu, jednoducho všetkému."

Spolu s Aďom prišlo do tréningového procesu Pavla Staňa až desať opôr nášho tímu U19, ktorý vedie I. ligu staršieho dorastu.

"Samozrejme, aktuálna situácia nikoho neteší. Pre všetkých to bolo a je niečo nezvyčajné. My mladí sa na to pozeráme pozitívne, je dobré, že sme takýmto spôsobom dostali šancu a chceme z toho vyťažiť maximum pre nás a aj klub. Prišlo nás síce naraz viac mladých, no všetci sa poznáme ešte z "B"-tímu. Tam nás predtým viedol práve aj tréner Staňo."

Šikovný ľavák chváli aj svojich skúsenejších spoluhráčov, ktorí im pri všetkom asistujú. "Cítiť ich skúsenosti, pomáhajú nám a chcú, aby sme si zvykli čo najrýchlejšie a cítili sa ako doma," pochvaľuje opory niekdajší najlepší strelec Mintal Cupu 2017.


Na základe aktuálneho návrhu FIFA o možnosti striedať až 5-krát počas stretnutia, by mohla toto pravidlo aplikovať v prípade reštartu súťaže aj naša Fortuna liga. Pri aktuálnej situácii by si tak mohli viacerí mladíci odkrútiť prípadnú premiéru.

"My sme momentálne radi aj za každý tréning. Samozrejme, ak by došlo k reštartu ligy, viac striedaní by bolo pri nahustenom programe benefitom pre každý tím. A ak by vďaka tomu dostal šancu niektorí z nás nováčikov, bolo by to super."