Prvú prekážku sme v Slovnaft Cupe zvládli, piatoligistu z Príbeliec sme zdolali 4:1

TJD Príbelce
Geregai - Bariak, Ondrejkov (C), Pagáč (49. Petrus), Brašeň, Kouřil, Kuchta (74. Majoroš), Strapek (74. Ubrankovič), Giertl (87. Martin), Kurák, Santoris (87. Jakuš)

Teplan - Rusnák (46. Kopásek), Leitner, Stojchevski, Bari (68. Owusu) - Myslovič (C) (46. Gidi), Kopas, Iľko - Galčík (61. Sauer), Jibril, Ďuriš (46. Kaprálik)
Nový ročník Slovnaft Cupu odštartoval pre Šošonov v 2. kole súťaže proti účastníkovi V. ligy skupiny Juh - TJD Príbelce. Duel ani zďaleka nezačal podľa našich predstáv, keď sa domáci ujali vedenia už v 8. minúte. Do polčasu sme však skóre ešte otočili zásluhou Kopasa a vlastného gólu. Aj po zmene strán sa obraz hry nezmenil, dominovali sme na lopte a pridali ešte dva presné zásahy. Do ďalšieho kola nás tak posúva výhra 4:1, v ktorom sa stretneme so Spišskou Novou Vsou.

ZÁZNAM ZÁPASU

Tréner Jaroslav Hynek nenechal nič na náhodu a v Príbelciach postavil takmer kompletnú jedenástku v najsilnejšom zložení. Odpočívať doma zostal iba brankár Ľubomír Belko.

Zápas sa začal našou jasnou prevahou na lopte, naše obliehanie sa však nepodarilo premeniť na gól z veľkej vzdialenosti Adamovi Kopasovi ani Paťovi Iľkovi. Prvý z dvojice si už tradične postavil v 8. minúte aj priamy kop, ktorý mu ale parádne vyboxoval gólman Gregerai. Prišiel však rýchly protiútok do našej otvorenej obrany, domáci kanonier Kurák si aj s pomocou nerovností poradil s našimi obrancami a Teplana prekvapil strelou medzi nohy. Po inkasovaní sme sa ešte viac vrhli do ofenzívy, vyrovnávajúco už už vyzerala pekná akcia po osi Galčík, Jibril a Ďuriš aj následný pokus Kristiána Bariho. Obom zakončeniam ale chýbala väčšia presnosť. Obranný val domácich sa nám napokon podarilo prelomiť v 19. minúte zásluhou presnej hlavičky Adama Kopasa po rohu - 1:1. Viaceré tutovky sme však zbytočne tlačili až do prázdnej brány, čím sme sa oberali o možnosť zvrátenia skóre. Keď sa nedarilo našim strelcom, tak nám nechtiac v 34. minúte pomohol domáci obranca Ondrejkov vlastným gólom po prízemnom centri Dávida Ďuriša - 1:2. Aj v takmer stopercentných šanciach nám chýbalo trochu šťastia ako napríklad pri zakončení Iľka, ktorý trafil v tutovke iba žrď.

Po zmene strán pristúpil realizačný tím k trom zmenám, keď na ihrisko prišla trojica Adrián Kaprálik, Samuel Gidi a Samuel Kopásek. Naďalej sme proti piatoligistovi tlačili, ale bez gólového účinku. Mohli sme za to aj pykať, ďaleko od gólu nemala dvojica Kuchta a Santoris, no proti bol výborný Teplan. Šošonom sa konečne podarilo využiť rýchlostnú prevahu v 58. minúte, keď Iľko vysunul striedajúceho Kaprálika a ten nezaváhal - 1:3. Domáci ale neprestávali poctivo brániť v bloku, a nám sa tak napriek obrovskej prevahe nedarilo presadiť až do pokutového územia. V druhom dejstve sme sa celkovo trápili v predfinálnej fáze. Zmeniť to síce chcel desať minút pred koncom Kapo, ale náš tretí strelec v sľubnej šanci poslal loptu iba ďaleko do poľa. Vyzdvihnúť treba aj obetavosť hráčov v červenom, ktorí často blokovali všetko od prihrávok až po strely. To platilo aj v prípade pokusov Iľka či Mária Sauera pýtajúcich si gól. Napokon sa ujala až krížna strela Mária Sauera z 89. minúty, ktorý tak stanovil aj konečný výsledok duelu - 1:4.

Prvú prekážku sme v rámci Slovnaft Cupu zvládli a z Príbeliec vezieme víťazstvo aj postup do 3. kola súťaže. V ňom nás už čaká zástupca tretej ligy - FK Spišská Nová Ves. O termíne stretnutia vás budeme informovať v ďalších dňoch.

"Takéto súťaže, zápasy či prostredie majú vždy svoje osobité čaro. Často to môže byť pre favorita zradné. Sčasti môžeme byť radi, že sme v úvode inkasovali, aby sme sa následne mohli poriadne skoncentrovať na samotný duel. Aj vďaka tomu zápas dostal iný náboj. Samozrejme, do polčasu mohlo byť rozhodnuté, no nestalo sa. Ale vedenie 2:1 nám dodalo dostatok pokoja do druhého dejstva, aby sme najmä boli trpezliví. Paradoxne, najväčšiu šancu mal súper, mohol vyrovnať, ale podržal nás Marek Teplan. Následne sme však dali tretí gól, ktorý už rozhodol o osude stretnutia. V závere sme ešte pridali gól na 4:1. Dnes nám komplikoval aj terén, ktorý nám bránil hrať presnejšie a vo väčšom pokoji. Na druhej strane, treba uznať aj kvality súpera, ktorý hral naozaj srdnato, blokoval strely a vôbec nám to neuľahčil. Myslím si, že sme si zaslúžili zvíťaziť, ale nadreli sme sa na to.“
Marek Teplan, brankár MŠK Žilina

„My sme tu išli s jasným cieľom – postúpiť do ďalšieho kola. To sa nám aj podarilo, ale nebolo to ani zďaleka jednoduché. Súper sa snažil neustále bojovať a behať. Hlboko bránil, a tak sa nám ťažko presadzovalo do šestnástky. Síce sme nezačali ideálne, ale napokon sa nám podarilo párkrát prekonať ich obranu, otočili sme skóre a postúpili ďalej. Mrzí ma, že som inkasoval úvodný gól, ale tak to niekedy v takýchto zápasoch chodí. Nám lopta dosť odskakovala na nerovnom teréne, ale niektoré situácie sme určite mohli vyriešiť aj lepšie. Dnes je pre nás však najdôležitejšie, že sa postúpilo a môžeme sa sústrediť na ďalšie zápasy.“