Góly: 87. Jibril, 90.+ Twardzik (vlastný gól) - 49. Cabral
ŽK: 44. Ďuriš, 60. Jibril, 90. Gono, 90. Slebodník - 84. Jendrek
Rozhodca: Somoláni - Hancko, Straka
Petráš - Anang, Kopas, Kiwior, Sluka (77. Goljan) - Bichakhchyan, Myslovič (55. Slebodník), Gono - Ďuriš (63. Iľko), Kurminowski (55. Jibril), Kaprálik (55. Rusnák)

FC Spartak Trnava
Rusov (90. Kamenár) - Koštrna, Tumma, Twardzik, Mikovič - Savvidis - Kolesár (72. Vlasko), Saymon, Grič, Yusuf - Ristovski (72. Jendrek)
Skupinu o titul odštartovali futbalisti MŠK Žilina na domácom trávniku proti rivalovi a tabuľkovému susedovi z Trnavy. Poučení vzájomným duelom spred dvoch týždňov to bolo opatrné a Šošoni sa dostávali do šancí v prvom polčase proti organizovanému súperovi iba ťažko. Po zmene strán to bola dlhý čas naša strelecká nemohúcnosť, ktorú sme za nepriaznivého stavu zlomili až v posledných minútach. Emotívny obrat napokon priniesol explóziu žltozelenej radosti.

ZOSTRIH ZÁPASU

V 1. kole nadstavby dostali aj kvôli viacerým absenciám v jarnej zostave príležitosť premiérovo od začiatku Branislav Sluka a Adrián Kaprálik.

Proti Trnave sme začínali skrátenú nadstavbovú časť pred rokom a aj tentokrát sme chceli napodobniť výsledok z júna minulého roka. Ani jeden z tímov nešetril v úvode krokom, hostia zo série rohových kopov síce zamestnali Samuela Petráša, výraznejšie nebezpečie to ale neprinieslo. Hostia umne bránili, my sme neboli precízni v prihrávkach, a tak sme museli čakať na našu prvú strelu do 21. minúty, ľavačka Patrika Mysloviča väčšie problémy Rusovovi nenarobila. Stále to však bol skôr taktický boj ako atraktívny futbal pre oko diváka, po brejku to skúšal technickou strelou Dávid Ďuriš, Rusov bol pozorný a pokus vyrazil mimo. Rovnaký hráč sa dostal k strele aj o pár sekúnd po rýchlej výmene lôpt, nemieril však medzi tri žrde. Závar v šestnástke súpera prišiel v 39. minúte po priamom kope Vahana, lopta ostala na chvíľu osamotená v päťke súpera, no hostia ju stihli odpratať. Chudobný prvý polčas, ktorý veľa futbalovej krásy nepriniesol, uzavrela nepresná strela Griča po štandardke súpera. Rovnako pochodil v nadstavenom čase aj Myslovič.

Po zmene strán sa zastreľoval Vahan, hlavičkou nemieril presne a nepadlo to ani ľavačkou, a tak sa tešili hostia. Yusuf presným centrom v 49. minúte našiel Cabrala, ktorý sa predral pred našich bekov a z bezprostrednej blízkosti poslal Spartak do vedenia. Staňovci reagovali na nepriaznivý vývoj trojitým striedaním, stále sme však hľadali svoj rytmus a nepresnosti nám k tomu nepomáhali. Postupom času to bolo, podobne ako v Trnave pred dvomi týždňami, už iba o obliehaní trnavskej brány. Vytúžený gól nepadol ani v 75. minúte po priamom kope Vahana, ktorý skončil iba na múre. Rovnako neúspešne pochodil aj Adam Kopas svojím technickým obstrelom v 81. minúte po priamom kope z hranice šestnástky. Pri každom náznaku príležitosti nás stihol súper v nahustenom priestore dostúpiť. Našu nemohúcnosť odklial v 87. minúte Taofiq Jibril aj vďaka výraznej pomoci trnavského brankára, ktorý nechytil vysokú loptu, zranil sa pri dopade na trávnik a africký útočník jeho chybu potrestal - 1:1. Gól nás pochopiteľne povzbudil, v nadstavenom čase dostal druhú žltú kartu Jendrek, a tak sme mali krátku presilovku. To najlepšie sme si nechali na koniec, v emotívnom závere sa nám podarilo prelomiť trnavský odpor a Slebodník aj s prispením teču spustil explóziu radosti - 2:1.

Trnave sme tak oplatili prehru spred dvoch týždňov, zaujímavosťou je, že už štvrtý vzájomný zápas skončil výhrou domáceho celku 2:1. Šošoni si tak upevnili tretiu priečku v tabuľke. O týždeň cestujeme na pôdu Slovana.

Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina
"Súpera sme dostali do bloku, v ňom pracoval dobre a potom je ťažké sa presadiť. V niektorých momentoch nám chýbalo trochu trepzlivosti, inokedy šťastia alebo koncentrácie. Ale určite sa to nedá hráčom vyčítať. V obidvoch polčasoch sme dostali Trnavu do situácie, kedy musela behať bez lopty, ale rovnako sme videli, že dokážu zahroziť z protiútokov. Taktiež štandardné situácie majú nebezpečné, tie sa nám však podarilo ustáť. Celý zápas sme išli za tými gólmi, prišli až nakoniec stretnuti a o to viac emócii priniesli. Treba priznať, že sme mali aj trochu šťastia pri góloch v záverečných minútach. Všetci chalani sa navzájom povzbudzovali a aj z lavičky bola cítiť veľká podpora. Súper si chcel udržať výsledok, my sme naopak chceli hrať a tvoriť, nakoniec sa tešíme z víťazstva my. Musím povedať, že tie emócie boli neskutočné, to málokedy človek zažije. Je to fantastické víťazstvo."
Michal Gašparík, tréner FC Spartak Trnava:
"Tak ako sme doma zlomili zlú sériu so Žilinou, tak sme to chceli aj dnes. Do 88. minúty sa nám to darilo. Potom sa udiali veci, aké sa udiali, bohužiaľ, futbal vie byť aj takýto krutý. Prišli sme o kapitána, prvýkrát postavím dorastenca a dostane červenú kartu a potom ešte v 96. minúte z tečovanej strely dostaneme gól a nemáme ani bod. Žilina mala územnú prevahu, ale my sme priestory dobre vykrývali a vyložené šance nemala. My sme v prvom polčase nedotiahli veci, v druhom áno a výsledok sme chceli ustrážiť. Ale bohužiaľ."
Vahan Bichakhchyan, stredopoliar MŠK Žilina

"Bol to najemotívnejší zápas v mojom živote. Veľmi sme chceli tento zápas otočiť. Mali sme aj šance, ale nedarilo sa nám triafať bránu alebo brankár vždy loptu chytil. Stále sme to však skúšali a nevzdávali sa. Vedel som, že keď dáme prvý gól, tak to zvládneme aj otočiť, lebo hráči Trnavy už nemali dostatok síl. Myslím, že celý zápas sme mali pod kontrolou, aj keď dali gól, stále sme makali, behali a bojovali jeden za druhého. Som hrdý na všetkých chalanov, ktorých každý deň stretávam v kabíne. Všetci makáme a tvrdo pracujeme. Do posledných sekúnd sme verili, že môžeme tento zápas vyhrať a vrátiť im naspäť prehru z Trnavy. Myslím, že dnes to bol vynikajúci súboj z našej strany, možno aj historický. Trnava tu takmer 10 rokov nevyhrala a my sme nechceli prerušiť túto sériu. Chceme, aby trvala čo najdlhšie. Ukázala sa naša mentalita, len jediné čo nám dnes chýbalo, boli fanúšikovia. Keby tu dnes boli diváci, možno by sme pod vplyvom emócií bežali oslavovať s nimi na tribúnu."