Fauly: 18:16

MFK Skalica
Junas – Čögley, Blažek, Podhorin, Černek – Nagy (C), M. Hollý – Mihalík (67. Baumgartner), Vlasko (67. Fábry), Yao (77. Václav) – Haša (85. Šebesta)

Belko - Rusnák, Stojchevski (77. Leitner), Nemčík (C), Bari - Myslovič, Kopas, Gidi (46. Iľko) - Galčík (77. Jibril), Jambor (46. Kaprálik), Ďuriš
Vo vloženom, týždennom 8. kole Fortuna ligy cestovali futbalisti MŠK Žilina k nováčikovi zo Skalice. Žiaľ, očakavané sa stalo skutočnosťou. My sme síce tvorili, no nepresnosťami a chybami sme dávali domácim vodu na mlyn. Ten pretavili do vedúceho gólu päť minút pred polčasom, čo ešte viac podlomilo naše sebavedomie vpredu. Ani v druhom polčase to jednoducho nešlo, čím sme sa sami pripravili o dobrý výsledok a pripísali sme si druhú prehru v ročníku.

V slnečnom počasí sme nastúpili na Záhorí v netradičnej, čisto žltej kombinácii. Tréner Jaroslav Hynek tentokrát nasadil od začiatku na stopérsky post Andreja Stojchevskeho, na hrot zas Timoteja Jambora.

Úvodná aktivita patrila domácim, prvá strela zas Hynkovcom, slabšou nohou to skúšal do stredu brány Kristián Bari, domáci Junas sa nenechal prekvapiť. Oťukávaciu fázu prerušil až výpad Yaa, ktorý sa dostal za našich obrancov, Ľubo Belko nevybehol a rozbehnutého útočníka nedovolene zastavil v šestnástke. Hlavný rozhodca ukázal na biely bod, po chvíli však po porade s asistentom ukázal prekvapivo na ofsajdové postavenie domáceho hráča. To na tribúnach vzplanuli vášne prvýkrát. Následne Belko pri výkope trafil pred ním stojaceho Hašu, ktorý zahral rukou a domáce publikum pískaním odmenilo tento verdikt aj druhýkrát. Potom už prišli zaujímavé momenty aj pred domácou svätyňou, Myslovič strieľal tesne vedľa. Tutovka na našej strane prišla až v 16. minúte, z pravej strany rýchlo vnikol pred Junasa Matúš Rusnák, domáci gólman však vyšiel z tohto súboja víťazne, keď vyrazil Ruskyho tvrdú strelu. Domáci ale boli v týchto chvíľach aktívnejší, dokumentovali to dva nebezpečné centre, po ktorých hlavičkoval najskôr Haša nepresne a po ňom Yao aj s prispením zákroku Belka do tyče. Bezgólový stav svietil aj po priamom kope Adama Kopasa, ktorý bol síce prudký, no letel presne na Junasa. Žltozelení hľadali priestory v prehustenom priestore na domácej polovici, okná v kompaktnej obrane Skalice sa otvárali iba ťažko. Naopak, domáci čakali na chybu, a tá prišla v 40. minúte po kikse Ľuba Belka pri odkope. Tentoraz už netrafil ruku domáceho futbalistu, no a opustenú bránu nemal problém trafiť náš bývalý hráč Jaro Mihalík. Eufóriu po góle nevyužil Haša, ktorého Belko tentoraz dobre vytlačil. Keď to nešlo prihrávkami, museli sme to skúsiť aj strelou, tá Kopasova už mala tradične silu, ale znova mierila iba do stredu brány. Práve tento neúspešný pokus ukončil prvý polčas, v ktorom sme sa nedokázali presadiť.

Aj preto na našu platonickú ofenzívu reagoval pred začiatkom druhého dejstva hlavný tréner dvojitým striedaním - na trávnik vybehol Adrián Kaprálik a Patrik Iľko. Práve Paťo sa ako prvý dostal do dobre pozície, center však pretiahol do miest, kde nik v žltom nestál. O sebe dal vedieť aj druhý striedajúci - Kapo sa rozbehol a domáci ťahali ručné brzdy aj za cenu žltého upozornenia. Stále nám však odskakovali lopty, kopili sa nepresnosti, a tak sme sa nevedeli dostať do potrebnej prevádzkovej teploty a pri nepriaznivom výsledku aj do žiadaného tlaku. Vyslobodiť nás z toho mohol Patrik Myslovič, jeho ľavačka však mierila iba do reklamných bannerov za bránou. Aj naďalej sme však boli vyvedení z tempa vlastnými nepresnosťami, k tomu sa pridávali nervozita s pribúdajúcim časom. Definitívu mal na kopačke Václav v 83. minúte, Belko sa vyznamenal. Zjednodušili sme to dlhými nákopmi, no dnešný duel dokumentovala 85. minúta, kedy sa odkopnutá lopta domácich od rohovej zástavky odrazila do Mysloviča a následne za čiaru. Náš podpriemerný výkon nezmenil ani nadstavený čas, v ktorom sme si nevytvorili šancu a nedokázali tak prakticky ohroziť skalickú bránu v celom druhom polčase.

Šanca na reparát príde už o tri dni, kedy nás čaká ďalší domáci piatkový duel pred televíznym kamerami Nova Sport. Tentoraz v rámci 9. kola vyzveme o 16:30 hod. pod Dubňom Podbrezovú.

Juraj Jarábek, tréner MFK Skalica
„Musím pochváliť celý tím. Bolo tam veľa energie, nadšenie, srdce a duša. Všetko, čo má byť. Ďakujem fanúšikom, ktorí vytvárajú výborne prostredie. Vedeli sme, čo bude platiť na Žilinu, ktorú dobre poznám, hoci tréner Hynek to čiastočne zmenil. Každý si dnes zaslúži pochvalu, aj tí, čo nastúpili v priebehu druhého polčasu. Pritom toto bol ešte ťažší zápas ako cez víkend proti Trnave.“
„Veľmi slabý výkon z našej strany, najslabší pod mojím vedením. Vôbec si nedokážem vysvetliť, prečo sme boli takí nepresní. Skúsený tím ako je Skalica hneď spozoroval, že sme nervózni a ešte viac na nás pritlačil. Jediné, čo ma dnes potešilo, bola akcia so zakončením Matúša Rusnáka v prvom polčase. V tréningu alebo v inom zápase by ale podľa mňa skóroval. Prestáli sme nepresvedčivý začiatok s odvolanou penaltou a myslel som si, že už sa začneme dostávať do zápasu. Toľkými chybami a nepresnosťami sa ale zneistil celý tím. Navyše, aj Belo si dnes nevybral ideálny deň. Následne prišla najväčšia chyba pred gólom, ktorý nás ešte viac utlmil. Skalica nás však dnes predčila takmer vo všetkom. V dôraze, v tvrdosti, v súbojoch či v disciplinovanosti. Skúsene nám prerušila zopár brejkov aj za cenu žltých kariet, ktoré mohli dopadnúť úplne inak. No a naše príležitosti v predfinálnej fáze sme nedokázali pretaviť do veľkých šancí. Nie sme z toho vôbec šťastní, ale musíme sa čo najskôr oklepať a ísť naplno do stretnutia s Podbrezovou.“
Ľubomír Belko, brankár MŠK Žilina

"Skutočne sa to dnes ťažko hodnotí. Povedali sme si, že chceme hrať od začiatku jednoducho a v úvode sa nám to aj darilo. Následne ale prišli tri momenty, po ktorých sme mohli prehrávať aj 0:3. Pred gólom Skalice sme mali aj my šancu, ktorú sme mali využiť a prikloniť vedenie na našu stranu. Potom však prišla situácia, kedy som vybehol za loptou a chcel som ju rozohrať konštruktívne na kraj obrany, no žiaľ, zle som ju trafil. Je to moja chyba a beriem na seba celú dnešnú prehru. Celkovo to dnes bol pre mňa deň blbec, odo mňa pramenila nervozita, ktorá sa následne preniesla na všetkých. V piatok nás ale doma čaká Podbrezová a nám neostáva nič iné iba vyhrať."