Fauly: 12:9

MŠK Považská Bystrica
F. Čiernik - Vala (C) (72. Bambúch), Kucharčík, Dybala, Petruš, S. Čiernik, Gamboš, Boris (80. Čičut), Slávik (46. Dávidík), Gajdošík (80. Mitáš), Hundák

Petráš - Anang, Minárik (C), Kopas, Javorček (46. Suľa) - Slebodník (77. Myslovič), Gono, Bichakhchyan (59. Goljan) - Jánošík (39. Rusnák), Jibril, Iľko (59. Ďuriš)
Po necelom týždni sa futbalisti MŠK Žilina opäť predstavili v Slovnaft Cupe. Po postupe v Bánovej sme proti treťoligovému súperovi aj teraz vďaka nepresnej koncovke tŕpli. V Považskej Bystrici sme síce strelili úvodný gól, no z viacerých tutoviek nepridali ďalší, a tak prišiel trest v podobe vyrovnávajúceho gólu do kabín. Šance sme pozahadzovali aj po zmene strán, postup do 4. kola nám však napokon vystrelil striedajúci Dávid Ďuriš svojím ďalším exportným gólom.

ZÁZNAM ZÁPASU

Tréner Pavol Staňo nechcel na Považí u treťoligistu pripustiť ďalšiu drámu, a tak na štadióne v Považskej Bystrici nastúpili Šošoni takmer v kompletnom zložení, po zranení sa premiérovo za "A"-tím predstavil Dominik Javorček, na krídle dostal príležitosť Lukáš Jánošík. Samozrejme, chýbali nám mladíci, ktorí odcestovali do Grécka na mládežnícku Ligu majstrov vypomôcť U19.

Slnečné počasie prialo futbalu, už v úvodných sekundách vyskúšal pozornosť Sama Petráša domáci Slávik. Síce vážnejšie neohrozil nášho gólmana, no zakončením si vyslúžil potlesk a vyhecoval domácich k úvodnej aktivite. Z rohových kopov nezapršalo, a tak sa aktivita začala prekláňať očakávane na našu stranu. Postupne sme videli pokus Jánošíka, ktorý zneškodnil Čiernik, Vahan pálil iba do húštiny tiel a Taofiq Jibril sa nepredral do zakončenia cez presilu hráčov v červenom. Nigérijčan už-už dvíhal ruky v 18. minúte, center Javorčeka ale neusmernil do brány a lopta preletela iba cez päťku mimo. Úvodný gól sme nevideli ani v 23. minúte, Jibril odtlačil súpera, dostal sa do zakončenia, no v dobrej pozícii namiesto technickej strely volil bombu, ktorá preletela ponad brvno. Jánošík sa v 26. minúte dokonca rútil sám na Čiernika, smer jeho pravačky vystihol považský gólman, bol z toho len rohový kop pre žltozelených. Dočkali sme sa až o tri minúty, jednoduchú a presnú prienikovú prihrávku adresoval kapitán Minárik na kopačku Vahana, ktorý to ľavačkou umiestnil k tyči - 0:1. Zvýšiť náš náskok mohol Jibril, jeho pokus mal smer aj rýchlosť, teč ho však vyniesol iba na hornú sieť brány domáceho MŠK. Prečo je Samo Petráš náhradníkom v reprezentačnom výbere "A"-tímu Slovenska, potvrdil v 38. minúte, keď reflexívne nohou vykopol čistý gól domácemu Gajdošíkovi a z rohu zmaril šancu na vyrovnanie aj Kucharčíkovi. Zaskvel sa aj Čiernik v domácej bráne, keď skryl hlavičkové zakončenie Jibrila v páde. Druhý gól Šošonov sme do prestávky nevideli, nezmenil to ani rýchly brejk trojice našich. Čerstvý Matúš Rusnák, ktorý nahradil zraneného Jánošíka, volil najskôr strelu a z odrazenej lopty nanašiel nikoho v žltozelenom. Naopak, s uplynutím riadneho hracieho času ušli domáci, strela Hundáka ešte opečiatkovala žrď, no lopta si našla Slávika a tribúny domácich sa tešili z vyrovnania.

Aj druhé dejstvo sme otvorili tutovkou, v 47. minúte ďalší samostatný únik nepremenil Patrik Iľko. Následne ožili domáci a s nimi aj tribúny, hoci sa Považania nedostali do nebezpečného zakončenia, niekoľko závarov pred Petrášom im vlialo nových síl. Udrieť sme mohli my, pred Jibrilom vybehol Čiernik, loptu nabil iba ku Tiborovi Slebodníkovi. Ten však volil až príliš jemný lob, ktorý nemohol zapadnúť do siete. Domáci zacítili šancu, my sme, naopak, neboli takí výrazní ako v prvom dejstve. Nevytrhol nás z toho ani strelecký pokus striedajúceho Adama Goljana po spätnej prihrávke Rusnáka. Ľavačka sa nezmestila medzi tri žrde. Na seba to tak zobral Dávid Ďuriš, ktorý ukázal zakončenie, ktoré sme mohli vidieť v tomto ročníku už niekoľkokrát - rýchla kľučka na pravačku a presný obstrel do vinkla súperovej brány - 1:2. Upokojiť nás vzápätí mohol tretím gólom Jibril, mieril iba do Čiernika. Tesný náskok, o ktorý sme sa pričinili sami niekoľkými zahodenými príležitosťami, sme bez väčších problémov udržali. Skóre nezmenila akcia domácich s nepresným zakončením, ani naša kombinácia s nedôraznou "finálkou". Po Bánovej sme tak prešli v 53. ročníku Slovenského pohára aj cez ďalšieho treťoligistu.

Ligový program pokračuje pre Šošonov v sobotu, kedy cestujú na Zemplín. Súpera pre 4. kolo Slovnaft Cupu určí Šošonom žreb, predbežný termín zápasu je 27. októbra.

Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina
"Vždy je to ťažké, keď si v role favorita a hráš vonku. Kvalitou by si mal takýto zápas zvládnuť a zvládnuť ho relatívne v pohode. Videli sme, že sme mali dosť situácií a keď ich nevyužiješ, zdramatizuje sa to. Dnes to bolo o premieňaní príležitostí, gólových šancí sme mali veľa. Jednoducho to musíme premieňať. Potom nemusíme tŕpnuť do konca stretnutia a zápas nebude dramatický. Treba pochváliť domácich, ktorí hrali oduševnene. Klobúk dole pred nimi po fyzickej stránke, kedy nám poväčšine duelu stíhali. Čaká nás ťažké stretnutie v Michalovciach, no ktorý zápas je ľahký... Musíme sa dobre pripraviť, urobíme všetko pre víťazstvo aj v lige."
Samuel Petráš, brankár MŠK Žilina
"Zase pre nás typický pohárový zápas. Ako aj s Bánovou proti nám nastúpilo veľa odchovancov, bývalých hráčov, ktorí sa chceli na nás vytiahnuť. Mali sme dostatok šancí, ktoré sme nepremenili a sami sme si tak duel spravili náročný na 90 minút. Mohlo to byť uzavreté skôr a postup mohli mať vo vrecku včaššie. Súper gólom do kabíny ožil, po zmene strán bol silnejší na lopte. Vďakabohu za Dávidov gól, pretože sme sa veľmi trápili v koncovke. Našťastie berieme postup, a to je teraz najdôležitejšie."