Akadémia MŠK: Týždenný program zápasov (25.11. - 1.12.)
PROGRAM ZÁPASOV AKADÉMIE MŠK ŽILINA V 48. KALENDÁRNOM TݎDNI. Kompletný rozpis stretnutí nájdete aj v sekcii Zápasy.

sobota 30.11.

U19: FC Spartak Trnava - MŠK Žilina 6:5 (3:3) Góly MŠK: Holáň 2, Goljan, Nemčík, Kaprálik | 16. kolo I. LSD

Norbert Guža, tréner MŠK Žilina U19: "Dnes sme absolútne nezvládli vstup do oboch polčasov a ani ich závery. Hneď na začiatku sme dostali dva góly po individuálnych chybách, no chlapci sa zmobilizovali a dokázali otoči z 0:2 na 3:2. Mrzí ma záver prvého polčasu, ktorý sme mali dohra do víazstva, ale po ďalšej individuálnej chybe sme dostali gól. Nabádali sme chalanov k väčšej zdopovednosti v súbojoch 1 na 1, väčšej agresivite v osobných súbojoch. Bohužiaž sme nezvládli vstup do druhého polčasu, potom sme sa však znova nadýchli a z 3:4 sme otočili na 5:4. V 80. sme ešte vyhrávali, ale záver nám nevyšiel. Po zbytočnej chybe súper vyrovnal a v hektickom, ba až infarktovom závere sme inkasovali. Bol to vežmi divoký zápas. Musíme osta nohami a pevne na zemi a zamyslie sa nad defenzívou."

U17: MŠK Žilina - FC Spartak Trnava 1:3 (0:3) Gól MŠK: Jambor | 16. kolo I. LMD U17

U16: MŠK Žilina - FC Spartak Trnava 3:1 (1:0) Góly MŠK: Javorček, Sauer, Bortoli | 16. kolo I. LMD U16

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U16: "Prvý polčas bol z našej strany vežmi dobrý, boli sme dominantní v držaní lopty, vďaka čomu sme mali dobrý prechod do útoku. Tým sme si vytvorili šance, z ktorých sme dokázali premeni jednu. Súpera sme v prvom dejstve do ničoho nepustili. Hneď v úvode druhého polčasu sme zvýšili na 2:0. Po dvojgólovom vedení sme už neudržali koncentráciu a hostia sa dostávali pred našu bránu. Tretím gólom sme zápas uzavreli a súperovi sme len dovolil zníži v závere. Chlapcom patrí pochvala za prístup k zápasu a herný prejav. Hlavne prvý polčas zniesol prísne kritériá."

U15: Halová sezóna mládeže - 1. kolo

MŠK Žilina - Akadémia Juventus Žilina 4:0 Góly MŠK: Jančiga, Weber, Ilovský, Košál

MŠK Žilina - MŠK Námestovo 2:1 Góly MŠK: Beňadik, Weber

MŠK Žilina - MŠK Fomat Martin Góly MŠK: Hranica, Ilovský

Odvety:

MŠK Žilina - MŠK Fomat Martin 6:0 Góly MŠK: Hranica 2, Mĺkvik, Weber, Oravec, Košál

MŠK Žilina - MŠK Námestovo 2:1 Góly MŠK: Jančiga, Hranica

MŠK Žilina - Akadémia Juventus Žilina 2:1 Góly MŠK: Weber, Palka

Hráči MŠK Žilina postúpili do 2. kola HSM, ktoré sa bude hra 15. decembra.

nedeža 1.12.

U14: MŠK Žilina - FC Baník Prievidza U15 2:1 (1:0) Góly MŠK: Šinko, Dolník | prípravný zápas

U13: Halová sezóna mládeže - 1. kolo

MŠK Žilina - Akadémia Juventus Žilina 6:0 Góly MŠK: Bujný 2, Baleja, Tichý, Minárik, Kysela

MŠK Žilina - MŠK Námestovo 1:0 Góly MŠK: Tichý

MŠK Žilina - MŠK Fomat Martin 8:0 Góly MŠK: Kubala 2, Baleja 2, Uhlárik, Bujný, Jankovský, Kysela

Odvety:

MŠK Žilina - MŠK Fomat Martin 7:0 Góly MŠK: Tichý 3, Baleja, Murček, Jankovský, Bujný

MŠK Žilina - MŠK Námestovo 3:0 Góly MŠK: Bujný 2, Baleja

MŠK Žilina - Akadémia Juventus Žilina 9:0 Góly MŠK: Murček 3, Tichý 2, Bujný, Kubala, Bačík, Baleja

Hráči MŠK Žilina postúpili do 2. kola HSM, ktoré sa bude hra 14. decembra.

U12: MŠK Žilina - FC Baník Prievidza U13 5:2 (3:1) Góly MŠK: Koštiaž, Skaličan, Hoferica, Sadloň, Mikunda | prípravný zápas