So sústredením sme sa rozlúčili prehrou 1:2 proti Rige
Góly: 4. Ramos, 70. Korotkovs - 48. Jánošík
ŽK: 6. Saveljevs, 31. Kendysh - 69. Owusu
Rozhodca: Ivković - Bisko, Nikolić (všetci Srbsko)
FC Riga
1. polčas: Ozols - Andresson, Cernomordijs, Muzinga, Jurkovskis, Kendysh, Yurchenko, Saveljevs, Kamess, Ramos, Krancmanis

2. polčas: Isajevs - Vranjanin, Korotkovs, Rugins, Matschinko, Nata, Ulimbasevs, Vakulko, Loukili, Soisalo, Barnes

Belko (46. Teplan) - Rusnák (61. Kopásek), Kopas (C) (46. Minárik), Nemčík (46. Leitner), Anang (61. Owusu) - Gono (46. Slebodník), Mráz (61. Mawuena), Sauer - Ďuriš (46. Jánošík), Jambor (61. Mashike), Iľko (46. Kaprálik)

Po dvoch dvojzápasoch čakal na futbalistov MŠK Žilina na sústredení v Emirátoch "len" jeden súboj za deň, a to proti Rige. S Lotyšmi sme sa v priebehu štyroch rokov stretli v Dubaji po tretíkrát. V tomto vzájomnom súboji padli góly na začiatku oboch polčasov. Remízový stav vydržal do 70. minúty, kedy sme neustáli štandardku súpera, ktorý tak rozhodol v našom rozlúčkovom stretnutí na sústredení o našej tesnej prehre 1:2.

V poslednom prípravnom zápase na sústredení nasadil tréner Peter Černák kombinovanú zostavu z predošlých duelov, za svoj výkon proti Johoru si miesto v základe vyslúžil mladý Mário Sauer či Filip Mráz.

Po úvodných výmenách sme hneď z úvodnej šance zaznamenali zmenu skóre. Na našu smolu išlo o inkasovaný gól do siete Ľuba Belka. Šošoni chybovali pri rozohrávke, súper sa rýchlou prihrávkou dostal za obranu a Ramos do protipohybu postal Lotyšov do vedenia. Ďalšie chybovanie vzadu o pár minút Riga nepotrestala, darmo sa dožadovala penalty po súboji Saveljevsa a nášho kapitána Adama Kopasa, rozhodca to ohodnotil iba žltou kartou za simulovanie. Napriek tomu diktovala Riga v úvode tempo, Belo nemusel riešiť nič vážnejšie, Ozols sa na druhej strane načahoval až v 16. minúte po tečovanej strele Miroslava Gona. Riga znova hrozila Ramosom, ktorý po úniku v 19. minúte skúšal efektný lob, na naše šťastie však zaletela lopta až za bránu. Postupne sme sa dostávali do správnej prevádzkovej teploty a prevzali iniciatívu, z viacerých štandardiek prišli zakončenia, nie však gól žltozelených. Pálil Kopas i Ďuriš, cez obranu v modrom ich pokusy na bránu neprešli. V 43. minúte sme si vydýchli, Krancmanis dostal darček od našich chalanov, zoči-voči Belkovi ale trestuhodne prestrelil. V závere polčasu sme spálili tutovku aj my, center Ďuriša síce Jambor netrafil, no lopta sa dostala k Sauerovi, ktorého vychytal koncom prstov Ozols.

Na druhé dejstvo vybehla šestica čerstvých Šošonov, zmena nastala na stopérskych i krídelných pozíciách, Riga vymenila kompletnú jedenástku. Úvod tentoraz patril nám a vyjadrili sme to aj gólovo. V rozohrávke chybovala aj Riga, Jambor sa dostal do úniku, nevolil však strelu, ale loptu pripravil striedajúcemu Lukášovi Jánošíkovi, ktorý poľahky vyrovnal - 1:1. Takmer vzápätí sme ale mohli znova prehrávať, proti bol rovnako čerstvý Marek Teplan v bráne, ktorý zneškodnil dve prízemné "jedovky" súpera po sebe. V 56. minúte sme nabili hráčom v modrom takmer na ďalší gól, Barnes opečiatkoval tyč. Po hodine hry sme prestriedali aj zvyšných chalanov, jediný Sauer odohral kompletnú minutáž. V 70. minúte s nami po štandardke Rigy znova hrala žrď, Vranjanina to ale mrzieť nemusela, loptu sme totiž neupratali do bezpečia a z následného centra už hlavou napol sieť jeho kolega z obrany Korotkovs. Gólovo sme mohli vyrovnať druhýkrát v dueli v 73. minúte, Owusu vybojoval loptu, predral sa až pred Isajevsa, namiesto priamej strely volil prihrávku, ktorú do strely nepretavil nik zo Šošonov. Tí sa tlačili za vyrovnaním, pred Isajevsa lietali centre, ale skóre sa už nemenilo. Nezmemila to ani snaha Elvisa Mashikeho, ktorý preváhal moment na prihrávku pri rýchlom brejku.

Sústredenie v Emirátoch sme tak ukončili tesnou prehrou 1:2, Černákovcov čaká pred jarným vstupom do ligy už len "generálka", a to budúcu sobotu v Podbrezovej.

Peter Černák, tréner MŠK Žilina
"Dnešný výsledok nás neteší, no opäť sme narazili na kvalitného a dobre organizovaného súpera v obrane i v útoku. Vedeli sme, že Riga má prepracovanú defenzívu s rýchlym návratom do obrany a okamžitým repressingom. Chceli sme sa tomu vyhnúť dobrou výstavbou útoku a niektoré akcie nám dnes naozaj vyšli. Naopak, do defenzívy sme sa ich snažili pressovať, keďže každú loptu sa snažili rozohrávať po zemi. Myslím si, že sme pressing zvládli úspešne. Škoda, že sme pri týchto situáciách nezvolili do otvorenej obrany Rigy vhodnejšie riešenia. Na druhej strane, Riga po našich dvoch chybičkách strelila dva góly. Z tohto pohľadu nás to mrzí, pretože sme chceli vyhrať. Takúto konfrontáciu sme ale potrebovali a som za ňu rád. Záťaž sme dnes rozdelili rovnomerne, nakoľko išlo o posledný zápas na sústredení a všetci tohto odohrali dosť. Myslím si, že to aj pomohlo, chalani si počínali dobre a teší ma, že sa nikto nezranil a cestujeme domov zdraví. Ďakujeme hráčom za naozaj kvalitný výkon."
Miroslav Gono, stredopoliar MŠK Žilina
"Zápas začal pre nás veľmi nešťastne, keďže sme hneď v úvode inkasovali. Snažili sme sa však od toho odraziť, hrať svoju hru a držať loptu. Darilo sa nám vytvárať si šance a vytvárať tlak na súpera, no nanešťastie sa nám nepodarilo nadviazať na snahu aj gólom ešte v úvodnom dejstve. Myslím si, že Riga bola kvalitným súperom, ďalšia skúsenosť pre nás, ale určite sa ešte musíme zlepšiť. Bola to však dobrá previerka, ako hrať, útočiť a eliminovať silné stránky proti dobre organizovanému mužstvu. Osobne som sa dnes cítil už lepšie po kondičnej aj hernej stránke, i keď toho už podľa mňa máme všetci dosť."
Mário Sauer, stredopoliar MŠK Žilina
"Bolo to náročné stretnutie, keďže sme na konci sústredenia a každý šiel až na hranicu svojich síl. Odmakali sme to naplno, no škoda, že sa nám nepodarilo uhrať priaznivejší výsledok. Myslím si, že sme si počínali lepšie ako v zápasoch predtým, stále je to lepšie a každým dňom sa viac a viac zohrávame. Neviem, čím to je, že sme opäť inkasovali v úvodných minútach. Verím však, že sa to už nebude stávať a budeme v úvode zápasov viac sústredení. Mrzí nás to, lebo sme mali dostatok príležitostí, ktoré sa dali lepšie vyriešiť, ale dnes to nevyšlo. Rovnako aj ja som mal jednu veľkú šancu, ktorú brankár tesne vyškriabal von. Určite by ma gól potešil. Som však vďačný za každú šancu, ktorú dostanem, nechal som na ihrisku všetko a snažil sa ukázať len to najlepšie."