Góly: 43. Minárik, 54. Bernát - 19. Anang (vlastný gól), 38. Ratão, 86. Weiss
ŽK: 30. Fazlagić, 60. Paur, 81. Anang, 90.+ Minárik - 31. de Kamps, 78. Rabiu

Ofsajdy: 0:2

Fauly: 19:16

Petráš - Anang, Minárik, Kiwior, Javorček - Bernát (64. Rusnák), Gono, Fazlagić, Ďuriš (80. Myslovič) - Paur (73. Bichakhchyan), Kurminowski (73. Kaprálik)

ŠK Slovan Bratislava
Greif – Pauschek, Bajrić, Božikov (C), De Marco – de Kamps (69. Holman) – Rabiu, Nono – Čavrić (69. Daniel), Strelec (90. Ožbolt), Ratão (69. Weiss)
Nedeľnou televíznou dohrávkou a zároveň šlágrom sa uzavrelo víkendové 6. kolo skupiny o titul. V súboji medzi Šošonmi a futbalistami bratislavského Slovana nebolo núdze o kombinačné akcie, dve vyšli hosťom aj s naším prispením. Dvojgólové manko sme zmazali už v 54. minúte a začínalo sa tak odznova. V závere išli oba tímy za výhrou, podarilo sa to v závere napokon hosťom, ktorí z penalty rozhodli o svojej tesnej výhre.

V šlágri 6. kola vyrukoval tréner Pavol Staňo so zostavou na dvoch hrotových útočníkov - nášho najlepšieho strelca Dawida Kurminowskeho doplnil na hrote s kapitánskou páskou Jakub Paur. Do ligového základu sa vrátil po zranení Dominik Javorček, v strede poľa dostal proti belasým prednosť Miroslav Gono.

Úvod odštartovalo niekoľko štandardných situácií, u súpera sa snažil hľadať spoluhráčov Bajrić. Od nás po rohu skákal nebezpečne Paur, ale na loptu nedočiahol. Prvý zákrok musel vytiahnuť Greif až v 14. minúte po centri Dominika Javorčeka a hlavičke Kurminowskeho na prednej tyči. Petráš bol rovnako bez roboty a platilo to prakticky aj pri nešťastnom inkasovanom góle, keď sa Nono predral z uhla až do päťky a jeho pokus naslepo si zrazil do vlastnej siete Benson Anang. Afričan bol aktívny a chcel odčiniť svoje zaváhanie, vybojoval roh, po ktorom zakončoval Fazlagić nepresne. Napriek tomu sme boli aktívnejší, dobre sme kombinovali, no naše pokusy nie a nie prejsť na Greifa. Platilo to pri strelách Ďuriša aj Paura, ktoré neprešli cez hradby tiel v silno modrom. Efektivitu predviedli belasí v 38. minúte, kedy vyhrali dôležitý súboj pri čiare, stredom sa prehnal Pauschek, naši obrancovia ho síce zdvojili, ale loptu predral na kraj na voľného Ratãa, ktorý z prvej do protipohybu prekonal nášho gólmana. O chvíľu zakončoval pred Petrášom aj Strelec, našťastie vedľa. Do prestávky sme potrebovali streliť kontaktný gól, ktorý prišiel po priamom kope Jána Bernáta. Ten našiel centrom hlavu menovca Jána Minárika, ktorý sa z tesnej blízkosti nemýlil a dôležitým momentom nám vlial pred druhým polčasom nádej na dobrý výsledok - 1:2

Druhý polčas otvorilo zakončenie Ratãa, Petráš bol pripravený. Väčšie šťastie sme mali v 50. minúte, kedy ušiel Čavrić, no Minárik po ofenzívnych povinnostiach predviedol aj tie defenzívne, keď prečítal prihrávku srbského krídelníka a zabránil gólu. Z neho sme sa tešili my o štyri minúty neskôr. Najskôr gól neplatil, no VAR zmenil prvotný ofsajd a Šošoni vyrovnali zásluhou Jána Bernáta, ktorý dostal výbornú prihrávku za obranu od Jakuba Paura - 2:2. Belasí odpovedali nepresným priamym kopom Nona. Bližšie boli Bratislavčania ku gólu po strele Bajrića, výborným sklzom zasiahol opäť Minárik. S pribúdajúcimi minútami zápas neuberal na kvalite, svoje motory zapli hostia, menovite Weiss, ktorý zamestnával našich obrancov. Po jeho akcii a následnom priamom kope zakončoval nepresne z odrazenej lopty ďalší striedajúci hráč belasých Daniel. Závar v našej šestnástke prišiel aj po strele Holmana, loptu sme stihli upratať preč. Nasledoval roh, skrumáž a súboj, ktorý posúdil hlavný rozhodca ako nedovolený a Slovan kopal penaltu. Na biely bod si postavil loptu Weiss a znova poslal hostí do vedenia. V záverečných minútach sme stlačili lídra do obrany, neúspešne zakončoval Bichakhchyan i Kaprálik a rovnako dopadol aj rohový kop. V 95. minúte ešte mohol ísť sám na Greifa obranca Kiwior, vyčerpaný sa však už nezmohol na šprint.

Slovanu sme tak podobne ako v decembri podľahli tesne 2:3. Najbližšie Šošonov čakajú pohárové povinnosti, v stredu odohráme prvé semifinále Slovnaft Cupu v Košiciach.

"Slovan sa ujal vedenia po šťastnom góle, i keď sme už predtým mali aj my situácie, ktoré zaváňali gólom. Z prvých troch štandardných situácii sme si vypracovali tri dobré príležitosti, bola škoda, že sme ich nevyužili. Myslím si, že chalani boli výborne nastavení, dobre pracovali, v tomto sa im nedá nič vyčítať. Malé chybičky sme určite urobili, ale to patrí k futbalu. Prinútili sme Slovan veľakrát behať bez lopty, dokázali sme ich pressovať, preto sa museli rýchlo zbavovať lopty. To je na dnešnom, ale aj na ostatných zápasoch so Slovanom povzbudivé. Prvý gól nám trochu naštrbil sebavedomie, pri druhom góle sme urobili chybu v defenzíve, jednu z mála, a Slovan sa dostal do dvojgólového vedenia. Našťastie sme sa dostali späť do zápasu ešte pred polčasom a myslím si, že náš prejav bol dobrý, systém nám fungoval tiež. Chceli sme to iba oživiť hráčmi, ktorí majú viac síl a svojím spôsobom sa nám to aj podarilo. Škoda toho kontroverzného gólu v závere, ktorý zase rozhodol o osude stretnutia. Je nám to ľúto, pretože z môjho pohľadu to bola strašne prísna penalta, po ktorú si vyslovene išiel hráč súpera. Nesúhlasím s trénerom Slovana, že vyhrali zaslúžene. Chalani si zaslúžia pochvalu a verím, že sa nám to v blízkej budúcnosti vráti. Teraz nás čaká veľmi ťažký dvojzápas s Košicami a aj Slovan musí ešte prejsť cez kvalitného súpera, aby sme sa ešte v tejto sezóne stretli. Nič nie je stratené. Kým je lopta v hre, budeme bojovať. Máme šikovných chalanov, ktorí čakajú na svoju šancu a keď ju dostanú, budú ju chcieť určite využiť. Každý jeden duel odmakáme na sto percent."
Darko Milanič, tréner ŠK Slovan Bratislava
"Na úvod poviem, že máme veľmi radi zápasy so Žilinou, ktorá sa v každom momente snaží hrať futbal, rovnako ako aj my. Zápas bol emotívny a mal veľkú kvalitu, opäť priniesol veľa gólov. Za stavu 2:0 sme to mali lepšie manažovať, Žilina sa totiž gólom dostala späť do hry. Po prestávke nám pomohli aj striedajúci hráči, ktorí priniesli oživenie. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene, mali sme o niečo viac vyložených šancí než súper. K víťazstvu viedla tvrdá práca, bojovali sme oň do poslednej sekundy. Veľmi sa z neho tešíme."
Ján Bernát, stredopoliar MŠK Žilina

"Nie je to prvý zápas, ktorý proti Slovanu skončil takto. O to viac to mrzí. Už sa to ťahá tri-štyri duely, v ktorých sú výsledky tesné a nakoniec stratíme drahocenné body. Je to pre nás samých nepochopiteľné, ale, bohužiaľ, teraz sa už s tým nedá nič robiť. Začiatok sme mali predovšetkým smerom dozadu lepšie ustáť, nemôžeme z takých situácií inkasovať góly. Potom musíme duely zase doháňať, už sa nám to stalo viackrát. Keď chceme zdolať súpera ako Slovan, takýmto chybám sa musíme vyvarovať. Pri mojom góle som sa pýtal rozhodcu, či sa rieši ofsajd alebo nejaký faul. Keď som počul, že preskúmavajú ofsajd, tak som vedel, že to bolo v poriadku. Kubo Paur mi výborne načasoval prihrávku medzi obrancov, ktorú som aj čakal a potom som sa to snažil prudko umiestniť okolo brankára. Po vyrovnávajúcom góle sme potrebovali chvíľu, aby sme sa nastavili na výhru, prišla aj dobrá pasáž. Zatlačil však aj Slovan, mal dobré príležitosti a o vyrovnanom zápase rozhodla opäť prísna, diskutabilná penalta. Ťažko sa mi k tomu hľadajú slová. Veríme však, že sme ešte nepovedali posledné slovo v hre o 3. miesto."