Proti Zenitu Petrohrad vysoká škola futbalu a nelichotivá prehra 0:5
Góly: 50., 68. a 85. Yerokhin, 9. Dzyuba, 21. Mostovoy
Rozhodca: Tomić – Dmitrijević, Pandzić (všetci Srbsko)
FC Zenit Saint Petersburg
Odoyevskiy – Alip, Sutormin, Khotulev, Santos, Ozdoyev, Yerokhin, Kuzyayev (46. Kravtsov), Malcolm (46. Kuznetsov), Dzyuba (61. Saus), Mostovoy

Belko – Rusnák, Kopas, Minárik (C), Anang (60. Tandara) – Slebodník, Gono, Ďuriš – Kaprálik, Mashike (79. Mawuena), Jánošík
Po iba dňovej pauze medzi dvojzápasmi čakal na Šošonov ďalší tvrdý ruský oriešok v podobe majstra zo Zenitu Petrohrad. Ten potvrdzoval svoju kvalitu, ktorú hneď v úvode pretavil do dvoch gólov. Naša odpoveď napriek niekoľkým sľubným šanciam neprišla, po zmene strán nás v horúcom počasí zaklincoval hetrikom Yerokhin. Futbalisti MŠK Žilina tak proti účastníkovi Ligy majstrov prehltli horkú pilulku v podobe prehry 0:5.

V súboji proti ruskému šampiónovi urobil tréner Peter Černák oproti nedeľnému stretnutiu s Krasnodarom iba minimálne zmeny, zraneného Paura nahradil v strede poľa Dávid Ďuriš, jeho miesto na krídle zaujal Adrián Kaprálik. Zvučné mená nastúpili aj v belasých dresoch súpera – reprezentačný útočník Rusov Artem Dzyuba či bývalý hráč Barcelony Malcolm.

V tréningovom komplexe Zenitu za horúceho počasia začal duel očakávane držaním lopty súpera, ktorý si hneď v 2. minúte po rohovom kope pripísal aj prvú strelu na Ľuba Belka. Belo ju pohotovo vyrazil, dorážka už prišla z ofsajdu. My sme sa potrebovali proti veľkým menám súpera osmeliť, museli sme sa však brániť po akcii Mostovoya, ktorú zahasil Jano Minárik s kapitánskou páskou. V 9. minúte sme sa mohli len prizerať rýchlej akcii Zenitu, Kuzyayev sa dostal za obranu, vo vzduchu z prvého dotyku posunul loptu na číhajúceho hroťáka Dzyubu, a ten vedel, čo s loptou. Popri bezmocnom Belkovi poslal Rusov do vedenia. Postupne sme mali aspoň aké-také náznaky, na priame ohrozenie brány sme však čakali až do 26. minúty. Ešte predtým v 21. minúte nás Zenit vycvičil po rýchlej akcii sprava, znova v tom mal „prsty“ Kuzyayev, ktorý si zbehol za obranu a presnou spätnou prihrávkou ponúkol gól Mostovoyovi. Následne sa o slovo prihlásil Tibor Slebodník, spomínaná strela na bránu Odoyevskeho nevystrašila. Rovnako pochodil po krátkej občerstvovacej pauze Elvis Mashike, ktorý v páde neusmernil hlavičkou loptu do priestoru brány. Svoje motory zapol v 37. minúte Kaprálik, ktorého na hranici šestnástky obrana súpera musela faulovať. Z priameho kopu to skúsil priamo na bránu Adam Kopas, múr v modrom odolal. Ešte lepšie mieril Matúš Rusnák v 41. minúte po odrazenej lopte, ktorú si rýchlo spracoval a pomedzi hráčov ju vyslal presne k žrdi. Odoyevskiy výborne zasiahol. Kontaktný gól neprišiel po ďalšom rýchlom výpade „Kapa“, ktorý vyzvŕtal obrancu a dostal sa do zakončenia, ruský brankár bol opäť proti. Prvý polčas uzavrela naša územná prevaha bez gólového efektu.

Po polčase vybehol žltozelený tím v rovnakom zložení, súper vystriedal dvojicu hráčov. Znova sa opakoval prvý polčas, kedy sme rýchlo inkasovali. Center na zadnej tyči našiel Yerokhina, ktorý to z prvej napálil do protipohybu Belka k tyči. O pár momentov sa tento mikrosúboj zopakoval opäť, Belo z neho vyšiel po skvelom zákroku víťazne. V 56. minúte sme si vydýchli po kľučkách Kravtsova, ktorý si spravil miesto, našťastie nemieril presne. Po hodine hry sme sa pripomenuli Odoyevskemu, Slebodník znova pálil, ruský gólman opäť stihol vyraziť prízemný projektil. Sily Žilinčanom dochádzali, čo sa prejavilo na striedaní Bensona Ananga, ktorý toho mal dosť. Na pohode Šošonom nepridal ani štvrtý gól, keď opäť Yerokhin doslova dotlačil loptu z tesnej blízky na niekoľký pokus až za čiaru. Na prudkom slnku išli Šošoni na dno svojich síl, nielen tie, ale ani súper nám veľa nedovoľoval. Nezmenilo sa to ani po Mashikeho dorážke zblízka. Aspoň čestný zárez mal na kopačke Miro Gono, po jeho bombe sa ale triasla iba horná konštrukcia petrohradskej brány. Z protiútoku udrel Zenit po piatykrát, pričom Yerokhin zaznamenal po zmene strán hetrik. Tentokrát pretiahnutý center, ktorý Belko podbehol, poľahky spracoval a prakticky do prázdnej brány zavŕšil na konečných 5:0.

Zo strany ruského majstra a pravidelného účastníka Ligy majstrov to bola pre Šošonov obrovská škola, ktorá síce dopadla nelichotivým výsledkom, ale snáď sa zúročí v ďalšom priebehu prípravy.

Peter Černák, tréner MŠK Žilina
"Hrali sme naozaj s vynikajúcim súperom, takáto konfrontácia sa nenaskytne každý deň, takže sme tomu boli veľmi radi. Chceli sme sa so Zenitom popasovať tak, ako sa patrí. Súper však ukázal extrémnu kvalitu, čo sa týka prieniku do pokutového územia, následného doplnenia boxu a premieňania šancí, ktoré si vypracoval. Z tohto pohľadu výsledok nie je dobrý, no získali sme veľké množstvo cenných skúseností. Chalani sa presvedčili, že aj proti takémuto tímu vieme podržať loptu a pripraviť si nebezpečné situácie, ktoré sme ale mali lepšie vyriešiť. Celkovo to bola pre nás naozaj veľká škola futbalu. Medzi zápasmi sme mali iba jeden deň voľna, hráme dvojzápasy a stále sme v príprave, takže bolo jasné, že nohy budú ťažké. Dnes sa to navyše stretlo s veľmi silným súperom. Nevešiame však hlavy, naopak, chceme na sebe stále tvrdo pracovať. Aj dnešok berieme pozitívne, lebo nám to zase ukázalo určité veci v defenzíve i ofenzíve, na ktorých máme zabrať."
Adam Kopas, obranca MŠK Žilina

Veľmi ťažko sa mi hodnotí zápas, v ktorom sme prehrali 0:5. Myslím si ale, že za každého stavu sme sa stále snažili hrať našu hru a veľakrát sa nám aj podarilo dostať zo súperovho pressingu. Nedarilo sa nám však podržať dlhšie loptu na vrchnej polovici ihriska, naopak, súper bol na lopte veľmi silný a najmä v útoku mal naozaj kvalitných hráčov, ktorí hneď vedeli využiť naše zaváhania. Potom sme z toho dostávali góly. Náročný duel to bol aj z pohľadu kondície, keďže sme pred dvomi dňami odohrali celé zápasy, čo bolo cítiť predovšetkým na konci stretnutia. Pre celé mužstvo a všetkých chalanov je to veľmi dobrá skúsenosť, ktorá nám ukázala, kde ešte musíme zapracovať."