Zhodnotenie jesennej časti rezervy Šošonov: Náročná polsezóna s lepšími i horšími výkonmi
Hoci najvyššia súťaž má na programe ešte dve kolá, tak v druhej lige je už jesenná časť definitívne uzavretá. Rezerva Šošonov v nej obsadila priebežné deviate miesto so ziskom 22 bodov.

Jesennú časť aktuálnej sezóny sme zhodnotili s trénerom "B"- tímu Vladimírom Veselým. Pripravili sme pre vás aj tímové či individuálne štatistiky mužstva a rovnako aj najbližší program rezervy.


pozitívom mladí hráči a herný prejav

Ubehol takmer mesiac od posledného jesenného zápasu rezervy Šošonov v rámci druhej ligy, a tak je najvyšší čas na zhodnotenie doterajšieho účinkovania žltozelených v súťaži spolu s trénerom Vladimírom Veselým.

"Po jesennej časti teraz pokračujeme v klasickom tréningovom procese. Trochu viac sme sa zamerali na najtalentovanejších hráčov, ktorým sme proces prispôsobili. V zaužívanom režime budeme takto trénovať ešte do konca budúceho týždňa. Potom nasleduje menšia prestávka počas Vianoc, hráči dostanú individuálne tréningové plány. Prvý tréning v novom roku a zimnej príprave je na pláne 10. januára," objasňuje najbližší plán mužstva, ktoré jeseň ukončilo domácou remízou s Komárnom

Sám hlavný tréner projektu "B+19" sa od skončenia sezóny rezervy rozhodne nenudil. Prvé povinnosti prišli v mládežníckej Lige majstrov, kde doviedol ako hlavný tréner mužstvo k postupu cez Kairat Almaty. Následne vypomáhal Ivanovi Belákovi pri "A"- tíme, ktorý aj s realizačným tímom postihla karanténa. "Bolo toho dosť, ale absolútne s tým nemám problém. Keď je treba niekoho zaskočiť, tak rád pomôžem. Rovnako tak tréneri z "Áčka" vypomohli nám, keď sme v projekte mali problémy s karanténou." 

Späť k polsezóne "Béčka". Najlepšie a najhoršie stretnutie mužstva počas nej? "Najlepší zápas sme podľa môjho názoru odohrali doma proti FC Košice (výhra 3:2), ktorý bol z našej strany na vysokej úrovni, čo sa týka hernej stránky i napríklad bežeckých výkonov. Najhorší by som povedal asi vonkajší zápas proti Trebišovu, kde sme prehrali 0:3," vypichol skúsený kouč. 

V doterajšom priebehu by sme vedeli nájsť kladné veci, ale aj tie horšie. "Samozrejme, ako veľké pozitívum berieme, že sme opäť zapracovali ďalších mladých hráčov z 19-tky. Môžem spomenúť mená ako Mário Sauer, Samuel Kopásek, Dominik Šnajder, Richmond Owusu či Abasa Aremeyaw, ktorí naplno ukázali svoj potenciál a môžu byť veľkým prínosom do budúcna. Ďalej aj herný prejav, ktorý bol vo väčšine duelov celkom fajn. Jednoznačne sme ale zlyhali v efektivite počas celej jesene, na čom musíme ešte viac popracovať. Rovnako treba vylepšiť aj obrannú fázu."

Po sedemnástich zápasoch máme na konte dvadsaťdva bodov. Spokojnosť, nespokojnosť či realita? "Sme spokojní, že sme sa dostali cez 20-bodovú hranicu, i keď bodov mohlo byť samozrejme aj viac. Prinajmenšom máme celkom bezpečný 11-bodový náskok od zóny zostupu. No musíme sa cez zimu dobre pripraviť, lebo jarná časť bude určite veľmi náročná." V tej nás čaká na rozdiel od jesene iba trinásť súťažných duelov.

Jasný je už aj plán po vianočnom oddychu. "V prvých dňoch prípravy bude testovanie kondičné, rýchlostné i silové. Potom sa už budeme pripravovať v klasickom režime s tréningami i prípravnými zápasmi. Plus, špeciálne sa budeme pripravovať aj na 8. alebo 9. februára, kedy je na pláne ďalšie kolo mládežníckej Ligy majstrov. Okrem toho plánujeme aj sústredenie na prelome januára a februára v Tatrách." Žreb šestnásťfinále UEFA Youth League aj s účasťou Šošonov je na programe už v utorok 14. decembra.

V tíme nastane aj zopár hráčskych zmien. "Viac bude počas zimy odchodov. Viacerým chalanom bola umožnené hľadať si nové pôsobisko a rozvíjať sa v inom klube. Konkrétne ide o hráčov: Roland Gerebenits, Tenton Yenne, Samuel Suľa, Vladimír Majdan, Richard Nagy a Matej Moško. Príchody sú v štádiu riešenia. Uvidíme, ako sa vyvinie situácia," uviedol na margo odchodov i príchodov v rámci projektu "B+19" šéftréner Vladimír Veselý.


štatistiky počas jesennej časti

Tímové štatistiky

6 výhier - 4 remízy - 7 prehier

Skóre (z hry/zo štandardiek): 32:30 (17:20/15:10)

Držanie lopty (%): 62%

Strely na jeden zápas (na bránu/mimo): 15 (6/9)

Fauly: 14

Rohy: 110

Prihrávky (úspešné %): 560 (84%)

Súboje (úspešné %): 165 (49%)


Individuálne štatistiky

Najviac minút: Richmond Owusu (1277 minút)

Najviac gólov: Timotej Jambor a Roland Gerebenits (po 4 góly)

Najviac asistencií: Kristián Bari a Marián Tandara (po 3 asistencie)

Najviac čistých kont: Marek Teplan (2 čisté kontá)

Najlepšie InStat Index hodnotenie: Tomáš Nemčík a Adam Kopas (280, resp. 277) 


program projekt "B+19"

  • do 17. decembra: Tréningový proces
  • 18. december - 9. január: Zimná prestávka (individuálne tréningové plány)
  • 10. január: Začiatok zimnej prípravy
  • prelom január/február: Sústredenie v Tatrách
  • 8./9. február: Šestnásťfinále mládežníckej Ligy Majstrov 
  • 27. február: 18. kolo II. slovenskej ligy (FC Petržalka - MŠK Žilina)