”B”: FK Třinec - MŠK Žilina 5:2 (2:1)
Zápasové menu
Prvý prípravný zápas sezóny si počas horúceho stredajšieho dopoludnia odbila naša rezerva. V českom Třinci nezačali zverenci trénera Vladimíra Veselého zle a po prvom polčase sa držali na dostrel jedného gólu. Za Šošonov sa z priameho kopu presadil Martin Gomola. Po zmene strán a prestriedaní hráčov však domáci tím dokázal využiť naše chyby a celý duel ovládol po výsledku 5:2. Za MŠK v druhom dejstve korigoval skóre Mário Sauer.

HLASY PO ZÁPASE
Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina
"Dnes to bol pre nás trochu krutý výsledok. Zápas vyzeral v poli vyrovnane, no my sme, bohužiaľ, urobili viac chýb ako domáci a súper trestal naše chyby. Třinec disponuje dobrým mixom skúsených a mladých hráčov, a to bol tiež jeden z faktorov, ktoré prevážili výsledok na ich stranu. Herne sme odohrali celkom kvalitné stretnutie, ale škrípe nám finálna fáza a na tom musíme stále pracovať. Som však rád za tento duel, pretože sme videli v akcii viacerých hráčov z projektu. Niektorí nastúpili prvýkrát na seniorskej úrovni, takže to pre nás bola určite poučná konfrontácia."
Prípravné zápasy B-tím,
streda 30. 6. 2021 od 11:00
Stadion Rudolfe Labaje
5:2(2:1)
FK Fotbal Třinec - MŠK Žilina
Góly: 12. Hýbl, 41. Petráň, 51. Nieslanik, 65. Habusta, 70. Puchel - 22. Gomola, 61. Sauer
ZOSTAVY
FK Fotbal Třinec
Adamuška - Hýbl, Buneš, Weber, Samiec (16. Bolf), Petráň, Foltyn, Bedecs, Javurek, Omasta, Klusák

MŠK Žilina
1. polčas: Belaník - Kopásek, Matejčík, Capko, Owusu - Pečovský, Velecký, Gomola - Bortoli, Kostúr, Trabalík

2. polčas: Bobok - Kopásek (65. Trabalík), Gajdoš, Capko (65. Matejčík), Kukuč - Oravec, Velecký (65. Gomola), Sauer - Jakubík, Cicek, Yenne