Prvá výhra pre zverencov Jaroslava Hynka, Karvinú sme zdolali 3:0
Góly: 62. a 87. Galčík, 32. Ďuriš
Rozhodca: Očenáš
M. Teplan (46. Belko) - Rusnák (46. Suľa), Leitner, Nemčík (46. Aremeyaw), Sluka (46. Owusu) - Myslovič (C), Kopas (46. Mráz), Gidi (46. Gomola) - Kaprálik (46. Galčík), Jibril, Ďuriš (46. Bari)

MFK Karviná
1. polčas: Murin - Kokovas, Nešický, Čmelík, Šindelář, J. Teplan, Marciňa, Goj, Zych, Buchta, Boháč

2. polčas: Noumann - Malachy, Stropek, Svoboda, Chadi, Jurčák, Málek, Jursa, Žídek, Mikuš, Vlachovský

Druhým súperom futbalistov MŠK Žilina v rámci letnej prípravy bol na tréningovej ploche v Budatíne celok Karvinej. Zostupujúci celok v rámci českej najvyššej súťaže preveril Šošonov, hoci tentoraz to neboli gólové preteky. Z našej strany to bol znova o kus lepší výkon. V prvom dejstve ho korunoval gólom Ďuriš a po zmene strán ho napodobnil Galčík, ktorý sa uviedol hneď dvomi gólmi. Jediný domáci prípravný duel sme tak premenili na prvú výhru sezóny - Karvinú sme zdolali 3:0.

Tréner Jaroslav Hynek mohol v druhom prípravnom stretnutí počítať už aj s navrátilcami z reprezentácie, od úvodu nastúpila dvojica Tomáš Nemčík a Adrián Kaprálik.

Prvá strela patrila v zápase Adamovi Kopasovi, ktorý sa v tomto stretnutí predstavil na pozícii defenzívneho stredopoliara. Murin si s pokusom smerujúcim do stredu brány bez problémov poradil. Na druhej strane nemusel zasahovať Marek Teplan po priamom kope Karvinej. Dobre si totiž postavil múr, ktorý zblokoval pokus hostí. V 11. minúte ostala po vybehnutí Murina opustená brána Čechov, Ďuriš to posúval na Jibrila, tomu však lopta pred prázdnou svätyňou preskočila kopačku. Príležitosť priameho kopu sme dostali aj my, v 15. minúte to na seba zobral Patrik Myslovič, ktorý mal na rukáve premiérovo kapitánsku pásku. Jeho ľavačka ale rovnako neprešla cez hradbu tiel v bielom. Ani hraničná ofsajdová situácia z 23. minúty neskončila gólom, Jibril nevyzrel na Murina, ktorý jeho projektil k tyči vytlačil na roh. Skóre sa nemenilo ani po akcii z ľavej strany, Braňo Sluka centroval, tiesnený Kaprálik zakončil iba do pripraveného Murina. Ruky sme už dvíhali po v 27. minúte, Kapo prešprintoval obrancu hostí, Jibril už prekonal brankára hostí, toho však zastúpil na čiare Šindelář. V týchto momentoch sme boli lepší, do šestnástky sa predral aj Ďuriš, jeho prízemný strieľaný center nenašiel nikoho v žltozelenom a ani priestor medzi tromi žrďami. Vyšlo to až v 32. minúte po súhre celej ofenzívy, Jibril to zľava pretočil cez Gidiho až na Ďuriša, ktorý ľavačkou konečne prepálil Murina - 1:0. Druhý gól Hynkovcov mohol padnúť po brejku a šprintérskej aktivite Kaprálika, finálka mu však nevyšla podľa predstáv, odrazenú loptu neupratal z druhej vlny pomedzi brániacich Čechov Myslovič.

V druhom dejstve sa hral prakticky nový duel, za hostí nastúpila celá čerstvá jedenástka hráčov, u nás ostal na trávniku iba Leitner, Myslovič a Jibril. Prvú šancu po zmene strán mal Svoboda, ktorý sa zavesil do vzduchu, hlavičkou ale nemieril presne. Belko "vymazal" Slobodu aj v 52. minúte, jeho zakončenie v rozkľaku vyrazil na roh. Hostia boli v týchto chvíľach nebezpečnejším, prečkali sme však krátky tlak a v 62. minúte sme sa tešili po druhýkrát. Netradičný gól zaznamenal Roland Galčík, ktorý to ľavačkou priamo z rohu zakrútil na bránu a jeho technický pokus sa zastavil až v sieti - 2:0. Na náš tretí gól nedočiahol po rýchlej rozohrávke Ľuba Belka cez Richmonda Owusuho hroťák Jibril, ktorému v sklze chýbali centimetre. Africká spolupráca neslávila úspech ani po ďalšej akcii, tiesnený Jibril nedokázal zakončiť. V závere za horúceho počasia ukázal svoju kvalitu ešte Roland Galčík, ktorý zužitkoval dlhý nákop Belka, poradil si s obrancami i brankárom hostí a upravil na konečných 3:0

Prípravné obdobie pre nás v ďalšom týždni pokračuje znova sobotným vrcholom v podobe zápasu. Tentokrát cestujeme do Česka - v sobotu o 16:00 hod. sa postavíme Olomoucu. Duel by mal byť vysielaný naživo.

"Tým, že v príprave nastupujeme v oboch polčasov v rozdielnych zostavách, tak aj výkony sú trochu rozdielne. Keby som to mal zhodnotiť v skratke, tak prvý polčas bol z našej strany presnejší v tom, čo sme chceli robiť a čo sme trénovali. V druhom to bolo, naopak, menej presné, no prekvapivo efektívnejšie. Som rád, že sme dali tri góly, no spôsob hry, ktorý chceme hrať, bol v polčasoch veľmi rozdielny. S Podbrezovou sme chceli zistiť, na čom musíme pracovať, ale teraz po zapracovaní nejakých vecí sme už aj chceli vyhrať. Víťazstvo v tejto fáze prípravy je pre nás veľmi dôležité. Ideme do tretieho prípravného týždňa a výhra nás teraz správne nakopne. Zistili sme aj, ktorí hráči a na ktorých postoch majú najväčšie predpoklady hrať. Ukázalo nám to, kto by mohol alternovať alebo pravidelne nastupovať na inom poste, ako pôvodne hral. Teraz budeme analyzovať všetky dáta a čaká nás ešte veľa práce."
Patrik Leitner, obranca MŠK Žilina

"Sme radi, že to dnes konečne zapadlo do seba aj výsledkovo. Po dlhej šnúre bez výhry sme to konečne dotiahli do víťazného konca. Po hernej stránke to bolo určite tiež lepšie. Najmä v prvom polčase sme boli viac v hre, otáčali sme ťažisko, držali sme sa na lopte, vytvárali sme si dostatok príležitostí a myslím si, že sme mohli streliť aj viac gólov. Potešila aj nula vzadu, keďže ani v minulej sezóne sme nemali veľa čistých kont. Dúfam, že nás to nakopne aj do ďalších duelov a defenzíva bude dobre pracovať. Nový tréner nás učí veľmi dobré princípy, ktoré nám viditeľne pomáhajú. Od začiatku to vnímame, snažíme sa to zapracovať a dnes to prinieslo aj dobrý výsledok. Stále je však na čom pracovať a stále musíme pozorne preberať podnety od trénerov. Čoraz viac to bude o detailoch, ktoré nás môžu posunúť ešte na ďalší level. Treba priznať, že po náročných dvoch týždňoch je výhra veľkou odmenou. Sme radi, že tvrdá práca prináša svoje ovocie."