Prípravné zápasy B-tím,
streda 10. 7. 2024 od 10:30
5:2(4:0)
FK Třinec - MŠK Žilina
Góly: 9. Vlachovský, 15. Dedič, 22. Machuča, 38. Jez, 51. Brak - 74. Beňadik, 84. Klaučo

1. polčas: Jokl - Fiflík, Sosnovsky, Oravec - Pekelský, Šamaj, Ziblim, Staník - Bush, Prokop, Kanu

2. polčas: Jokl - Rehák, Shalawylo, Dovičák - Chlepko, Filo, Petruška, Beňadik - Sheprerdson, Klaučo, Yapo

Úvodný zápas prípravy a v ňom starý-známy súper. Už tradičný protivník v rámci príprav - FK Třinec nás aj tentokrát preveril vežmi dobre. Vežmi dobre už ale pre nás nevyznieva konečné skóre duelu. Šošonom, ktorí boli rozdelení na dve jedenástky, nevyšiel podža predstáv najmä prvý polčas. Inkasovali v ňom až štyrikrát, a tak druhá zostava mala čo robi. Po zmene strán sme však ukázali lepšiu tvár a dvomi presnými zásahmi Beňadika a Klauča skorigovali na konečných 5:2 v nᚠneprospech.

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
"Zápas dvoch rozdielnych polčasov. Rovnako my aj súper sme nasadili dve rôzne zostavy na každý z polčasov. V tom prvom sme vežmi veža prepadávali v obrane a dopúšali sa množstva hrubých chýb. Po zmene strán sme mali mierne navrch, čo sme pretavili do dvoch gólov a trochu skorigovali konečný výsledok. Stretnutie nám ukázalo, kde musíme prida a na čo sa viac zamera v príprave. Bola to pre nás prínosná konfrontácia."