U19: MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:0)
Zápasové menu
Ťažký duel po úspechu v mládežníckej Lige majstrov čakal Šošonov proti Zemplínčanom. Húževnatého súpera sme v prvom polčase schladili vedúcim gólom, no hneď pro prestávke sme ich vrátili na koňa vylúčením nášho hráča. V oslabení sme tak dohrávali celé druhé dejstvo, v ktorom dokázali Michalovce, našťastie, streliť iba jeden gól. Po dlhej sérii výhier tak dnes berieme z domáceho ihriska iba bod po remíze 1:1. V tabuľke staršieho dorastu ale naďalej trónime na prvom mieste, keďže rovnako zaváhali aj všetci prenasledovatelia našich chalanov - Trenčín, Slovan i Dunajská Streda.

HLASY PO ZÁPASE
Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U19
"V poslednom domácom ligovom zápase sme chceli jednoznačne zvíťaziť. V prvom polčase sme aj za týmto cieľom šli, mali sme územnú prevahu, ale veľa útokov končilo pred pokutovým územím súpera, kde nám chýbala pokojnejšia finalizácia. Ujali sme sa vedenia, no škoda, že sme nepridali aj ďalší gól. Druhý polčas pre nás nezačal dobre, keďže prišlo zbytočné vylúčenie na našej strane a hostia hrali presilovku prakticky celý polčas. O pár minút to aj využili po našom zlom odkope z pokutového územia. Museli sme sa viac zamerať na obranu, lebo súper si dokázal vypracovať viacero príležitostí. Našťastie, ďalší gól už nepridal. My sme chceli takisto streliť víťazný gól, ale viacero útokov či štandardných situácii sme nedotiahli do konca. Opäť sme ale do zostavy zaradili aj mladších hráčov, pre ktorých to bola ďalšia skúsenosť. Vzhľadom na priebeh duelu je remíza spravodlivá. Chlapcom patrí pochvala za to, že bojovali v obrane o hráča menej a chceli sme zápas aj tak vyhrať."
I. LSD - U19,
sobota 23. 10. 2021 od 11:00
Štadión MŠK Žilina
1:1(1:0)
MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce
Góly: 25. Šnajder - 56. Uvegeš
Rozhodca: Libiak - Čajka, Sluk
ŽK: 21. Pečarka - 64. Lofay, 77. Matis
ČK: 46. Pečarka (po druhej ŽK)
ZOSTAVY
MŠK Žilina
Kúdelčík - Pečarka, Magát, Jaššo (C), Mynář - Chyla (55. Straka), S. Javorček, Šnajder - Bortoli (47. Zemko), Vaľko, Addo (82. Hroza)

MFK Zemplín Michalovce
Mišina - Lofay (C), Rigo, Volanakis, Buhaj, Horváth (46. Matis), Bodnár (88. Pálfi), Lichvár, Holp (50. Uvegeš), Bujňaček, Tancoš