Proti Novému Mestu sme drámu nepripustili, v pohári postupujeme po štvorgólovej výhre
AFC Nové Mesto nad Váhom
Druxa (46. Vavrúš) - Kubrický, Hegyi, Šupka (C), Jurica, Múdry, Držík, Živčic, Buček, Hornáček (57. Zula), Rapavý (71. Sekerka)

Volešák - Vallo, Králik (62. Anang), Kopas, Sluka (68. Tomič) - Bernát (62. Bichakhchyan), Pečovský (C), Myslovič - Ďuriš, Balaj, Paur
Pohárová púť šošonov pokračovala štvrtým kolom Slovnaft Cupu proti treťoligistovi z Nového Mesta nad Váhom. V prvom dejstve sme si po peknej pätičke Bernáta a dvoch hlavičkách Balaja vypracovali trojgolové vedenie. Po zmene strán sme vďaka Vallovi náskok zveľadili a cez Nové Mesto postupujeme do ďalšieho kola po zaslúženom víťazstve 4:0.

Zostrih zápasu

V drese áčka sa prvýkrát od svojho návratu objavil v základnej zostave Kubo Paur, v zápase operujúci na ľavom krídle. Už v 2. minúte centroval Ďuriš na Balaja, no jeho hlavička mierila mimo. Šošoni zatvorili súpera na vlastnej polovici, Novomešťania sa zas spoliehali na protiútoky, ku ktorým sa dostávali sporadicky. Filip Balaj aktívnym napádaním vystihol rozohrávku domácich stopérov, no z črtajúcej sa hrozby nebolo nič, pretože Druxa v bráne Nového Mesta stihol zakročiť. Vzápätí rozohrával rohový kop na bližšiu žrď Adam Kopas, ktorý síce našiel Ďuriša, ale ten nemieril do priestoru troch žrdí. Kopas skúsil strelecké šťastie po štvrťhodine hry a jeho pokus narobil problémy domácemu gólmanovi. Ten istý hráč rozohrával aj štandardnú situáciu v 19. minúte a hoci lopta nebezpečne prešla šestnástkou, žiadny šošon na ňu nedosiahol. Akcia po osi Králik - Vallo - Bernát z 23. minúty sa skončila nepresným zakončením posledného menovaného. Po navlas rovnakej osi ťahali šošoni o minútu neskôr ďalšiu akciu - Králik posunul na Valla, ktorý z prvej našiel v šestnástke Bernáta, a ten peknou pätičkou prekonal Druxu - 0:1. Neprešli ani dve minúty a Balaj po rohovom kope hlavičkoval presne - 0:2. Domáci po druhom inkasovanom góle mali úsek hry s držaním lopty a dokázali si vypracovať aj šancu, no Hegyi zakončeniu nepridal potrebnú razanciu. Tú mal na druhej strane Balaj, no jeho delovke smerovala mimo brány. Novomešťania sa opäť prihlásili o slovo v 33. minúte, keď Živčic centroval na Rapavého, gólovú príležitosť však stihol zmariť Králik. Vzápätí Bernát poslal loptu do malého vápna, Balaj prenechal Ďurišovi, no ten trestuhodne prekopol. Do konca prvého dejstva sa skóre menilo ešte raz - Paur našiel centrom Balaja a jeho krásna hlavička zapadla za bezmocného Druxu - 0:3.

Po zmene strán predvádzali šošoni pekné kombinačné akcie, avšak s nepresnou koncovkou. Medzi tri žrde mieril až Kopas v 60. minúte, ale striedajúci brankár Vavrúš bol pozorný. O pár okamihov neskôr mohol druhý gól v zápase pridať Bernát, no z piatich metrov napálil len do brankára. Následne prišli na rad aj naše striedania, najmä aktívneho Vahana Bichakhchyana bolo na trávniku cítiť. Štvrtý gólový úder zasadil súperovi v 68. minúte Vallo, ktorý od Kopasa dostal mäkkučký nákop za obranu a krížnou strelou prekonal Vavrúša - 0:4. Šošoni sa pred šestnástkou Novomešťanov stále snažili niečo vymyslieť, no domáci zatvorili priestor pred bránou a 5 minút pred koncom vyrazili do kontry, na ktorej konci bola len zblokovaná strela Zulu.

Zaslúžené víťazstvo a zároveň čisté konto sme si už nenechali vziať, a tak postupujeme do osemfinále Slovenského pohára. O našom súperovi sa rozhodne v žrebe, 5. kolo má predbežný termín stanovený na 30. októbra.

Záznam zápasu

Tibor Goljan, asistent trénera MŠK Žilina
"Dnes bolo hlavným cieľom podať dobrý výkon a postúpiť ďalej. Chalanom sme prizvukovali, aby sa nachystali na toto stretnutie hlavne po mentálnej stránke, pretože predošlé duely nám ukázali, čo sa môže stať, keď to tak nebude. Dnes sme to zvládli celkom dobre, hoci sme si nevypracovali ihneď šance, keďže domáci hrali v plnom bloku. Napokon sme sa po dvoch štandardkách presadili a dôležitý bol tretí gól do polčasu. Po zmene strán sme kontrolovali priebeh stretnutia, aj napriek tomu sme sa mohli ešte viac tlačiť do šestnástky a pridať ďalšie góly. Sme radi za postup a už sa sústredíme na nedeľné ligové stretnutie."
Kristián Vallo, obranca MŠK Žilina

"Kontrolovali sme celú hru, od začiatku sme držali loptu. Boli sme efektívni, čo bolo rozhodujúce a celý zápas sme mali pod palcom. Zobrali sme si ponaučenie z predchádzajúcich pohárových duelov, aby sme hrali až do konca a nepodceňovali súpera. To sa nám podarilo a zaslúžene postupujeme."