Fauly: 16:17

FC Košice
Valach - Novák (59. Kiss), Jonec, Jakúbek (C), Václav - Ntuli, Lásik - Vasiľ, Gallovič (73. Gladiš), Cortes - Guba (59. Gáll)

Teplan - Tandara, Krkoška, Jaššo, Capko (81. Vaľovčin) - M. Oravec (56. Kukulský), Gomola, Šnajder (81. Chyla) - Trabalík, Jánošík (C), Prokop (69. Bortoli)
Predposledné kolo druhej ligy prinieslo v Košickej futbalovej aréne zaujímavé predstavenie. Do vedenia sme išli zásluhou Lukáša Jánošíka v 14. minúte my, no ešte do polčasu domáci vyrovnali. Po zmene strán Košice nevyužili pokutový kop, no a keďže nám ho rozhodca neodpískal, v 62. minúte sme už prehrávali. V záverečnej polhodine sme videli viacero šancí na oboch stranách, no výsledok ostal napokon nezmenený až do konca. Košiciam sme podľahli 1:2.

ZOSTRIH ZÁPASU

Duel pred plnými tribúnami začal v dobrom futbalovom rytme a rozhodne sme sa v úvode nenudili. Prvým vážnym náznakom šance sa prezentovali Šošoni v 8. minúte. Vladimír Trabalík vysunul do rýchleho protiútoku Lukáša Jánošíka, ktorý hľadal na druhej strane šestnástky Lukáša Prokopa, no loptu v poslednej chvíli v sklze zachytil domáci obranca. Za Košice to po rohu skúšal Cortes, ale s loptu si veľmi neporozumel. Na úvodný gól stretnutia sme čakali do 14. minúty a radovali sme sa z neho my. Lukáš Jánošík svojou aktivitou vypichol pri rozohrávke v súboji kapitánov loptu Jakúbekovi a rutinérsky v zakončení preloboval Valacha v bráne - 0:1. Väčší tlak prišiel zo strany domácich okolo 22. minúty zo štandardiek, na naše šťastie sa nepresadili po sérii rohov ani priamom kope. V 28. minúte nás zachraňoval Marek Teplan, osamotený sa naňho rútil košický Vasiľ, no v súboji jeden na jedného na nášho gólmana nevyzrel. O štyri minúty neskôr po ďalšom podobnom prepadnutí našej obrany bol už ale prikrátky na zakončenie Cortesa k tyči, začínalo sa tak odznova za vyrovnaného stavu. Veľkú šancu spálil o chvíľu Tomáš Jaššo, prepadnutú loptu po rohu neumiestnil do priestoru troch žrdí, a neposlal nás tak do opätovného vedenia pred odchodom do šatní.

Po pár chvíľach druhého dejstva to pre nás vyzeralo veľmi zle, keď v sklze v šestnástke pohladil loptu rukou Jaššo. Rozhodca neváhal, nariadený pokutový kop ale trestuhodne nepremenil Jakúbek, keď bránu vysoko prestrelil. Približne o päť minút sa odohrala úplne rovnaká situácia v pokutovom území Košičanov, ale tentokrát rozhodcova píšťalka ostala z nepochopiteľných príčin nemá. Namiesto zahrávania našej penalty sme tak v 61. minúte vyberali zo siete loptu po druhýkrát my. Striedajúci Gáll posadil center priamo na hlavu Cortesa a ten ani po druhý raz v stretnutí nezaváhal. V ďalšom priebehu sme sa snažili niečo so zápasom spraviť, no pri náznakoch sme často zlyhali v zlom či nepresnom riešení. V 74. minúte to zobral na seba Trabalík zasekol si obrancu, ale na technickú strelu dočiahol brankár Valach. Mohlo to padnúť aj na druhej strane, tutovkou na hetrik pohrdol Cortes, ktorý spred prázdnej brány prestrelil nad. Päť minút pred koncom duelu z nenápadnej akcie takmer prekvapil Martin Gomola, jeho utiahnutá krížna strela sa iba tesne nezmestila do bránky. Na viac sme sa už v závere, bohužiaľ, nezmohli.

Napriek dobrému výkonu Šošonov a vyrovnanému zápasu neberieme z Košíc ani bod po prehre 2:1. V tabuľke II. ligy teda ostávame na priebežnej deviate priečke. V poslednom kole nás opäť v piatok, no tentokrát na domácom ihrisku čaká tabuľkový sused zo Šamorína.

Martin Kuciak, asistent trénera MŠK Žilina
"O dnešnom výsledku rozhodli nepremenené šance v prvom polčase, kedy sme ešte mali dostatok síl. Viacero hráčov nastúpilo na našej strane po zranení alebo sú viac vyťažovaní. Dnes sme ale výborne vstúpili do duelu a mali sme podľa mňa aspoň štyri gólové šance. Išli sme aj do zaslúženého vedenia, no potom sa prejavila aj kvalita súpera, ktorý sa nám častejšie začal dostávať za chrbát. Jednu tutovku Marek Teplan chytil, ale z druhej už vyrovnali. V druhom polčase sme nezachytili úvod a doplácali sme na ľahké straty lopty pred našou šestnástkou. Súper z toho vyťažil penaltu, ktorú síce nepremenil, ale už o chvíľu sa dostal do vedenia. Po inkasovanom góle sme sa opäť dostali do hry, mali sme nebezpečné i sporné situácie, no napokon je z toho aj tak prehra. Za realizačný tím môžem povedať, že nás to mrzí najmä kvôli tomu, že chalani si siahli na dno síl a ukázali veľmi dobrý výkon. Klobúk dole aj pred Jánom Krkoškom, ktorý po viac ako roku nastúpil na súťažný zápas, odohral ho s prehľadom a patril k lepším hráčom."
Marián Tandara, obranca MŠK Žilina B
"Dnes Košičania lepšie zvládli brejkové situácie, protiútoky, z ktorých dokázali skórovať. Napriek tomu sme podali bojovný výkon, za ktorý sme si zaslúžili bodovať. Škoda čistej penalty, ktorá ostala neodpískaná. Škoda aj výsledku, celkovo sa trápime na ihriskách súperov počas celej sezóny v efektivite a zakončení. Máme pred sebou ešte posledný zápas, preto verím, že sa s týmto ročníkom rozlúčime víťazne."