”B”: Poprad sme v jesennom finiši rozstrieľali 6:0
streda 9. 12. 2020 od 12:30
6:0(5:0)
MŠK Žilina - FK Poprad
Góly: 2. Jibril, 4. a 28. Iľko, 19. Myslovič, 23. Slebodník, 70. Farský (pok. kop)
ŽK: bez kariet
Rozhodca: Marhefka - Pozor, Jekkel
Belko - Anang (46. Majdan), Nemčík, Nagy (71. Krkoška), Javorček - Myslovič, Farský, Paur (C) (57. Jambor) - Iľko (46. Kaprálik), Jibril (77. Holáň), Slebodník

FK Poprad
Pohoryliak - Šesták (46. Seb. Jurčišin), Rumanský, Andrić, Kočik, Grešák (C), Dáv. Maliňák, Sv. Jurčišin (88. Živčák), Angelo (80. Šoltíšik), Dom. Maliňák (66. Hurný), Plakalo (66. Kenroy)
Ani v poslednom jesennom kole nenašla rezerva MŠK Žilina po reštarte ligy premožiteľa, keď v dohrávke 10. kole rozstrieľala Poprad vysoko 6:0. Od začiatku sa súboj niesol v našej réžii a hlavne v prvom polčase sme boli efektívni. Do listiny strelcov sa zapísali napokon až piati šošoni. Béčko tak bude zimovať na výbornom 7. mieste so ziskom 20 bodov.

V poslednom dueli kalendárneho roka 2020 mohol tréner Vladimír Veselý počítať opäť aj s posilami z "A"-tímu, ktorí znova výraznou mierou prispeli k zveľadeniu víťaznej série i najvyššiemu víťazstvu v aktuálnom ročníku.

Proti Podtatrancom sme začali výborne, podobne ako v Bardejove dostal prihrávku za obranu Taofiq Jibril a od 2. minúty sme viedli - 1:0. To nebolo všetko, o sto sekúnd sklepol Jakub Paur loptu do úniku Patrikovi Iľkovi, ktorý rovnako pred Pohoryliakom nezaváhal - 2:0. Poprad sa prvýkrát nadýchol v 6. minúte, legionár Angelo unikal medzi našimi stopérmi, loptu stihol skryť Ľubomír Belko. Blízko tretieho gólu bol Benson Anang, po spätnej prihrávke Jibrila sa však jeho pravačka točila tesne od brány. Dôraz ukázal náš africký útočník v 18. minúte, tentoraz sa pri jeho zakončení zblízky vyznamenal Pohoryliak. O minútu sme sa predsa len tešili po tretíkrát, z azda 25 metrov napriahol spoza hráčov Patrik Myslovič a jeho ľavačka zapadla ideálne k žrdi - 3:0. To nebolo všetko, v 23. minúte krásne sklepol Jibril loptu hruďou na Tibora Slebodníka a ten prízemnou bombou nedal popradskému brankárovi šancu - 4:0. Šošoni boli pochopiteľne pri chuti, Paurova hlavička ešte v sieti neskončila, následne však náš kapitán strieľal, k odrazenej lopte sa dostal Iľko a peknou kľučkou zvýšil naše vedenie už na 5:0. V 43. minúte mal náš krídelník na kopačke hetrik, žrď však bola proti. Do polčasu nezveľadil náš náskok ani Jibril, ktorý stroskotal na vybehnutom brankárovi hostí.

Po zmene strán to bol znova náš koncert šancí, začal ho hlavičkou Paur, ktorého vychytal Pohoryliak. Gólostroj sa rozbehol až v 70. minúte, keď sme mali výhodu pokutového kopu. Faul na Slebodníka potrestal Samuel Farský - 6:0. Siedmy gól sme síce strelili, ale pre postavenie Adriána Kaprálika v ofsajde neplatil. V 82. minúte pohladil z priameho kopu iba hornú sieť striedajúci René Holáň. Záver sa odohrával na polovici súpera, skóre sa ale už nenavýšilo.

Šošoni tak jednoznačne zdolali Poprad a sériou štyroch výhier po reštarte ligy sa vyšplhali už na 7. miesto, kde budú sídliť minimálne do februára, kedy sa rozbieha jarná časť II. ligy.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina B
"Zdôraznili sme hráčom, aby sme hrali ihneď naplno a čím skôr strelili gól. Podarilo sa nám to výborne, do polčasu sme dali päť gólov a mali aj ďalšie šance. Som rád aj za nulu vzadu. Chalani majú chuť, tešia sa na zápasy, je to škoda, že je pred nami pauza. Každopádne sme radi, že sme zvládli tieto štyri zápasy za plný počet bodov. Do jarnej časti máme dobrú východiskovú pozíciu, za čo sme radi. Oddýchneme si a postupne sa budeme pripravovať na jar."
Samuel Farský, záložník MŠK Žilina B
"Už pred zápasom v šatni sme si povedali, že musíme byť trpezliví, že to bude o dobýjaní popradskej obrany. Našťastie sme dali dva rýchle góly a potom to už išlo. Mali sme ešte ďalšie šance na zvýšenie náskoku, no napriek tomu to bol výborný zápas z našej strany. Paťo Myslovič mi pri penalte prenechal loptu, počkal som na pohyb brankára. Je škoda, že sa nehrá liga ďalej. Dva mesiace dozadu by sme nepovedali, že môžeme mať 20 bodov a byť na 7. mieste v tabuľke."