V druhom nedeľnom zápase premiérová výhra v príprave proti domácemu Gulf FC
ŽK: 64. Mawuena, 71. S. Javorček (obaja MŠK Žilina)
Rozhodca: Tomić - Ivković, Dimitrijević (všetci Srbsko)
Gulf United FC
C. Shiels (46. Nabil) - Essome, J. Shiels, Sesseyior (24. Correa), Prosper (82. Timothy), Ammar (62. Ahmed), Iyombe (72. Fall), Nana, Bikola, Nabil (82. Abdulraheem), Kinglley

Teplan (46. Belaník) - Tandara, Kopas (C), Leitner, Kopásek - Slebodník, Mawuena, Sauer (46. Šnajder) - Kaprálik, Jambor, Addo (58. S. Javorček)
Druhým nedeľným súperom na Štadióne The Sevens v Dubaji boli pre Šošonov domáci futbalisti z Gulf FC. Proti celku zloženého rovnako z mladých hráčov sme aj my vyrukovali s viacerými nováčikmi. Súboj napokon rozhodla 15. minúta a náš jediný presný zásah z kopačky Mária Sauera, ktorý pre černákovcov znamená prvú výhru v zimnej príprave.

V druhom nedeľnom dvojzápase vyzvala zvyšnú jedenástku zverencov trénera Petra Černáka jedna z najlepších akadémii v Emirátoch - Gulf FC s množstvom afrických hráčov. Za nás nastúpili rovnako mladíci i viacerí nováčikovia v prvom mužstve.

Stretnutie naštartoval prienik Adriána Kaprálika sprava, prihrávka však znamenala iba roh. "Kapo" hlavičkoval nebezpečne aj v 12. minúte na zadnej tyči, napol iba bočnú sieť. V 14. minúte nepretavil našu aktivitu do gólu kapitán Kopas, ktorého kopaciu techniku nepoznali domáci futbalisti. Jeho bomba iba pohladila brvno. Gól prišiel o niekoľko sekúnd, Marián Tandara dostal na pravej strane ideálnu prihrávku do behu, rovnako výborne odcentroval a pred bránou to upratal bezpečne dnu Mário Sauer - 0:1. Aj v ďalších minútach sme diktovali tempo zápasu a vo veľkej väčšine času držali loptu v moci, šanca Henryho Adda i strela Tibora Slebodníka neznamenala nebezpečenstvo. Domáci sa predsa len po jednom rohu dostali do tutovky, odrazená lopta si našla kopačku Nanu, ktorý opečiatkoval na naše šťastie iba tyč Teplanovej brány. V 34. minúte zastavilo našu nádejnú akciu zľava pískanie hlavného rozhodcu pre ofsajdové postavenie. Do polčasu to bolo o našom prekonávaní obrany Gulf FC, náznaky Šošonov nepriniesli šancu, tobôž gól.

Do druhého dejstva prišla v našom tábore jediná zmena v poli, úspešného strelca Mária Sauera vystriedal v strede poľa premiérovo za "A"-tím Dominik Šnajder. Rovnako tak od zmeny strán stál v našej bráne prvýkrát Samuel Belaník. Hneď v 49. minúte sme mohli viesť už o dva góly, Timotej Jambor obišiel brankára, ale z uhla volil iba nepresnú prihrávku. Náš hroťák bol v pohotovosti aj o pár minút, po rohovom kope hlavičkoval mimo. Niektoré naše ľahké straty lôpt spôsobili, že Gulf ucítil šancu a viackrát nebezpečne podkúril našej obrane. Po hodine hry dal o sebe znova vedieť Jambor, tentoraz mieril do priestoru brány, ale iba do náruče pripraveného Nabila. V 65. minúte sme zabudli na Prospera, ktorý sa vyhol ofsajdovej pozícii, proti bol však výborný zákrok mladého Belaníka, ktorý zneškodnil samostatný nájazd Afričana. Gólovo odskočiť sa nám nepodarilo v 70. minúte, kedy sa do hlavičkového zakončenia predieral striedajúci Samuel Javorček, nedokázal však predskočiť svojho obrancu v červenom. Naša radosť nevzplanula po nádejnom prečíslení a kľučkách Kaprálika, ktoré skrotili obrancovia Dubajčanov. Tí tak stále cítili šancu, keď sa im v závere naskytli štandardky. Nezapršalo z nich, všetky sme si postrážili.

V treťom prípraváku sme tak zaknihovali proti domácemu celku prvú výhru, ktorá, veríme, bude tým správnym impulzom do ďalších tréningových dní i zápasov.

Peter Černák, tréner MŠK Žilina
"Nastúpili sme v kombinovanej zostave aj s chalanmi, ktorí absolvovali premiéru za "A"- tím. O tom je ale práve to sústredenie. Chceme dať väčší priestor aj mladším chlapcom, a preto sme ich aj sem zobrali. Z tohto pohľadu dnešný duel splnil účel. Myslím si však, že sme mali našu prevahu zvýrazniť do väčšieho počtu gólov. Niekedy sme podľa mňa hrali až príliš netrpezlivo. Je to pre nás prvá výhra v roku, z ktorej sa tešíme. Naďalej tu budeme tvrdo pracovať a chystať sa na ďalších súperov, ktorí nás v príprave čakajú. Stále máme čo robiť a na čom pracovať."
Patrik Leitner, obranca MŠK Žilina

"Myslím si, že dnes sme výrazne dominovali na lopte, no predovšetkým v prvom polčase sme mali premeniť viac šancí, ktoré sme si vytvorili. Po zmene strán sme ich už mali menej, čo je škoda pri našej hernej prevahe, ktorú sme ukazovali celý zápas. Bolo vidno, že sme sa iba zohrávali, čo chvíľu trvá. Verím, že to bude každým dňom a každým zápasom iba lepšie a lepšie. V defenzíve sme podľa mňa pracovali kvalitne, súpera sme nepúšťali do príležitostí až na jednu situáciu, kedy sme chybovali pre zlé postavenie pri ofsajdovej pasci. Za dnešnú výhru sme určite veľmi radi a dúfame, že prídu aj ďalšie."