Fanzóna

Diskusné fórum


Téma: Boženík

Ak chcete prispievať do diskusného fóra, musíte byť prihlásený. Prejsť na prihlásenie
Filtr: výpis příspěvků uživatele "Optimista_msk" |  vypnout filtr
V danom prípade platí "jedno oko sa usmieva a druhé plače" ....
Myslím si, že treba oceniť kvalitu práce s mládežou v našom MŠK, odchádza ďalší náš odchovanec do kvalitnejšej ligy, pre mňa prekvapujúco do holandskej.
Robo odohral 58 zápasov v našom drese, minulý rok raketovo vyletel - mňa osobne to veľmi neprekvapilo, nakoľko som videl zopár zápasov v drese 19-ky, v ktorých ma zaujal.
Nepamätám si taký raketový rast hráča v našich podmienkach, výnimočne mu vyšli zápasy v repré, je to výnimočné .... nuž ale kto strieľa góly zaujme.
Čiastočne súhlasím s Botasom, hráča by sme mali hodnotiť podľa iných kritérií, bohužiaľ, podpísal agentúru s Petrášom (predpokladám na rady Hamšíka), čomu predchádzalo oklamanie majiteľa klubu, cez Vianoce sa asi rozjasnilo .... nuž pomenujem to - mladícka nerozvážnosť.
Poznamenávam, že Robov prestup je v súlade s koncepciou klubu ==výchova hráčov=optimálne materiálne a finančné zázemie=predaj TOP hráčov do kvalitnejších klubov ...... verím tomu, že Robove slová pri rozlúčke s klubom boli úprimné .... osobne na všetko zabudnem, ak sa mu bude dariť v novom klube ( k čomu mu úprimne fandím), bude šíriť značku MŠK .....


👏👏 stotoznujem sa do bodky


Vážení priatelia,
Mám pocit, že naša diskusia sa dostáva do dimenzií ...... pod úroveň fanúšika MŠK, myslím fanúšika futbalu a MŠK, vzájomné osočovanie nám nepomôže ...
Skúsim nový pohľad na očakávaný prestup Boženíka, v podstate sme to očakávali ALE ... pri riešení tohto problému pozerám z viacerých pohľadov:
A/ pohľad na Roba ako na mladého futbalistu, ktorý má za sebou roky odriekania od bežných radostí rovesníkov v jeho postupne narastajúcom veku, nakoľko veril, že to niekam môže posunúť vo svojej kariére, zatiaľ sa darí až nad pomery. Samozrejme stojí za tým najmä rodina, ak sa zamyslím nad tými stovkami hodín tak klobúk dole, nakoľko poznám túto situáciu od priateľov, patrí im slovko uznania .......!!! takže akceptujem, že majú právo zaujať stanovisko k info, ktoré sú im predkladané.
B/ Robo prešiel rukami viacerých trénerov, bolo o neho v klube postarané, bohužiaľ to stojí nejaké peniaze (zatiaľ v drese MŠK strelil iba cca 20 gólov), je samozrejmé, že postupne sú hráči pod rôznymi zmluvami. MŠK je akciová spoločnosť, na ktorú platia pravidlá obchodného zákonníka, teda hovoríme o výkone podnikateľskej činnosti, predpokladám, že máme dostatok informácií o hospodárení MŠK, napriek úspešnému predaju hráčov stále platí, že bez príspevkov-vkladov majiteľa spoločnosti by bol náš klub v mínusových číslach (kumul. výsledky hospodárenia – strata 6,5 mil.€, záväzky cca 10 mil. € ...), z pohľadu podnikania je filozofiou MŠK výchova repré a následný predaj.
C/ Problém vidím najmä v tom, že Boženík (vč. rodiny) nedodržal dohodu s majiteľom klubu (odskočil v poslednej chvíli-to sa nerobí), vstupuje do toho 3. osoba, priznajme si, ktorá to robí za účelom získania provízie, vraj sú ponuky z talianskej, nemeckej ... ligy, ale som presvedčený, že nie od klubov, ktoré hrajú prím v zahraničných ligách, lebo v týchto mužstvách by bol úspech aj miesto na lavičke, bohužiaľ bola zverejnená iba jedna ponuka, pričom detaily ponuky nepoznáme, takže niet o čom diskutovať.
D/ Ak pozerám na problém z pohľadu potreby slovenského futbalu, vyskočila hviezdička, ktorá potrebuje pravidelne hrávať, neviem ako má toto Robo premyslené, lebo ak nebude s MŠK dohoda (suma cca 5 mil.), prestáva hrávať, vypadne z repré a za rok budeme konštatovať, škoda premrhaného talentu- obdoba Mráz, Špalek, Mazáň, Hancko ... ale sú to mladí chalani, takže nás možno milo prekvapia.
Poznámka: prestupová politika je samostatná kapitola, myslím si, že stanovisko majiteľa klubu platí aj pre následné prestupy našich mladíkov, sme vidiecky klub bez dostatočného zázemia, nie sme Slovan ...
Ďakujem za prečítanie, idú Vianoce, poďme sa nastaviť do polohy POHODA ... ŠŤASTNÉ A VESELÉ.


ono je vlastne jedno kde a cez koho prestupy,nam fanusikom ziliny moze byt fuk ci majitel alebo agent zarobia na dalsom decku ktoremu vysla jedna sezona aj tak len minimun penazi z predaja sa vrati do klubu.


Nebuď taký pesimista, výnosy z predaja hráčov sú predmetom účtovania, vidieť to z ekonomických ukazovateľov v podľa jednotlivých rokov, avšak nevylučujem aj iné transakcie.
Stotožňujem sa s názorom Frediho, že predaj hráčov čo do kvality ovplyvňuje našu hru negatívne, investuje sa výlučne do mladých hráčov, chýba nám rozdielový hráč najmä v ofenzíve, možno nabudúce ...


miso1908, vnímam to podobne, žiaľ.
Tak ako som bol kedysi vo vytŕžení pri predaji Hubočana, keď sme prvýkrát predali hráča za veľké peniaze, tak mi teraz kauza Boženík nejak vôbec žily netrhá. Realita našej "filozofie" ukázala, že veľké peniaze z predaja hráčov nemajú výrazný vplyv na napredovaní kvality a cieľov klubu, takže, či ho predajú za viac alebo menej ja ako fanúšik klubu rozdiel nepocítim. Pre mňa bola vždy priorita silná a napredujúca Žilina a priznám sa, že reprezentácia a kariéra hráča jednotlivca na druhej koľaji záujmu, čiže, či prestúpi do takého alebo onakého klubu sa ma tiež už prioritne nedotýka.
V podstate viem, že v súčasnosti mám smolu, lebo pre fanúšika môjho typu momentálne neservírujú, ale stále som vo viere, že sa to zmení.


Naša prestupová politika, náš business plán, naše ciele, mentalita vedenia spočíva v troch veciach:
1. vychovať a predať
2. možno niekoho kúpiť ale lacno a musí mať do 20 rokov (kúpime nejaké ucho zo zahraničia a 2 alebo 3 roky hrá za B team, medzitým sa 2 krát zraní a potom ani pes po ňom neštekne)
3. všetko ostatné podriadiť horeuvedeným bodom takže= nulové športové ambície

Absolútny nezáujem do kádra dotiahnúť zrelého, nad naše mužstvo kvalitatíne lepšieho hráča, ktorý by tím potiahol a niečo aj tým mlaďasom aj dal.
Mladé uchá sa oveľa rýchlejšie ostrieľajú pri starších harcovníkov.
Ale ruku na srdce, šiel by niekto dobrý do klubu, ktorý nemá žiadne ambície? Každý chce hrať Európu a hrať tam kde majiteľ vyhlasuje že mu to nevadí alebo že hrať predkolé je stratové pre firemnú kasu nie je bohvie čo.


13.12.2019, 07:01
Daj dokaz o tom co tvrdis - kde podla teba isli peniaze z predaja nasich hracov?


12.12.2019, 21:46
Vedel by si mi povedať príklad klubu, ktorý po veľkom predaji jedného hráča nakúpil posily a dosiahol úspechy? Podľa mňa je to oveľa zriedkavejšie ako sa na prvý pohľad zdá. Ten ekonomický background klubu sa nedá zmeniť jedným, dvomi ani tromi predajmi hráčov.

Chápem, že si to predstavuješ inak. Ale aj tak. Neserie ťa ten fakt, že je s tvojím obľúbeným klubom vydrbávané? Že tu niekto ide potenciálne zničiť mladému futbalistovi kariéru pre pár grošov? Čo je to za prístup? To akože ak z toho prestupu nebudem profitovať ja osobne, tak ma to nezaujíma? Nech ide Boženík aj do Trnavy zadarmo? Naozaj to dokážete takto vidieť?

Ja sa považujem za fanúšika MŠK odmalička a tento prístup ja proste nedokážem pochopiť, pre mňa sú to úplne jasné veci. To je ako keby si povedal, že ťa nezaujíma či tvojho brata povýšia, lebo ty z toho nebudeš nič mať a ešte by si išiel k nemu domov a povedal by si mu, že ho môžu kľudne aj vyhodiť, teba to nezaujíma.


naše vedenie nezničilo karieru napr. hanckovi,mrazovi alebo mazanovi?vsetci sme vedeli ze nemaju velku sancu sa presadit ale takato diskusia ked odchadzali tu nebola.bozenik je svojpravny iba on si je zodpovedny ako to bude dalej.kto vydrbal z nasim klubom?jedina vedenie lebo nema ziadne ambicie nie agenti.


13.12.2019, 11:35
Miso: naše vedenie nezničilo karieru napr. hanckovi,mrazovi alebo mazanovi?
Odpoved: Ako nase vedenie znicilo karieru tymto hracom? nerozumiem. nehnali ich prave agenti do zahranicnych ponuk?

Miso: vsetci sme vedeli ze nemaju velku sancu sa presadit ale takato diskusia ked odchadzali tu nebola.
O: No nebola, pretoze tu nikto nevytiahol deatily o och prestupe - teraz (podla mna) opravnene vytoceny majitel vysiel s informaciami - hrac slubi a hovori nieco a nasledne za par hodin sa to zmeni a majitel klubu dostane sms od agenta, ze zrazu zastupuje hraca.. Mozno keby sme mali overene info z kuchyne, diskusie o tom ako sa hraci postavili ku klubu by tu boli uz skor.

Miso: bozenik je svojpravny iba on si je zodpovedny ako to bude dalej.
O: Ano je, ale okrem toho ma byt za co materskemu klubu vdacny a ma byt chlap ktory drzi slovo. aspon ja teda este stale verim tomu, ze ked chlap nieco povie tak to ma platit.
Miso: kto vydrbal z nasim klubom?jedina vedenie lebo nema ziadne ambicie nie agenti.
O: aha, takze agenti ktori nahanaju hracov pre to, aby mali co najviac zisku pre seba (neinvestuju do nicoho co by pomahalo futbalu na Slovensku) su pre Teba doveryhodnejsi ako majitel a vedenie, ktore zobrali klub do svojich ruk, za tie roky investovali do neho vela casu a penazi a dostali sme sa na spicu na Slovensku. A ty mi chces tvrdit, ze toto vedenie nema ziadne ambicie? len kvoli tomu, ze v situacii bliziacej sa krizy chce vedenie nastavit ekonomicke fungovanie klubu tak, aby fungoval dalej na vysokej urovni ako doteraz?

Fakt niektorim fanuskom nerozumiem, na koho strane vlastne stoja...


12.12.2019, 22:35
Ako presne im naše vedenie zničilo kariéru?


Vážení páni, dovolím si poznamenať, že FC Janov je po 15. kole so ziskom 11. bodov na 18. mieste, jednoznačne bojuje o záchranu, zároveň sa otvárajú tri myšlienky:
1. v klube, ktorý hrá o záchranu Robo nemôže nič dosiahnuť, bude to len boj o body, moja racionálna úvaha, ktorý klub po vypadnutí Janova vykúpi Boženíka za slušnú sumu ?
2. záujmy p. Petráša a pravdepodobne aj Hamšíka sú zrejme jasné - hráč je teraz v kurze, treba zarobiť.
3. bohužiaľ peniaze škrtajú všetky Robove vyhlásenia o sympatiách ku klubu - k majiteľovi, trénerom .... predpokladám, že skončí ako naše talenty ... Mráz, Hancko, Mazáň, bohužiaľ chlapec to asi nezvláda, takže na nejaké roky sa talent do repré asi odkladá ....
Mám odkaz pre Botasa, priateľu trošku sa spamätaj, zamotávaš sa, Tvoje myslenie nie je cielené v prospech Boženíka, nehovorím už o klube, máš pravdu len v jednom, že nech sa Robo rozhodne sám, to ale už neplatí, nakoľko peniaze prevažujú nad racionálnym riešením.


09.12.2019, 22:20
Tak ja sa zamotávam alebo ty?
* Mám odkaz pre Botasa, priateľu trošku sa spamätaj, zamotávaš sa, Tvoje myslenie nie je cielené v prospech Boženíka,
*máš pravdu len v jednom, že nech sa Robo rozhodne sám
Tak ako to teda je? Som v prospech Boženíka alebo nie?


v rusko by urcite zarobil viac ako v taliansku kvoli peniazom do talianska nejde.asi mu nieco pekne naslubovali.je dospely takze moze sa rozhonut slobodne ci sa to niekomu v klube paci alebo nie.


Toto sú mi len srdciari. Dá 3 góly za pol sezóny a už sa ťahá preč. Jediné, čo by som mu odpustil je keby príde pred novinárov a povie " Kentošov štýl ma zabíja a bojím sa, že do leta ma nebudú chcieť ani v Olomouci" to by som rešpektoval. Ale takto.


Mám pocit, že to preháňaš, SR hrala v 1-polčase na množstvo prihrávok, vtedy sa vytvorili aj šance, v 2-polčase súper vysunul defenzívu trošku dopredu a naše hviezdy mali problém ...
Pozerám veľa zápasov, pri obrannom vale súpera hrajú mužstvá tiež na istotu, nakoľko každý súper pri protiútoku je nebezpečný ...
Problém vidím v tom, že naši hráči majú problém s presnosťou prihrávok a chýbajú nám nábehy hráčov do defenzívy súpera, ak obranu nerozkývaš obranca má vždy navrch, mne chýbajú prudké centre zľava-sprava.
Záver jesene je náročný, štyri zápasy, z toho tri vonku a doma Slovan (až po jeseni nás bude mrzieť prehra s RK) .... už teraz som zvedavý na obsah diskusie.


05.12.2019, 10:39
Presne tak !


05.12.2019, 10:38
Štvrtý tím priebežného poradia ruskej Premier League by chcel Boženíka získať na hosťovanie do konca sezóny s následnou opciou na trvalý prestup. Na hrote útoku má nahradiť 21-ročného Fyodora Chalova, ktorý by mal v zime CSKA opustiť.

Okrem Boženíka by Žilina v zime mohla prísť aj o brankársku jednotku Dominika Holeca. Podľa informácií českého magazínu Žongl sa 25-ročný gólman stal zimnou prestupovou prioritou pre pražskú Spartu. V štvrtom tíme českej Fortuna ligy podľa všetkého končí 32-ročný rumunský brankár Florin Nita, s ktorého výkonmi v klube nepanuje spokojnosť.


Zobraziť od dátumu:

Počet príspevkov na stránku:

Ak chcete urobiť nový riadok, stačí stlačiť Enter, netreba používať html tagy.

Ďakujeme, že sa tu na fóre budete správať ako slušní ľudia.
Redakcia si vyhradzuje právo vo výnimočných prípadoch zmazať vulgárne, urážlivé alebo nezmyselné príspevky.