”B”: Z Petržalky odchádzame bez bodu po najtesnejšej prehre 1:0
ŽK: 50. Farkaš - 13. Gomola, 75. Farský, 88. Capko, 90. Slebodník
Rozhodca: Sučka - Mihálik, Zemko
FC Petržalka
Shevchuk - Mihálek, Filipiak, Farkaš, Trajkovski - Huba (63. Sliacky), Kudlička, Obročník (46. Horvát), Castellano - Gašparovič (90. Hronec), Hurný (73. Vondryska)

Teplan - Suľa, Nemčík, Capko, Sluka - Farský, Gomola (82. Sauer), Slebodník - Goljan, Jambor, Hamza (67. Kostúr)
V rámci 18. kola II. najvyššej ligy nastúpilo naše "Béčko" proti súperovi z Petržalky na ich domácom ihrisku. Prvé dejstvo nám ponúklo viacero zaujímavých situácií, ktoré ale gólom neskončili. Po divokom úvode druhého dejstva sa do vedenia dostala domáca Petržalka. Šošoni sa snažili vyrovnať, ale zápas nakoniec skončil výhrou súpera, o ktorej rozhodla 63. minúta.

Po voľne v minulom kole, v ktorom sme mali nastúpiť proti Komárnu, sme sa opäť dočkali ostrého zápasu. Stretnutie začalo vo vysokom tempe z oboch strán, ale k veľkej šanci sa ani jeden z tímov nedostal. Prvú nebezpečnú strelu na bránu sme zaregistrovali v 7. minúte, keď domáci Castellano tesne obstrelil ľavú tyč našej brány. V 13. minúte videl úvodnú žltú kartu zápasu po faule v strede ihriska Martin Gomola. V strede prvého dejstva sa objavilo v hre veľa nepresností na kopačkách obidvoch tímov, čo neviedlo k žiadnej zaujímavej situácií. Preto sa hralo väčšinou medzi šestnástkami oboch mužstiev. To sa ale zmenilo v 25. minúte, keď Baba Hamza vysunul Timoteja Jambora a ten v gólovej šanci trafil, bohužiaľ, iba tyč. Až osem minút  pred polčasom sme boli svedkami ďalšej nebezpečnej šance, Castellano získal loptu v strede šestnástky, ale nikoho zo svojich spoluhráčov nenašiel. Tesne pred koncom prvej polovice sa už domáci takmer radovali po zakončení Gašparoviča, no Teplan v našej bráne ukázal výborný postreh. To isté platilo aj pri následnej šanci Hubu, kedy sa Marek Teplan zaskvel opäť exkluzívnym zákrokom. Do konca polčasu ešte stihol z hranice pokutového územia vypáliť Obročník, bránu však vysoko prestrelil.

Do druhého dejstva naskočili šošoni nabudení, z čoho vyplynula aj veľká šanca Gomolu po ideálnej Suľovej prihrávke. Potom sa do podobnej situácie dostala aj Petržalka, ale Hurného strelu vytlačil končekmi prstov Teplan. V 55. minúte to už už vyzeralo, že inkasujeme, no Huba pred prázdnou bránou, na naše šťastie, nepochopiteľne zlyhal. Hralo sa hore-dole, Branislav Sluka v ďalšej akcii vyviedol loptu a Jambor po klučkách pálil zblízka. Jeho strela bola zblokovaná obranou domácich. Z následnej akcie sa nepresadil Castellano a rovnako aj Hurný, keď nedočiahol odrazenú loptu po rohu. V 63. minúte domáci druhýkrát vystriedali a vzápätí sa aj radovali z úvodného a napokon aj jediného gólu stretnutia, a to po Hurného úspešnej strele. O desať minút neskôr sme sa pripomenuli aj my, Gomolova strela sa ale neujala. K šanci sa dostala aj Petržalka, Gašparoviča hlavička však nášho gólmana neohrozila. Tesne pred uplynutím 80. minúty sme zahrozili po Goljanovom centri a dorážke Tibora Slebodníka. Na ihrisko sa zo striedajúcich hráčov dostal po Adamovi Kostúrovi aj 16-ročný Mário Sauer, ktorý zažil súťažný debut za "B"- tím šošonov. Na našich hráčoch bola viditeľná snaha o vyrovnanie skóre, avšak strely Sluku či Jambora neboli dostatočne presné a razantné. Do konca zápasu sa už nič zaujímavé nestalo, z Petržalky tak odchádzame domov bez bodu po tesnej prehre 1:0.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina
"Bol to medzi šestnástkový zápas s malým počtom šancí na obidvoch stranách. My sme tie naše nevyužili a domáci vyťažili z minima maximum. Súper bol dôraznejší v pokutovom a území, a práve tam sme my zlyhali. Chýbal nám dôraz a agresivita. Keď sme sa už do súperovej šestnástky dostali, tak všetky naše strely boli zblokované. V prechodovej fáze sme mali veľa ľahkých strát. Potrebovali by sme určite viacej nábehov, rýchlejšiu cirkuláciu lopty. Petržalka hrá jednoduchý štýl hry s dlhými loptami za obranu, čakali sme to, ale nepodarilo sa nám to využiť na výhru."
Marek Teplan, brankár MŠK Žilina
"Škoda dnešnej prehry, nezaslúžili sme si ju. Remíza by zápasu svedčala viac. Chýbala nám dobrá finálna prihrávka, z ktorej by vyplynula väčšia šanca. Náš prechod do útoku dnes rovnako nebol ideálny. Chalanov som sa snažil podržať svojimi zákrokmi, ale, bohužiaľ, nám to výhru neprinieslo. Keďže sme prehrali, nemôžem byť veľmi spokojný."
II. liga,
sobota 27. 2. 2021 od 13:00