Rezerva začala ročník divokou výhrou 4:3 v Bystrici
piatok 19. 7. 2019 od 17:30
Štiavničky
3:4(0:3)
MFK Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina
Góly: 50. Laksík, 51 Starší, 86. Gamboš (vlastný gól) - 11. a 19. Gerebenits, 16. Kurminowski, 82. Bichakhchyan
ŽK: 43. Polievka, 48. Migaľa - 63. Lochoshvili, 65. Petrák, 81. Gerebenits
Diváci: 1075
Rozhodca: Micheľ - Perát, Vass
MFK Dukla Banská Bystrica
Krejčí - Vaščák (74. Strachan), Starší, Kupčík, Snitka (C), Polievka, Brodziansky (24. Laksík), Prikryl, Migaľa, Vajda (85. Savić), Willwéber

Petráš - Suľa (77. Kaprálik), Kopas, Lochoshvili, Petrák - Gono (69. Gamboš), Chríbik (C), Myslovič (79. Bichakhchyan) - Gerebenits, Kurminowski, Rusnák
Futbalisti MŠK Žilina B odštartovali nový ročník II. ligy trojbodovo. Ako jeden z najgólovejších tímov neostali nič dlžní svojej povesti a v zápase proti domácej Banskej Bystrici videli diváci na Štiavničkách až sedemgólovú prestrelku.

V premiérovom zápase novej sezóny sa predstavila rezerva šošonov v Banskej Bystrici, ktorá sa po minuloročnej nováčikovskej sezóne stabilizovala v II. lige a pomýšľala na vrchné priečky. Žltozelení, premiérovo vedení trénerom Petrom Černákom, neostali nič dlžní svojej povesti a v základnej jedenástke sa objavila mladosť zmiešaná aj so skúsenejšími chalanmi z "A"-tímu.

Práve táto zostava začala od začiatku splácať dôveru trénera na výbornú. Šošoni totiž boli aktívni, umne držali loptu, ale dokázali aj pohroziť súperovi z rýchlych brejkov. Scenár sa pre nás začal odvíjať ideálne v 11. minúte, kedy sa individuálnou akciou vo vnútri vápna presadil Roland Gerebenits, ktorý si zasekol protihráča a napol sieť domácich prvýkrát - 0:1. Žltozelení neprestávali vo svojej aktivite, naopak, po rýchlej rozohrávke brankára Samuela Petráša v 16. minúte putovala lopta na Miroslava Gona, ktorý zvládol individuálny súboj a našiel Matúša Rusnáka. Náš krídelník vystrelil, s jeho zakončením si ešte poradil brankár Krejčí, no pohotový Dawid Kurminowski nás akrobatickým zakončením poslal do dvojgólového vedenia - 0:2. Ideálny polčas černákovcov podčiarkol už o tri minuty neskôr svojím druhým presným zásahom Gerebenits. Ten si po dlhej lopte za obranu od Adama Kopasa položil brankára a s prehľadom zvýšil naše vedenie - 0:3. Domáci sa, pochopiteľne, do zápasu dostávali len ťažko, navyše Petráš si poradil aj so štipľavou strelou zo strednej vzdialenosti, ktorú vyrazil na žrď. Na našej strane ešte v prvom polčase zaujal výpad Bernarda Petráka, ktorý sa z ľavej strany rútil sám na brankára domácich, no Beňo naše vedenie nenavýšil. Domáci sekundovali po nebezpečných štandardkách, no Petráš držal do prestávky čisté konto.

Presný opak však prinieslo druhé dejstvo. Z jasnej záležitosti Žilinčanov sa behom niekoľkých sekúnd stal opäť otvorený duel. Najskôr v 52. minúte prišiel center zo strany a domáci hlavičkou vykresali iskru nádeje Laksíkom. Tá začala mať jasnejšie kontúry ani nie o minútu neskôr. Po takmer identickej situácii sa dostali Bystričania späť do zápasu, tentoraz sa presadil Starší a bolo to len o gól. Na koňa sa tak dostali skúsenejší domáci, ktorí častejšie ohrozovali bránu. Viackrát pomohli Petrášovi aj obrancovia pred ním, ktorí zblokovali strely domácich. Gólový duel pokračoval až v poslednej desaťminútovke. V 81. minúte vyšla kľučka Kurminowskemu, ktorý si zasekol obrancu, odcentroval na zbiehajúceho Vahana Bichakhchyana, ktorý zo zvnútra šestnástky trafil presne k tyči - 2:4. Zdalo sa byť rozhodnuté, no už o pár minút kopali domáci penaltu. Na biely bod si postavil loptu náš bývalý hráč Róbert Polievka, no Petráš ho vychytal. To predsa len nebolo všetko, v 88. minúte znížila Dukla znova na rozdiel gólu po štandardnej situácii, keď sme si nešťastne zrazili loptu do vlastnej siete. Gólová prestrelka sa v úvode ročníka našťastie napokon zastavila na čísle sedem, a tak si rezerva šošonov pripisuje prvé body do tabuľky po divokom víťazstve 4:3.

Peter Černák, tréner MŠK Žilina B
"Fyzicky veľmi náročný duel hneď v úvodnom kole súťaže. Úvod nám vyšiel nad očakávania, využili sme tri situácie, ktoré sa nám naskytli a vytvorili sme si trojgólový náskok. Po prestávke sme počas niekoľkých sekúnd inkasovali dvakrát a zrazu to bol úplne iný zápas. Priznám sa, že som počas tých deväťdesiat minút poriadne zošedivel, boli to obrovské emócie. Chalani však podali oduševnený výkon, nechýbalo z ich strany nasadenie a bojovnosť. Napokon sa tešíme z cenného víťazstva. Napriek tomu, že išlo o úvodné kolo ročníka, na konci zavládla na našej strane obrovská emócia. Ďakujem hráčom za predvedený výkon."
Roland Gerebenits, autor dvoch gólov MŠK Žilina B
"Rýchlo sme išli do vedenia, keď sa nám darilo dostávať do brejkov. Vychádzala nám predovšetkým taktika, útočili sme po krajoch a snažili sme sa presadiť cez pomalšiu obranu domácich. Opäť nám však nevyšiel vstup do druhého dejstva, kde sme zaspali pri dvoch situáciách a Bystrica sa dostala na koňa. Naša hra bola trochu otupená, no našťastie sme znova odskočili gólom Vahana. Napokon to bola dráma až do konca, no sme o to radšej, že sme to ukopali a vezieme tri body domov. Podľa mňa zaslúžené víťazstvo na úvod ročníka, ktoré si veľmi ceníme."