V generálke proti Shmone víťazstvo premiérovým gólom Bernáta
ŽK: 35. Nachmias - 31. Vallo, 54. Boženík
Hapoel Kiryat Shmona
Bartkus (63. Hmos) - Diniz (63. Abuhazira), Nachmias (63. Morgan), Magbo, Abu-Abid (63. Rueiz (83. Nafir)), S. Braun (63. Ben Shimon), V. Braun, Lakou (63. Adany), Rian (63. Levin), Saker, Abuchzira

Holec - Vallo, Kaša, Králik, Sluka (57. Minárik) - Káčer, Fazlagić (68. Pečovský), Bernát (68. Myslovič) - Jánošík (68. Anang), Boženík (57. Balaj), Demiri (46. Tomič)
Posledným súperom pred štartom ligy bol pre tím Jaroslava Kentoša izraelský celok Kiryat Shmona. V generálke dal tréner žltozelených príležitosť na pravej strane obrany Kristiánovi Vallovi, znova na krídle sa predstavil Besir Demiri.

Stretnutie sme začali ideálne, keď po prvej štandardnej situácii neupratal náš súper loptu do bezpečia, tá sa niekoľkokrát poodrážala od viacerých hráčov, až sa napokon dostala k Jánovi Bernátovi, ktorý nás svojím prvým gólom za "A"-tím dostal do vedenia - 0:1. Aj druhá sľubná príležitosť patrila našim chalanom, Robo Boženík si vnútri šestnástky ideálne spracoval center, no jeho zakončenie mierilo iba do miest, kde stál izraelský brankár Bartkus. Kiryat posielal pred Dominika Holeca poväčšine vysoké centre, ktoré však znamenali iba rohové kopy. V 23. minúte mal štandardku súper, po nej sa k odrazenej lopte dostal Diniz, no obetavý sklz viacerých šošonov zblokoval jeho strelu. Pred uplynutím prvej polhodiny z priameho kopu strieľal Rian, jeho strela prestrelila múr šošonov, ale aj Holecovu bránu. V 38. minúte prišla rýchla kombinácia na našej ľavej strane, ktorá priniesla dobrú streleckú príležitosť pre Jana Bernáta. Ten však nemieril medzi tri žrde. Pred koncom prvého dejstva Izraelčania takmer vyrovnali, za obranu sa dostal Saker, obišiel Holeca, no jeho strelu do opustenej brány upratal do bezpečia Martin Králik.

Druhý polčas odštartovala opäť štandardka pre šošonov z hranice šestnástky - z ľavej strany centroval Sluku, po teči nedokázal loptu lepšie umiestniť Kaša. Na druhej strane vyprášil rukavice Holeca útočník Abuchzira. Dominik si poradil aj so štipľavou strelou Lakoua o pár sekúnd neskôr. Blízko druhého gólu boli šošoni v 53. minúte, kedy vymyslel kolmú prihrávku do úniku Miroslav Káčer na rýchleho Lukáša Jánošíka, ale nášmu krídelníkovi sa pod nohy stihol hodiť Bartkus. Po hodine hry prišlo na rad viacnásobné striedanie súpera. To oživilo súperov tím, ktorý bol časntejšie na našej polovici. V 69. minúte sa naskytol šošonom brejk, Filip Balaj to dobre myslel prihrávkou na Valla, no Kikovi stihla obrana Shmony loptu vypichnúť. V závere sa Izraelčania tlačili do gólu, no obrana našich hrala kompaktne. V 84. minúte sme mali možnosť priameho kopu po faule na Bensona Ananga, no krútená lopta od Patrika Mysloviča letela vysoko nad. V generálke na ligu sme sa tak napokon po skorom góle z 2. minúty tešili z najtesnejšie výhry 1:0 po ďalšom premiérovom góle nášho tínedžera.

Tibor Goljan, asistent trénera MŠK Žilina

"Znova ďalší dobrý zápas, v ktorom nás súper preveril. K stretnutiu sme pristúpili so stopercentnou zodpovednosťou, chceli sme sa naladiť na ligu výhrou, čo sa nám podarilo. V dueli sa striedali fázy, kde sme boli lepší my, potom zas súper. Celkovo však bolo na našom tíme vidno, že už to ladíme na ligu. Stretnutie splnilo účel, dnes hráči nielen útočili, ale aj ochotne bránili, hrali sme kompaktne, čo sa prejavilo na nule vzadu. Určite sa dnes ukázali veci, na ktorých ešte treba popracovať, no ukázali sme zároveň aj veľa pozitív. Vyskúšali sme si rôzne rozostavenia, aj hráči nastúpili na rôznych postoch. Opäť zabezpečil výhru tínedžer, pre mladých chalanov je to veľká motivácia. Krivka výkonnosti sa zvyšuje, zrkadlo však nastaví až liga, na ktorú sa už veľmi tešíme."

Ján Bernát, strelec víťazného gólu MŠK Žilina

"Generálka nás preverila, nastúpili sme proti kvalitnému protivníkovi, s ktorým sme museli siahnuť na dno síl. Dobre sme sa nachystali a ukázali sme tímovosť, keď sme sa kompaktne pohybovali aj bez lopty. Pri góle tam bola odrazená lopta, následná skrumáž a ja som sa len snažil predpokladať, kam by sa mohla lopta odraziť. Keď sa napokon dostala ku mne, snažil som sa už iba trafiť bránu. Som veľmi rád za premiérový gól a zároveň aj za šancu nastúpiť od začiatku. V príprave sme sa posunuli vo veľa veciach. Verím, že tímovosť, srdce a nasadenie prenesieme aj do ligy a budeme úspešní."