Fanzóna

Diskusné fórum


Téma: Boženík

Ak chcete prispievať do diskusného fóra, musíte byť prihlásený. Prejsť na prihlásenie
< 1 2 3 4 5 >
tu ani tak neide o to, ci bojoval na ihrisku alebo ci odchadza za vyssimi peniazmi. tu ide skor o to, ako sa zachoval pri jednani.

ja budem len a len rad, ak sa Robovi bude darit, ale pachut v ustach chvilku este ostane.


26.01.2020, 17:20
Srdciari...! Vždy sa usmievam, keď tu niekto vypisuje o hráčovi, resp. hráčoch, že či sú alebo nie sú srdciari. To by som už akosi prehrýzol ale keď to niekto napíše v súvislosti z prestupom, tak to už je silná káva.
Po prvé. Najčastejšie sa toto slovko používa v súvislosti s bojovnosťou na ihrisku, čo je samozrejme zavádzajúce, pretože technický hráč nikdy nebude bojovník a teda jemu sa ani tej pocty, že je srdciar nikdy nedostane a pritom môže byť pre mužstvo osožnejší ako ten bojovníček alias srdciar.
Napr. taký Robo Jež. Bol to technik a rozum mužstva. Mám na mysli éru, keď hrával v strede zálohy, predtým keď hrával na strane, tak jeho konštruktívne schopnosti sa pochopiteľne nemohli prejaviť lebo bol ďaleko od zóny, kde sa tvorila hra.
Teda o ňom ako o srdciarovi sa nedalo hovoriť. Dnes by niečo podobné mohol dokázať Fazlagič ale ten hrá o pozíciu nižšie, takže z neho typický tvorca hra asi nebude.
Často tu čítam aký veľký srdciar je Paur. Včera to bolo vidieť v plnej paráde. Na súperovej polovici stratil loptu ale ani ho nenapadlo o ňu znova zabojovať alebo sa vrátiť do bloku ale on išiel krokom, akoby sa prechádzal po Masaričke. No a celkový jeho prejav bol všelijaký len sa nedá hovoriť, že tam nechal srdce.
A druhý význam slova srdciar niektorí používate teraz vo vzťahu k Boženíkovi lebo chce ísť preč. Som si istý, že keby bol prikývol na prestup do CSKA, ktorý riešil majiteľ MŠK za avizovaných 8 mil., tak by tu nik nevypisoval, že nie je srdciar. Ale keď sa on sám rozhodne pre iný klub, tak zrazu nemáme pre neho pochopenie, samozrejme česť výnimkám.
A ešte jeden postreh. Keď odchádzali Hancko, Vavro, Dúbravka, predtým Pekárik ale aj hráči, ktorí sa v Žiline "naučili obúvať kopačky" ako napr. Škriniar, Mráz, Špalek, Bénes, Mazáň, Mabouka a ďalší, tak u nich sa nepožadoval titul srdciar? Oni boli ok?
Dovetok. Prečo je Robo v reprezentácii strelecky a čiastočne aj herne úspešnejší ako v klube?
Odpoveď je jednoduchá, no preto lebo má okolo seba lepších hráčov a v nároďaku sa hrá iným systémom.
Ale nato, že náš systém ho ubíja, som už niekoľko krát písal...
Takže ja Robovi želám, aby pravidelne hrával a aby jeho výkony boli také, ktoré by ho aj naďalej oprávňovali hrávať za reprezentáciu Slovenska.


Botas leb potrebuje byť v opozícii.


26.01.2020, 19:21
hm... definicia "srdciar" sa da len tazko definovat ci ukazat na konkretneho hraca ktory vyrastol v msk akademii, ze? ono ale ak chlapec chce odist za vacsimi "bubakmi" prec zo ziliny po dvoch rokoch stravenych v acku, ked sa zasluhou tohoto klubu dostal do seniorskej repre sk sa asi tazko da v bozenikovom pripade hovorit o srdciarstve! v tom sa asi zhodneme, ze?


27.01.2020, 10:36
Ten je srdciar, tamten je srdciar, onen je srdciar...niektorí fanúškovia šibrinkujú s týmto slovom akoby to bolo nejaké zaklínadlo, nejaký fetiš na oddanosť ku klubu a pritom to tak nie je.
Mikea, v profesionálnom futbale povedať o niekom, že je alebo nie je srdciar, to mi jednoducho nepasuje, najmä ak si uvedomíme, že hráč sa futbalom živí a ním živí aj svoju rodinu. Teraz hovorím o srdciarovi vo vzťahu k klubu.
Ak si uvedomíme, že vek hráča na výhodný prestup pre kupujúceho sa pohybuje cca od 20 do 26, 27 rokov, tak je to rovnako výhodné aj pre samotného hráča. Samozrejme sú tu aj exstra výnimky ako napr. mladý Mbapé alebo vyslúžilec Ibrahimovč.
Takže z pohľadu dnešnej biznis doby pomenovanie srdciar mňa doslova irituje.
A srdciar na ihrisku? Aj to je len také fanúšikovské klišé.
Totižto v momente akonáhle hráč nastúpi na plac, tak je jeho pracovná povinnosť odviesť maximálny bojovný výkon. Už je iné, ak sa mu nevydaria niektoré technické veci.
A to samé platí aj vtedy ak hráč prestúpi do iného klubu a nastúpi na prvý zápas, tak hneď od prvej minúty by mal makať na doraz. A zato, že maká, drie, bojuje ho má fanúšik označiť za srdciara? To určite nie, veď ho po mentálnej stránke ani nepozná.
Takže ja pomenovanie srdciar vo futbale a celkove v športe vôbec nepoužívam pretože jeho význam sa stratil v dobe a v čase.


Botas - to ako odchádzal / neodchádzal bolo hanebné. Chvíľu je Antošík druhý tato a deň nato už je pri moci Petráš. Potom ho zas odkopol a stiahol sa späť k Antošíkovi. Každopádne vôbec sa tam neukázalo nejaké srdce pre Žilinu. Klub si ho piple a on sa tam paktuje so ziskuchtivými agentami. Kvitujem rozhodnutie neísť do Ruska. Holandsko považujem za dobrú voľbu a nech sa mu darí, ale presne ako písal ktosi vyššie - pachuť v ústach zostala. Nutne kúpiť krídelníka !


Držím ti palce Robo, nech sa ti v Rotterdame darí Smajlík


27.01.2020, 17:54
Pripájam sa,Robo drž sa nech sa Ti daría držím palce


Božovi nech sa darí v novom pôsobisku. Škoda že odchádza za takýchto divných okolností. Myslel som si o nom že je srdcom žilinčan, no ako vždy peniaze menia charakter. škoda, každopádne veľa šťastia v novom pôsobisku.


Slovenský futbalista Róbert Boženík sa už údajne dohodol na prestupe do Feyenoordu Rotterdam.
Podľa portálu ad.nl útočník MŠK Žilina podpíše zmluvu s holandským klubom v priebehu niekoľkých dní..... takteda, uz mu len zazelat vsetko dobre, az sa mu dari, a az o nom pocujeme co najdlhsie....


Tréner Feyenoordu Dick Advocaat potvrdil, že by čoskoro mal k ním prestúpiť Róbert Boženík. Prestupová čiastka približne 5 miliónov eur. 🇸🇰🇸🇰 (dlhý reťazec bol skrátený) @NL_TrendNews


Mozna, ze sa mylim, a ak ma moja pamat neklame, tak Dick Advocaat bol trenerom v Petrohrade, ked tam prestupoval Hubocan za podobnu ciastku.


Tak je asi preč. Ani v jednom prípraváku nehrá. Tak good luck Božo. Škoda, že sa to tak zamotalo. Ale popravde myslel som, že je väčší srdciar.


26.01.2020, 13:00
srdciar? pamatam si jedneho: mareka mintala. ten odovzdal pre zilinu tak ako nik iny! odisiel z msk ked mal 22 rokov, a nic mu "neuslo". zasluhou "vyhratia" v msk sa stal najlepsim strelcom v 2 a 1 nemeckej lige... ci sa tento chlapec z kysuc presadi na zapade v silnej konkurencii v jeho mladom veku? pozname podobne pripady ako dopadli...... treba mu ale zazelat vela stastia ( to bude potrebovat) aby sa uchytil v silnej konkurencii podobne ako skriniar a robil dobre meno nasej msk, ved 4 mil pomozu klubu v budovani este silnejsej ziline na sk ci v eu....


Keď Mikea tohto sa ja obávam - koľko z tých 4 miliónov sa využije na nákup platných posíl ? Napríklad nejakého krídelníka - veď Ďuriš je ešte mladý, Tomič zranený a Jánošík už 2 roky z formy. Ja si uvedomujem, že klub má nejaké prevádzkové a režimne náklady, ale bolo by super za tieto bombastické predaje aspoň jeden taký riadny príchod nie ako napr. to dieťa z Ruska ( nemám nič proti, možno bude superhviezda, ale minimálne túto sezónu nám asi nepomôže). Je skvelé, že DS sa zatiaľ nedarí - ak to nepodceníme, môžeme byť druhí.


Troska opravim, nie Kysucan, ale Terchovec Smajlík Smajlík


24.01.2020, 18:43
Zdroj Twitter:
DONE DEAL: Feyenoord and MSK Zilina have reached an agreement on the transfer of striker Robert Bozenik to Rotterdam. The 20-year old will sign a contract till 2025 and will be presented later today.

UPDATE: No presentation expected today. No hiccups or whatsoever, just some more time to finish the paperwork. Contrary to some reports, Bozenik has not signed a contract yet, but he will in the upcoming days.


24.01.2020, 21:16
Hmm. Uvidíme či nastúpi zajtra v príprave. Ak je to "done deal" tak by som čakal, že ho nepostavia.


Ako clovek ma sklamal , ziadna vdaka urobyt nie co pre klub ktori ho vychoval !


25.01.2020, 11:11
A čo konkrétne by si od neho čakal ako "prejav vďaky"?


Este neodisiel, daj mu trosku casu a podpisat papiere ...


Asi je dobre, že odchádza - aj tak by bol hlavou už inde. Snáď sa kúpi nejaké krídlo a Balaj s Kurmim sa rozstrieľajú.


Balaj urcite


ale škoda tých 8 mil, čo ponúkali CSKA..síce do akej miery bola ta suma pravdivá je ťažko povedať


24.01.2020, 20:47
Z Holandska môže ísť kamkoľvek aj keby bol len priemerný futbalista, z Ruska by mohol prestúpiť na západ len vtedy, keby bol z neho super hráč.


24.01.2020, 14:18
Tak predsa odchadza
odkaz


nech sa toto divadielko konečne skonči,nech ide odišli už omnoho lepši a v pohode sme to prežili.


Podľa holanďanov nakoniec Feyenoord... odkaz


24.01.2020, 14:18
na skratenie dlhej adresu nejakeho odkazu pouzi napr. toto:
odkaz


< 1 2 3 4 5 >
Zobraziť od dátumu:

Počet príspevkov na stránku:

Ak chcete urobiť nový riadok, stačí stlačiť Enter, netreba používať html tagy.

Ďakujeme, že sa tu na fóre budete správať ako slušní ľudia.
Redakcia si vyhradzuje právo vo výnimočných prípadoch zmazať vulgárne, urážlivé alebo nezmyselné príspevky.