sobota 23. 1. 2021 od 13:00
Cracovia training centrum Raczna
3:2(2:1)
KS Cracovia Kraków - MŠK Žilina
Góly: 10. Loshaj, 36. Sipľak, 89. Pik - 19. Kaprálik, 78. Bichakhchyan (pok. kop)
ŽK: 5. Fazlagić (Žilina)
KS Cracovia Kraków
1. polčas: Niemczycki - Rapa, Szymonowicz, Rodin, Siplak, Loshaj, Sadiković, Fiolić, Hanca, Van Amersfoort, Álvarez

2. polčas: Niemczycki - Gardawski, Ferraresso, Dytiatiev, Szymonowicz, Lusiusz, Ziewiec, De Souza, Pik, Piszczek, Rivaldo

1. polčas: Petráš (C) - Rusnák, Nemčík, Kiwior, Javorček - Ďuriš, Fazlagić, Iľko, Slebodník - Kaprálik (26. Kurminowski), Jibril

2. polčas: Petráš - Vallo, Leitner, Kiwior, Anang - Bichakhchyan, Gono, Bernát - Yenne, Kurminowski, Goljan

Po týždňi sa futbalisti MŠK Žilina opäť predstavili v Poľsku a opäť proti tímu z Krakova. Tentokrát sme sa však postavili Cracovii, pre ktorých išlo o generálku pred ligou. V ich novom tréningovom centre v Raczne sme síce v 1. polčase nevideli veľa šancí, no napriek tomu padli až tri góly. Podobný obraz pokračoval aj po zmene strán, kedy nastúpili čerství hráči na oboch stranách. Šošoni vyrovnali z penalty na 2:2 a keď sa už zdalo, že zápas skončí remízou, v poslednej minúte udreli domáci a rozhodli o svojej tesnej výhre.

Tréner Pavol Staňo ostal verný taktike z predošlých zápasov, pričom aj v Raczne postavil na každý polčas takmer úplne novú jedenástku.

Začiatok bol na výborne pripravenom prírodnom trávniku z oboch strán intenzívny, oba tímy sa nešetrili v osobných súbojoch. V 7. minúte sme takmer išli do vedenia, akcia ešte vekom dorastencov skončila iba na brvne. Center Dominika Javorčeka zakončil Adrián Kaprálik, Niemczycki reflexívnym zákrokom vyrazil loptu na hornú konštrukciu. Prvý gól zápasu tak prišiel na opačnej strane, prízemný center sprava sa dostal k voľnému Loshajovi, ktorý už nemal problém prekonať Sama Petráša v našej bráne. Agilný Javorček to skúšal aj v 16. minúte, poľský brankár si s jeho pokusom poradil. V 19. minúte bolo vyrovnané, náš nenápadný dlhý odkop od Petráša sa odrazil od chrbta Jibrila priamo k rozbehnutému Kaprálikovi, ktorý zoči-voči gólmanovi Cracovie nezaváhal - 1:1. Pri zakončení sa však zranil, a tak pre neho duel predčasne skončil. Následne mali viacero štandardiek domáci, ktorí napokon po jednej z nich udreli a opäť išli do vedenia. Lopta sa po skrumáži odrazila k slovenskému obrancovi Sipľakovi a ten poslal Cracoviu do vedenia. Domáci mohli zvýšiť svoj náskok v 42. minúte po brejku Fiolića, ten, našťastie, proti vybehnutému Petrášovi mieril vedľa našej pravej tyče.

Po zmene strán vybehla nielen u nás, ale aj u súpera, takmer celá čerstvá jedenástka hráčov. Premiéru si odbil krídelník Tenton Yenne, ktorý sa ale do veľa príležitostí, tak ako celý tím šošonov, nedostával. Loptu tak mali častejšie na kopačkách domáci v bielo-červenom, ktorí ale rovnako Petráša ohrozovali sporadicky. V 61. minúte zaujali nožničky Kurminowskeho, efektným zakončením však mieril vedľa. Podobne pochodil Piszczek o štyri minúty neskôr. Poliak mieril hlavou nepresne aj v 72. minúte po rohovom kope. V našej hre bolo v Raczne viacero nepresností, ktoré nás častokrát stáli loptu. Keď už sme sa dostali dopredu, nemierili sme do priestoru brány, tak ako Benson Anang v 74. minúte. Vyrovnanie ale predsa len prišlo, dlhú loptu za obranu si spracoval Kurminowski, nepodarilo sa mu síce prelobovať Niemczyckeho, ale domáci brankár ho fauloval, a tak sme mali výhodu pokutového kopu. Na biely bod si loptu postavil Vahan a s prehľadom vyrovnal - 2:2. Hneď po rozohrávke mohli domáci znova viesť, zmätky v šestnástke, našťastie, ukončil loptou v náručí Petráš. Cracovia predsa len strhla víťazstvo na svoju stranu, k centru sprava sa pretlačil Pik a v 89. minúte zabezpečil Poliakom výhru 3:2.

Šošonov čakajú v zostávajúcom priebehu už iba domáce prípravné stretnutia, najbližší v stredu proti Podbrezovej aj na obrazovkách MŠKŽilinaTV.

"Dnes sa hral viac-menej medzišestnástkový futbal. Necítili sme sa ideálne vo svojej koži, ale cez to všetko sme držali výsledok do konca. Vyzerali sme unavene, chýbal nám pohyb. Netreba sa tomu v tejto fáze prípravy čudovať, naopak, pre Cracoviu to bola generálka. Nevyhovárame sa však, hrali sme na fantastickom ihrisku, pričom hra bola naozaj rýchla. Z toho pramenili aj naše nepresnosti. V prvom polčase bolo držanie lopty i kombinačná hra našich chalanov fajn, šancí bolo menej. Po zmene strán sa to trochu roztrhalo, viac šancí mal súper. Yenne to nemal ľahké nastúpiť hneď po pár dňoch, bol však priestor, aby sme ho zapojili. Má za sebou iba dva tréningy, nepripravoval sa s mužstvom, takže tam ešte má hendikep, na ktorom budeme pracovať."
Dominik Javorček, obranca MŠK Žilina (1. polčas)
"Dobrý zápas proti kvalitnému súperovi, ktorý nás dobre napádal. Ťažko sa nám z toho vychádzalo. Keď sa to však podarilo, otvárali sa nám priestory a prichádzali z toho dobre situácie, sám som mal niekoľko dobrých centrov. Dlhou loptou za obranu sme sa dostali do vedenia. Ťažké stretnutie, pretože súper mal veľa štandardiek. Musíme to pri nich lepšie uskákať, v boxe byť pozornejší. Napriek výsledku sme hrali tímovo a znova sa o kúsok posunuli."
Tenton Yenne, krídelník MŠK Žilina (2. polčas)
"Slušné prípravné stretnutie v dobrom tempe. Pre mňa to bolo dnes ešte všetko nové, no snažil som sa tímu pomôcť, aj keď to malo ďaleko od ideálu. Chcel som si plniť svoje úlohy, som rád za šancu. Verím, že to postupne bude lepšie a čím skôr sa dostanem do formy."