Novinky Fanshop Vstupenky
Novinky Fanshop Vstupenky
0:1
(0:1)
2. kolo Pasienky
  • Góly: 22. Diouf
  • Žlté karty: 66. Bellás, 89. Piroska - 90. Staník
  • Červené karty: 81. Šulla
  • Diváci: 312
  • Rozhodca: Glova - Adamčo, Maliňák
FK Inter Bratislava

Šulla - Mihálek, Lami (75. Tatar), Egbe, Remeň, Franke, Tóth (62. Adebayo), Vantruba, Polevka (62. Bellás), Kušnír (32. Straka), Piroska (C)

MŠK Žilina

Tarcsi - Dovičák, Pavlík, Staník - Traore, Adjei (90. Rehák), Škvarka(C), Majid (58. Bortoli) - Barčík (58. Kmeť), Diouf (74. Prekop), Pekelský (74. Charamza)


03.08.2026

B | Horúčava s Dioufom pálili naplno, Šošoni na Interi víťazne

B | Horúčava s Dioufom pálili naplno, Šošoni na Interi víťazne

Rezervný tím MŠK dokonale napodobnil "A"-mužstvo a jeho zápas zo včera. Kabína Petra Tomka si totižto rovnako 2. kole v rámci Monacobet ligy v zelených dresoch ukoristila premiérovú výhru v ročníku po jedinom presnom zásahu, o ktorý sa postaral Afričan Talla Diouf.

Žltozelení sa s tromi bodmi vracajú domov, kde sa najbližšie predstavia v nedeľu dopoludnia na umelej tráve Štadióna MŠK proti Pohroniu.


najblizsi zapas acko

Šošonov na Pasienkoch privítala tropická horúčava a spolu s ňou aj vysoké ambície bratislavského Interu. Aby žltočiernym nedopriali v domácom zápase jednoduchý priebeh, tréner Šošonov Peter Tomko pristúpil v základnej zostave k dvom zmenám. Oproti 1. kolu sa do úvodnej jedenástky nedostal Bortoli a Lukáš Prokop. Šancu zasiahnuť do hry od začiatku dostali Majid a Gianluigi Barčík. Pre syna našej legendy išlo o debut v „dospeláckom“ futbale. Dvojnásobný majster Slovenska v 1. dorasteneckej lige okúsil aj chuť víťazstva v mládežníckej Lige majstrov, kde v záverečných minútach naskočil na trávnik a pomohol znepríjemniť Liverpoolu snahu o obrat v zápase.

Poďme už k dianiu v hlavnom meste. Už po 30. sekundách mohlo prísť pre Šošonov rýchle schladenie. Gólové ovlaženie mohol žilinčanom darovať Tomáš Vantruba, ktorý sa dostal do šance, no nedokázal umiestniť loptu do odkrytej Tarcsiho brány. Po dlhšej odmlke sa dočkali prvej útočnej akcie aj Žilinčania. Marcus Traore hľadal centrom nabiehajúcich spoluhráčov, jeho center však smeroval ďaleko od vápna. To, ako sa nebezpečne centruje, predviedol vzápätí Juraj Piroska po rohovom kope. Do šance sa dostal hlavičkujúci Adam Lami, no bránu netrafil. Naše nervy potrápila aj vlastná chyba vo vlastnom pokutovom území. Tamás Tarcsi dostal ťažkú prihrávku, lopta sa mu odrazila priamo na kopačku Deniho Frankeho. Ten však šancu nedokázal potrestať. Po štvrťhodine hry prevzal iniciatívu Mišo Pekelský. Potiahol loptu až pred bránu Michala Šullu, ktorého dokázal roztancovať, jeho pokus ho však neprekvapil. Aktívny Pekelský to skúsil aj z ľavej strany, kde nabral rýchlosť a načechral loptu do šestnástky. Center bol zblokovaný a nasledoval nakrátko rozohraný roh. Barčík z neho zakrútil loptu na vzdialenejšiu tyč Šullovej brány, kam si šikovne zbehol Staník, no lopta bola rýchlejšia. Najväčšiu šancu polčasu mal opäť Tomáš Vantruba, ktorý sa prešprintoval pred tvár Tamása Tarcsiho. Jeho pokus bol vyrazený, na odrazenú loptu si zbiehal Boris Polevka, no nedokázal na ňu dočiahnuť. Vtedy si o slovo požiadal Teodor Staník, ktorý ukázal, ako sa tvoria gólové príležitosti. Rozbehol rýchlu akciu, presným centrom našiel Talla Dioufa a ten si umiestnenou hlavičkou za pomoci žrde poradil s bránkarom – 0:1. Domáci hľadali okamžitú odpoveď. Najnebezpečnejší hráč Interu, Vantruba, sa preštrikoval do Tarcsiho šestnástky, kde sa snažil načapovať loptu pre spoluhráčov, no Matúš Pavlík bol proti. Po nasledujúcom rohu takmer padol vlastný gól. Strieľanú prihrávku Tótha tečoval Dovičák, no brankár Šošonov preukázal, že je neustále v pohotovosti. Gól do šatne mohol pridať tesne pred prestávkou nikto iný ako Vantruba. Jeho obaľovačka mierila k ľavej tyčke žltozelenej brány, našťastie ju tesne minula.

Na začiatku druhého polčasu rozohral kapitán Škvarka štandardnú situáciu. Prudkým centrom našiel Staníka, ten však hlavičkoval vysoko nad bránou. Do pekného futbalového momentu sa dostal Gianluigi Barčík, ktorý spoza šestnástky vystrelil na Šullovu svätyňu, ten musel zachraňovať. Pár minút nato vznikol rozruch v našom pokutovom území. Po Piroskovom rohu mohol Franke dotlačiť odrazenú loptu do brány, no Staník ju odkopol priamo z bránkovej čiary. Do druhého polčasu vstúpili Šošoni celkovo aktívnejšie, postupom hry však aktivitu stratili. Hra sa v poslednej polhodinke držala najmä v strede ihriska. Čerstvý vietor do zápasu priniesol striedajúci hráč Viktor Tatar. Ten dokázal prebudiť fanúšikov na tribúne, jeho pokus však zastavila žltozelená obrana. Radovať sa v pätnástich rokoch zo svojho prvého gólu v profesionálnom futbale mohol Mário Charamza. Michal Šulla mu to však znemožnil, keď ho zastavil mimo pravidiel, a keďže by Charamza zakončoval do prázdnej brány, brankár Interu videl červenú kartu. Nasledovala nezvyčajná scéna. Inter už nemal k dispozícii žiadne striedanie, takže do bránky musel zaskočiť sám hráč z poľa – domáca legenda Juraj Piroska. Michal Škvarka sa mu pri zahrávaní štandardky pozeral priamo do očí, no jeho priamy kop napokon smeroval nad jeho bránu. V samotnom závere mal na kopačke vyrovnávajúci gól Lukáš Remeň, no z voleja, vďakabohu, strielal vysoko nad. Skóre sa tým pádom nemenilo a zápas skončil našom tesnom a veľmi cennou výhrou.

Šošoni sa tak môžu po náročnom súboji v tropickom počasí tešiť z prvých bodov v novej sezóne. V 3. kole MONACObet ligy nás čaká domáci zápas, kde na umelej tráve v Žiline privítame FK Pohronie, výkop je naplánovaný na 10:30.



Hlasy po zápase


„Dnes sme po veľmi dlhej dobe zvíťazili na Pasienkoch. V posledných rokoch sa nám tu nedarilo, či už proti Slovanu alebo Interu, preto si toto víťazstvo o to viac vážime. Do zápasu sme však nevstúpili dobre, boli sme nervózni na lopte a kazili jednoduché prihrávky. Bolo cítiť, že niektorí hráči nastúpili prvýkrát v mužskom profesionálnom futbale, no postupne sme sa do zápasu dostali a jednu zo svojich šancí sme využili. Následne sme boli ešte nebezpeční, naša aktivita vyvrcholila červenou kartou pre súpera po faule na Maria Charamzu, ktorý by išiel sám na prázdnu bránu. Zápas sme už dotiahli do víťazného konca a veľmi sa tešíme z tohto víťazstva. Veríme, že nám pomôže aj po psychickej stránke do ďalšieho priebehu MONACObet ligy. Svoju premiéru dnes absolvoval Marko Prekop, ktorý naskočil naozaj výborne a ukázal, že si svoje miesto zaslúži. Takisto naša posila z Afriky Abdul Majid nastúpil dokonca v základnej zostave a tiež nesklamal.“
Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B