V šlágri kola zmierlivá remíza, z Tehelného poľa nesieme cenný bod
ŽK: 79. Apau - 35. Holec, 88. Balaj
Diváci: 7850
Rozhodca: Glova – Štrbo, Hrčka
ŠK Slovan Bratislava
Greif (C) – Apau, Bajrić, Guzmics, Suchockij – Nono (84. Holman), Rabiu – Daniel, Strelec, Dražić (71. Moha) – Ratão (62. Ljubičić).

Holec - Kaša (46. Myslovič), Minárik, Králik, Tomič - Káčer (C), Demiri, Bernát (81. Balaj) - Vallo (58. Ďuriš), Boženík, Diaz
V ostro sledovanom zápase 6. kola, v ktorom sa zároveň stretli na Tehelnom poli dva neporazené tímy, rozhodli penalty na oboch stranách. V prvom polčase boli aktívnejší domáci, šošoni vôbec po prvýkrát v sezóne inkasovali v prvom dejstve a zároveň premiérovo prehrávali. Po zmene strán sa kentošovci osmelili, pričom odmenou bol pre nich gól z penalty z kopačky kapitána Miroslava Káčera. Penalty na oboch strán tak rozhodli v šlágri o deľbe bodov.

Zostrih zápasu

Tréner Jaroslav Kentoš v šlágri 6. kola musel urobiť vynútené zmeny. Zraneného Branislava Sluku nahradil navrátilec po kartovom treste Filip Kaša, ktorý sa predstavil netradične na kraji obrany.

Už v 4. minúte mali aktívnejší domáci prvú tutovku, Strelec sa dostal za obranu šošonov, no zoči-voči Dominikovi Holecovi neuspel. Naša prvá akciu smerovala po pravej strane cez ďalšieho navrátilca do zostavy - Kristiána Valla, ale jeho dobrý center nenašiel nikoho vo fosforovom. Mladý útočník Slovana Strelec zamestnal našu obranu aj v 10. minúte, spätnou prihrávkou na hranici šestnástky našiel Daniela, ktorý našťastie mieril vedľa. Ten sa dostával pred Holeca aj v 20. minúte, no cez poslednú prekážku menom Ján Minárik neprešiel, a tak z toho bol pre domácich iba rohový kop. Práve žilinský stopér po našom rohu v 23. minúte ostal po odrazenej lopte sám, ale jeho zbrklé zakončenie smerovalo vysoko a aj ďaleko od brány. V 33. minúte sa po ďalšom rohovom kope dostal do hlavičkového zakončenia Robo Boženík, ale na prednej tyči mieril vedľa. O dve minúty po nevinne vyzerajúcej situácii prišla pomalá prihrávka na Holeca, ktorú vystihol Strelec. Ten stihol nášmu brankárovi loptu vypichnúť, nasledoval diskutabilný zákrok, po ktorom rozhodca pískol a ukázal na biely bod. Dominik Holec vystihol penaltu Rataa, no lopta sa, nanešťastie, odrazila presne pred domáceho útočníka, ktorý z dorážky poslal svoj tím do vedenia. V 40. minúte opäť pohrozil Ratao, no jeho pokus zblokoval Martin Králik. Do polčasu sme boli častejšie pred Greifom, no do prestávky sme ho už nedokázali ohroziť.

Po zmene strán sme vybehli na trávnik už s Patrikom Myslovičom, ktorý nahradil Filipa Kašu, čím sa zmenilo aj rozostavenie a samotné posty pre viacerých kentošovcov. Domáci opäť naštartovali svoju aktivitu, v 50. minúte sa preštrikoval do veľkého vápna Dražič, ktorý adresoval gólovú prihrávku na Rataa, domáci útočník však stal v ofsajde. Šošoni sa v poli postupne vyrovnali domácim, avšak smerom dopredu robili až príliš veľa nevynútených strát a chýb. Ďalšou vzpruhou do útoku bol príchod Dávida Ďuriša, ktorý vystriedal Kika Valla. V 62. minúte sme sa tešili z vyrovnania, rozhodca však videl nedovolený zákrok a regulárny gól Jána Bernáta tak neplatil. Naša aktivita však pokračovala, o dve minúty si vypýtal aktivitou priamy kop Besir Demiri, ale jeho exekútor Miro Káčer trafil iba domáceho hráča. Na opačnej strane v dobrej pozícii nenamieril hlavou presne Strelec. Šošoni napriek tomu vycítili šancu, v 66. minúte vystrašil Greifa ďalekonosnou strelou Boženík, ďalšiu šancu mal striedajúci Ďuriš. Osmelil sa aj najlepší strelec Ján Bernát, ktorý to skúšal rýchlymi kombináciami pred šestnástkou. Aj druhá žltá karta v zápase znamenala penaltu. Tentoraz posúdil hlavný rozhodca ako nedovolený zákrok súboj domáceho Apaua s Diazom. Loptu si na biely bod postavil kapitán Miro Káčer a s prehľadom ju premenil - 1:1. Pre belasých to bol vôbec prvý inkasovaný gól na domácom trávniku v aktuálnej sezóne Fortuna ligy. Gól znamenal pre žltozelených vzpruhu, no aj domáci chceli získať tri body. Nebezpečie hrozilo z kopačky Daniela, ktorý to skúšal po pravej strane. Nervózny záver, v ktorom sa domáci viackrát dožadovali pokutového kopu, už gól nepriniesol, a tak ani po 6. kole neokúsil Slovan spolu so Žilinou chuť prehry.

Ján Kozák ml., tréner ŠK Slovan Bratislava
"Chceli sme vyhrať, čo sa nám žiaľ nepodarilo. Mali sme viac čistých gólových príležitostí, zaslúžili sme si vyhrať. Ale futbal býva aj taký. Nie vždy to vyjde. Žilina bola v druhom polčase silnejšia na lopte ako v prvom. My ale vieme hrať lepšie. Už sa sústredíme na štvrtok."
Jaroslav Kentoš, tréner MŠK Žilina
V prvom polčase sme mali voči súperovi až príliš veľký rešpekt. Ustáli sme prvé šance Slovana a paradoxne sme inkasovali po našej individuálnej chybe v našej dobrej pasáži. Výkon tak nebol do prestávky dobrý, apeloval som na hráčov, aby zahodili strach, rešpekt a pridali do hry emóciu, žilinské srdce. Po prestávke sme zmenili aj rozostavenie, čo pomohlo tímu. Fungovalo to lepšie a výkon po polčase ma potešil. Sme radi za bod, zápas ukázal našim chalanom realitu, kam smeruje európsky futbal. Slovan má aj s "druhou" základnou zostavou veľkú kvalitu. Určite sa neuspokojíme ani po cennom bode. Pre nás všetkých to bolo veľmi dobré stretnutie, ktoré nám nastavilo zrkadlo. Napriek remíze máme stále na čom pracovať a zlepśovať sa."
Miroslav Káčer, kapitán MŠK Žilina

"Dnes ukázal súper svoju vysokú kvalitu. Napriek tomu sme však neboli horším tímom. Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom rozhodovali detaily a napokon penalty, po ktorých sme skórovali my a aj súper. Remíza je preto spravodlivá. Ťažko niečo hovoriť k sporným momentom, aj tak už nič nezmeníme. Po polčase sme hrali lepšie, boli sme nebezpečnejší vpredu, celkovo sme pôsobili tímovejšie. Bod je pre nás super, sme radi, že sme si udržali neporaziteľnosť."