ŽK: 56. Boris, 77. Zuziak, 88. Hundák - 45. Capko, 48. Belaník, 60. Jaššo

Fauly: 17:11

MŠK Považská Bystrica
M. Slávik - Gajdoš (66. Vala), Matejčík (86. Gabriš), Kucharčík, Vaculík - Begáň, Boris - Gamboš, L. Slávik (86. Hundák), Demjan (C) (46. Čiernik) - Zuziak (90.+ Petruš)

Belaník - Kopásek, Mensah, Jaššo (62. Ndjeungoue), Capko (C) - S. Javorček, Gono (46. Sauer), Šnajder (78. Gomola) - Kudlička, Jambor (46. Krstić), Prokop (46. Essomba)
V 5. kole II. ligy nás v treťom stretnutí v rade čakal nováčik súťaže. Úvod stretnutia v Považskej Bystrici patril jednoznačne domácim, čo pretavili do zaslúženého vedenia. Po zmene strán a trojitom striedaní to už bola z našej strany iná pesnička. Vo veľkých príležitostiach sme však zlyhali a domáci išli dvomi zlepenými zásahmi do trojgólového trháku. Napriek tomu sme to nezabalili, striedajúca dvojica Essomba a Krstić vykresala pre Šošonov bodovú nádej. Viac sme už ale nedokázali vymyslieť, a domov odchádzame bez bodov po prehre 2:3.

zostrih zápasu

Do stretnutia sme nastúpili v podobnej zostave ako v predošlom kole proti Rači. Zmena nastala na poste brankára, kde dostal prednosť Samuel Belaník. Do prvého súťažného duelu za Šošonov zase nastúpil ghanský obranca Ivan Mensah, ktorý nahradil zraneného Michala Mynářa.

Súboj s nádychom druholigového derby začal z oboch strán opatrne. Predsa len, miernu prevahu mali domáci, ktorí boli viac aktívni na lopte. Z prvých náznakov úspešní neboli, no netrvalo dlho a prehrávali sme. V 13. minúte sa po sérii našich chýb dostala lopta k nebezpečnému Zuziakovi na hrote Považskej, po ktorého pohotovom zakončení sme museli doťahovať. Aj v ďalšom priebehu mali viac z hry hráči v červenom, nám viazla medzihra, nerozumeli sme si a boli sme pod tlakom. Náš prvý pokus medzi tri žrde z veľkej diaľky z kopačky Matúša Capka gólmana Slávika neprekvapil. Postupom času sa hra začala vyrovnávať, ale medzišestnástkový futbal veľa vzruchu nepriniesol. Až do 31. minúty, keď na naše šťastie vo veľkej šanci zlyhal domáci Demjan. S blížiacou sa prestávkou sa začali postupne osmeľovať aj Šošoni, dvakrát to skúšal Dominik Šnajder. Prvý pokus mu s vypätím všetkých síl vytlačil nad Slávik a pri druhom po rohu tesne minul. Krátko pred polčasovým hvizdom sme ale mohli aj inkasovať, priamy kop z dobrej vzdialenosti domáci hráč napálil do žrde.

Realizačný tím žltozelených sa po zmene strán rozhodol až pre trojité striedanie, čo oživilo našu hru. Na ihrisko prišla trojica Boris Krstić, Antoine Essomba a Mário Sauer. A druhý menovaný neváhal, keď sa hneď prvým dotykom dostal z uhlu do veľkej šance. Bombu mladého Afričana ale gólman Bystričanov kryl. Z následného rohu a viacerých odrazoch mohol zase skórovať Timo Kudlička, loptu netrafil ani zďaleka ideálne. Naša letná posila sa ocitla o pár sekúnd aj v samostatnom nájazde na bránu, k lopte však dosiahol skôr domáci gólman. Technickým pokusom sa na druhej strane nepresadil zase Lukáš Slávik. Ten istý hráč ale zastavil náš druhopolčasový rozlet už vzápätí, keď potrestal nedôraz našej obrany po vhadzovaní. Neprešla ani minúta a bolo to už o tri góly pre Považskú Bystricu. Až príliš jednoducho to vyzeralo v podaní dvojice Čiernik a Zuziak, ktorý pridal svoj druhý presný zásah v stretnutí. Našťastie, futbal doprial aj nám. Po Rači sa opäť presadila šikovná kamerunská posila Antoin Essomba - 3:1. V 67. minúte sa činil Samo Belaník v našej svätyni, keď jeden na jedného vymazal Slávika. Súpera sme začali jednoznačne tlačiť, kúsok chýbal viackrát Kudličkovi či Sauerovi. A tak musela prísť ukážková situácia zo 74. minúty. Mário Sauer parádne vysunul rýchlonohého Essombu, ktorý to naservíroval pre ďalšiu gólovú posilu Borisa Krstića - 3:2. Ostreľovanie v podaní Šošonov pokračovalo nádej, vyrovnávajúci presný zásah visel vo vzduchu. Nepridali ho Krstić ani Kudlička. V úplnom závere a závare v pokutovom území mohol vystreliť bod Krstić, hradba tiel pred ním bola ale proti.

Trojgólové manko sme napokon nedokázali stiahnuť a berieme iba prehru v pomere 2:3. V sérii zápasov s nováčikmi pokračujeme opäť aj o týždeň. Na domácom trávniku pod Dubňom tentokrát v rámci 6. kola privítame 1. FC Tatran Prešov. Tešíme sa na vašu podporu!

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina B
"Úvod bol z našej strany opäť nervózny. Neviem si to vysvetliť, pretože sme vedeli, že domáci všetko vsadia do úvodu. Podarilo sa im to jedným gólom. V druhom polčase sme za šesť minút dvakrát inkasovali a trojgólové vedenie bolo náročné zvrátiť. Pustili sme si zápas v momente, keď sme začali mať prevahu... Na konci sme prebrali iniciatívu, no celkovo to nebolo ono. Individuálne chyby nás fackajú, stále na tom musíme robiť. V rozhodovacej činnosti nám to pokrivkávalo, napriek dvom gólom tam boli ďalšie šance. Mohli sme to zvrátiť, škoda ale dvoch rýchlych gólov po zmene strán, čo sa ukázalo ako zlomové."
Boris Krstić, útočník MŠK Žilina B
"Nevstúpili sme do stretnutia tak, ako sme chceli. Je trochu neskoro, keď ukážeme charakter a našu hru až od 70. minúty, kedy sme prehrávali o tri góly. Cez prestávku tréner povedal isté veci, začali sme napádať a hneď to bolo lepšie. Prišli však naše chyby, po ktorých domáci odskočili. To sa nesmie stávať. Je to ďalšia tvrdá skúsenosť, ale snáď pomôže. Napokon k vyrovnávajúcemu gólu chýbalo trochu šťastia. Góly tešia, no keď neznamenajú body, sú k ničomu. Musíme sa znova poctivo pripraviť na ďalší duel."