1. zápas semifinále: MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (0:1)
Zápasové menu
V úvodnom semifinálovom zápase sme privítali po nadstavbovej časti Michalovce aj v pohárovom dueli.

Aktívnejšie začali dvojzápas Zemplínčania, v 8. minúte zaznamenal prvý strelecký pokus Vojtko, ale Miloš Volešák, ktorý dostal prednosť v bráne pred Dominikom Holecom, pokus nemusel kryť. Žltozeleným sa do koncovky v úvode dostávalo veľmi ťažko, súper sa pozorne sústredil na každý súboj v defenzíve. Vzruch tak priniesla až 19. minúta, kedy si Róbert Boženík dobre prebral loptu, Bieszczad však ešte lepším zákrokom udržal bezgólový stav. Opatrný začiatok len podčiarkol dôležitosť duelu pre oba tímy. V 24. minúte predviedol svoje kvality i Volešák, ktorý pohotovo vybehol, čím zmaril Sulleyho nebezpečné zakončie. V 38. minúte sa ujali vedenia hostia, priamy kop kapitána hostí Žofčáka ideálne našiel Griča, ktorý aj so šťastím dopravil loptu za Volešáka. Naša odpoveď nenechala na seba dlho čakať, v 43. minúte Sluka naservíroval loptu Mihalíkovi, ktorý však opečiatkoval iba tyč Bieszczadovej brány. V závere prvého dejstva nepriniesol vyrovnanie ani prienik Miroslava Káčera.

Po zmene strán patril prvý náznak šance hosťujúcemu Kolesárovi, no jeho zbrklé zakončenie Volešák v pohode kryl. Michalovce aj naďalej čakali na naše zaváhania vzadu, my sme naopak využili rýchly prechod z ľavej strany v 56. minúte, ale Sluka zo sľubného priestoru nenašiel lepšie postaveného spoluhráča. Po hodine hry prišlo k prvému striedaniu z lavičky kentošovcov, ktoré pozmenilo aj naše rozostavenie a zmenilo systém na 4-3-3. S tým nastala aj výraznejšia ofenzívna podpora, práve striedajúci Michal Tomič ocentroval niekoľko nebezpečných prihrávok. V 68. minúte práve náš krídelník položil na hlavu Mihalíka ideálny center a bolo vyrovnané - 1:1. Tlak žltozelených sa stupňoval, znova agilný Tomič na zadnej žrdi poriadne vystrašil hlavou Bieszczada. Náš druhý gól nepridal Mihalík v 81. minúte, kedy ho znova našiel Tomič, ale v ťažkej pozícii sa lopta odrazila iba mimo brány. Netešili sme sa ani po šikovnej práci Bensona Ananga, ktorého zradila finálna prihrávka. Ani tvrdý strelecký pokus Mihalíka z 88. minúty nezapadol do michalovskej siete. Ofenzívna smršť našich pokračovala aj v nadstavenom čase, hlavička Balaja mierila tesne vedľa.

Prvý semifinálový boj tak víťaza nepriniesol, a tak sú pred odvetou otvorené dvere rovnomerne pre obe mužstvá. Na Zemplíne sa o finalistovi rozhodne o dva týždne.

HLASY PO ZÁPASE
Tibor Goljan, asistent trénera MŠK Žilina

"Michalovce hrali dnes viac zozadu, bránili s väčším počtom hráčov a čakali na brejkové situácie. My sme v prvom polčase hrali pomaly, príliš do šírky, bolo tam málo nábehov, centrov s nízkym počtom hráčov. V druhom polčase sme tieto parametre hry zlepšili, a to bol rozdiel, začali sme sa viac dostávať do gólových príležitostí, ktorých bolo dostatok. Podarilo sa nám aspoň vyrovnať na 1:1 a "prvý polčas" semifinále máme za sebou. Druhý polčas nás čaká v Michalovciach, kam určite pôjdeme s cieľom vyhrať."

Miroslav Káčer, stredopoliar MŠK Žilina

"Z prvého polčasu sa musíme trochu poučiť, lebo sme hrali pomalšie, ako sme chceli. Druhý polčas nám ukázal zrkadlo, ako chceme hrať. Škoda, že sme v ňom nedali viac gólov. Keby sme hrali oba polčasy rovnako, tak by bol výsledok úplne odlišný. Ideme síce do Michaloviec s remízou, ale spravíme všetko pre to, aby sme tam vyhrali a postúpili."

Slovenský pohár,
utorok 2. 4. 2019 od 17:00
Štadión MŠK Žilina
1:1(0:1)
MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce
Góly: 68. Mihalík - 38. Grič
Rozhodca: Smolák
ŽK: 41. Rota, 90. Trusa (obaja Michalovce)
Diváci: 1492
ZOSTAVY
MŠK Žilina
Volešák - Kaša, Králik, Minárik (60. Tomič) - Majdan (62. Anang), Káčer, Diaz, Škvarka (C), Sluka - Mihalík, Boženík (84. Balaj)

MFK Zemplín Michalovce
Bieszczad – Rota, Grič, Beskorovainyi, Vojtko – Casado – Danko, Žofčák (C) – Diarra (73. Trusa), Sulley (79. Hovhannisyan), P. Kolesár (90. Kountouriotis)
SÚVISIACE ČLÁNKY
01.04.2019Pred úvodným semifinále proti Michalovciam

Instagram feed #mskzilina