Akadémia MŠK: Týždenný program zápasov (17.2. - 23.2.)
Prinášame vám program zápasov tímov v rámci Akadémie MŠK v 8. kalendárnom týždni.

sobota 22.2.

U17: MŠK Žilina - SK Sigma Olomouc 5:1 (2:1) Góly MŠK: Jambor 2, Šnajder 2, Šoška | prípravný zápas

U16: MŠK Žilina - SK Sigma Olomouc 10:3 (5:1) Góly MŠK: Hroza 5, Vaľko 2, Bistiak 2, Košút | prípravný zápas

U15: triangel

MŠK Žilina - 1. FC Slovácko 3:0 (2:0) Góly MŠK: Sauer 2, Šimun

MŠK Žilina - FK Pardubice 0:1 (0:0)

U14: triangel

MŠK Žilina - 1. FC Slovácko 4:0 (3:0) Góly MŠK: Dikoš 2, Šarudi 2

MŠK Žilina - FK Pardubice 3:5 (2:3) Góly MŠK: Dikoš 2, Šarudi

U12: SK Slavia Praha - MŠK Žilina 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) Gól MŠK: Michalík | hralo sa 3x30 minút

U11: SK Slavia Praha - MŠK Žilina 20:8 (3:3, 5:3, 12:2) | hralo sa 3x25 minút

nedeľa 23.2.

"B": MŠK Žilina - FK Dubnica nad Váhom 2:1 (0:1) Góly MŠK: Rusnák, Bichakhchyan | prípravný zápas

Zostava MŠK Žilina B: Petráš - Vallo (60. Suľa), Kopas, Nagy (46. Moško), Sluka - Gono, Farský (46. Soul), Bichakhchyan - Kaprálik, Hamza (46. Rusnák), Iľko

Peter Černák, tréner MŠK Žilina B: "Mali sme dobrý vstup do zápasu, súpera sme dostali po tlak. Dubnica hrozila po našich nepresnostiach v rozohrávke z brejkových situácií. Z jednej takej vyťažil súper pokutový kop a dostal sa do vedenia. My sme však naďalej hrali dominantne, kombinačne, snažili sme sa byť nebezpeční pre súperovu bránu. V druhom polčase sme ešte viac pridali, Dubnicu sme dostali pod úplný tlak a dvomi gólmi sme otočili v náš prospech. Chalanom patrí poďakovanie za to, že išli za víťazstvom, ktoré dosiahli svojím výkonom."

U19: MFK Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 1:2 (0:0) Góly MŠK: Holáň, Javorček | 18. kolo I. LSD

Norbert Guľa, tréner MŠK Žilina U19: "V dnešnom zápase sme boli herne lepší. Snažili sme sa kombinovať, hrať rýchlo. Súper sa zameral na bránenie vlastnej polovice. V prvom polčase sme sa dostali do troch výborných príležitostí, ale zlyhali sme v koncovke, vďaka čomu bol zápas stále otvorený. Hráčov sme nabádali k trpezlivosti a k princípom, ktoré by sme mali dodržiavať. Tie sa aj objavili, keď sme dali dva góly po akciách z ľavej strany. Súper hrozil nakopávanými loptami a svojou jednoduchou fyzickou hrou sa snažil dostať do našej šestnástky. Raz mu to vyšlo a odvtedy bol ten zápas trošku nervózny, ale chlapcom chcem poďakovať za tímovosť a prístup."

U12: FK Tempo Praha - MŠK Žilina 0:10 (0:3, 0:2, 0:5) Góly MŠK: Žilinský 5, Hoferica 2, Sadloň, Koštiaľ, Belák, Okál, vlastný | hralo sa 3x30 minút

U12: FK Dukla Praha - MŠK Žilina 11:14 (7:2) Góly MŠK: Šedivý 3, Lábo 2, Okál 2, Koštiaľ, Michalík, Hoferica, Mikunda, Barčík, Žilinčík | hralo sa 3x30 minút paralelne na dvoch ihriskách

U11: AC Sparta Praha - MŠK Žilina 11:1 (5:1, 2:0, 4:0) | hralo sa 3x30 minút

U11: FK Dukla Praha - MŠK Žilina 7:16 (3:9) | hralo sa 2x30 minút paralelne na dvoch ihriskách