Góly: 8. Bichakhchyan, 21. Rusnák - 4.,16. a 30. Čurik, 10. Kuzma
ŽK: 36. Kopas - 45. Václav, 53. Vaculík, 79. Janco, 89. Levai
Rozhodca: Libiak - Špivák, Budáč
Petráš - Suľa, Kopas, Nagy, Petrák (79. Kaprálik) - Gono (58. Gamboš) , Chríbik (C), Bichakhchyan - Gerebenits (58. Iľko), Kurminowski, Rusnák

FK Dubnica nad Váhom
Digaňa - Štefánek, Václav, Knižka, Švec, Janco, Čurik (67. Levai), Nosický (62. Hundák), Kuzma (84. Dávidík), Pleva (C), Vaculík
Futbalisti MŠK Žilina B ani v druhom zápase sezóny nezostali nič dlžní svojej gólovej povesti. V premiérovom domácom zápase sezóny nebola núdza o góly. Tentoraz však šesť gólových zásahov, pričom všetky padli v prvom polčase, neznamenali body pre zverencov trénera Petra Černáka.

Gólová prestrelka, no najmä útočný, atraktívny futbal pre divákov začal na Štadióne MŠK Žilina hneď v úvodných minútach.

Do vedenia išli hostia v 4. minúte, keď vyrazenú strelu z pravej strany na dvakrát dotlačil do siete Samuela Petráša Čurik. Šošoni odpovedali v 8. minúte po podobnej akcii, Matúš Rusnák vystrelil, Digaňa vyrazil strelu k Vahanovi Bichakhchyanovi, ktorý vyrovnal - 1:1. Už o dve minúty hostia opäť viedli, Kuzma si zbehol medzi obrancov a strelou k tyči rozveselil Dubničanov. V 16. minúte bolo 1:3, Čurik dostal veľa priestoru v šestnástke a strelou do protipohybu k žrdi prekvapil Petráša, ktorý toho veľa nevidel. Šošoni sa nevzdávali, znova Rusnák vypálil a tentokrát čisto prestrelil Digaňu - 2:3. Po polhodine hry sa skóre menilo opäť, center za obranu našiel agilného Čurika, ktorý prekonal bezmocného Petráša na dvakrát a dokonal svoj hetrik. Pred polčasom sme mohli znížiť opäť na rozdiel gólu, avšak Adam Kopas z priameho kopu trafil iba múr v modrom.

Aj po zmene strán mal príležitosť na gól Kopas, jeho strela letela presne pod brvno, no Digaňa sa vyznamenal. Z následného rohu sa k lopte dostal znova Kopas a jeho nečakaná strela na bližšiu tyčku skončila na žrdi. Dubnického brankára zamestnal aj striedajúci Gamboš, Digaňa bol opäť úspešnejší. Petráš sa musel činiť po zakončení Hundáka, ktorému sa pohotovo hodil pod nohy. Gólostroj sa v druhom polčase nerozbehol ani po tvrdej strele Bichakhchyana. V 78. minúte zakončoval Gamboš, jeho prízemná strela tesne minula ľavú tyč dubnickej brány. Držanie lopty bolo jasne na našej strane, no hrali sme iba po šestnástku. Body z Bystrice sme tak nepotvrdili a v ďalšej gólovej prestrelke sme neuspeli.

Peter Černák, tréner MŠK Žilina B
"Vstup do stretnutia sme mali slušný, snažili sme sa hrať žilinsky, no súper čakal na naše chyby, ktoré prišli pri zakladaní útokov. Chodil do nebezpečných brejkov, kde sme mali zle pokrytých hráčov a inkasovali už do polčasu štyrikrát. Po polčase sme sa do výraznejších príležitostí nedostali. Boli tam strely, zakončenia, ale súper sa už stiahol, prehustil to a ťažko sme sa dostávali do šestnástky. Chýbala nám možno trochu väčšia odvaha pri súbojoch jedna na jedna. Treba zdvihnúť hlavy."
Matúš Rusnák, strelec gólu MŠK Žilina B
"Čo sa týka celkového zápasu, na lopte, našou ochotou, herným prejavom sme boli lepší. Trpeli sme však na to, že Dubnica hrala na rýchle protiútoky, ktoré sme nedokázali zachytiť. Mali sme hrať jednoduchšie, vozili sme to však stredom, kde to bolo prehustené. Práve tam nastali straty, po ktorých sme inkasovali. Vieme, čo čakať od súpera, no aj tak nás tým potrestá. Potrebujeme viac dodržiavať pokyny trénerom. Za gól som rád, no vymenil by som ho za tri body. Je začiatok sezóny, ideme ďalej."