”B”: Spod Tatier vezieme všetky tri body po góle Jakuba Paura
ŽK: 60. Gallovič, 84. Horváth, 85. Slebodník – 79. Lochoshvili, 87. Kurminowski, 90.+ Petráš
Rozhodca: Somoláni - Benko, Ralbovský
FK Poprad
Malec (C) – Jančak, Pajer, Horváth, Zekucia, Gallovič, Junior, Jančo (63. Slebodník), Acosta, Grešák, Andrić

Petráš - Anang, Kopas, Lochoshvili, Suľa - Gono, Farský, Paur (C) (61. Rusnák) - Bichakhchyan (81. Chríbik), Kurminowski, Gerebenits (90. Petrák)
"B"-tím MŠK Žilina cestoval pod Tatry na zápas 12. kola II. ligy proti priebežne tretiemu tímu tabuľky Popradu. V daždivom počasí sa hral aj na ťažkom teréne kvalitný futbal. Oba tímy sa snažili útočiť a streliť gól. Veľmi dôležitý, úvodný presný zásah sa podaril nám - typický gól do šatne strelil kapitán Jakub Paur. Ako sa v neskoršom priebehu ukázalo tento zásah sa ukázal ako víťazný, keďže sme v druhom polčase odolali tlaku domácich.

V úvode sa obidva tímy najskôr oťukávali a hrali medzi šestnástkami. Prvú vážnejšiu príležitosť mala naša rezerva v 7. minúte, keď sa Kurminowski priblížil k šestnástke, prudkou prízemnou strelou ohrozil popradskú bránu, no gólman Malec stihol pokus nášho útočníka vyraziť. Hra sa neskôr začala prelievať zo strany na stranu, no veľa akcií z jednej či druhej strany zostalo nedotiahnutých. Napriek tomu malo stretnutie na mokrom teréne slušné tempo i úroveň. Gólmani oboch tímov dominovali a pozorne strážili vzdušný priestor ako aj priestor pred svojimi svätyňami. V 34. minúte Jakub Paur najprv naznačil strelu z pravej strane a potom ponúkol loptu Miroslavovi Gonovi. Druhý menovaný napriahol tesne za vápnom, vypálil tvrdo a jeho dobrá strela letela len tesne nad popradskú bránu. Aktívnym Popradčanom sa v koncovke nedarilo a šošoni mohli trestať protiútokmi. Keď už sa zdalo, že do kabín sa bude odchádzať za bezgólového stavu, šošoni udreli v nadstavenom čase prvého dejstva. Zaváhanie domáceho mužstva potrestal kapitán Kubo Paur, ktorý sa dostal k lopte na zadnej tyči po prieniku Rolanda Gerebenitsa a strelou prekonal Maleca - 0:1.

Po zmene strán sa obraz hry mierne zmenil. Naše béčko častejšie držalo loptu, no gólový efekt dlho neprichádzal. Ďalšie minúty však prebiehali pod taktovkou Popradu, z čoho rezultovali dve obrovské príležitosti zo 65. minúty. Najskôr domáci Slebodník napálil do nášho gólmana Petráša a z dorážky sa nedokázal presadiť ani Grešák. V 75. minúte zas Petráš vychytal Acostu, ktorý sa šikovne uvoľnil, no náš gólman bol proti svojimi rukavicami. S prichádzajúcim záverom stretnutia prichádzal tlak Popradu, ale v žilinskej svätyni stál pozorný Petráš a s nebezpečnými situáciami si mladý gólman poradil. Do konca zápasu sa skóre už nezmenilo, a to ani po tutovke Andrića, a tak si naše béčko vezie pod Dubeň cenné víťazstvo.

Peter Černák, tréner MŠK Žilina B
"Dnes nám vyšiel úvod stretnutia, súpera sme dokázali naším držaním hry vyviesť z tempa. V poslednej tretine ihriska sme však nedokázali byť nebezpeční, nevypracovali sme si vyložené šance. Napokon sme sa ešte pred prestávkou ujali vedenia, čo bolo veľmi dôležité. Do druhého dejstva sme vstúpili zle, nevedeli sme podržať loptu, zakombinovať, čo hralo do karát domácim. Dostali sme sa pod tlak, aj so šťastím sme to však ustáli. Som za to veľmi rád, pretože Poprad bol naozaj kvalitným súperom. Chalanom patrí vďaka, pretože dnes to bolo aj o bojovnosti a zvládli to veľmi dobre."
Jakub Paur, stredopoliar MŠK Žilina B
"Mali sme dobrý vstup do stretnutia, aj keď na nás Poprad vybehol. Snažili sme sa hrať jednoducho, a tým sme držali domácich na dištanc, bez vážnejšej šance. Aj trochu so šťastím prišiel prvý gól, ktorý sa ukázal ako rozhodujúci. Som rád, že mi to tam padlo. Druhý polčas bol z našej strany nervóznejší, domáci začali viac tlačiť. Tímovosťou a bojovnosťou sme to dotiahli do víťazného konca, držali sme spolu a zamakali jeden za druhého. Napokon sme za to boli odmenení cennou výhrou."