Venujte 2% z vašich daní pre nové talenty Akadémie MŠK Žilina

Tak ako každý rok, aj teraz máte možnosť poukázať 2% z vašich daní na najmenších futbalistov nášho klubu.

Akadémia MŠK Žilina dáva možnosť rozvoja mladým talentom, pričom mládež a deti sú zaradené v kategóriách od U8 až po U19.

Podporou vášho podielu z dane z príjmov (2%) nám umožníte aj naďalej vytvárať a zlepšovať podmienky pre rozvoj mladých športovcov a nových talentov v MŠK.

PODPORTE BUDÚCNOSŤ MLÁDEŽE V AKADÉMII MŠK ŽILINA.


PREČO AKADÉMIA MŠK?

O kvalite našej akadémie svedčia samotné výsledky:

 • úspešné prestupy najlepších odchovancov a bývalých hráčov do popredných európskych tímov a líg: napr. Marek Mintál, Milan Škriniar, Dušan Kuciak, Tomáš Hubočan, Peter Pekarík, Denis Vavro, Dávid Hancko, Samuel Mráz, László Bénes, Martin Dúbravka, Róbert Boženík, Róbert Mazáň či Nikolas Špalek.
 • pravidelné majstrovské tituly v mládežníckych kategóriách, pričom naše tímy sa zúčastňujú v posledných rokoch aj Československého pohára vo futbale.
 • MŠK Žilina posledné dva ročníky reprezentujú aj nežnejšie polovičky. MŠK tak už má aj svoje šošonky, ktoré hrdo reprezentujú klub v kategórii žien, dorasteniek i žiačok.
 • významné zastúpenie našich mládežníckych hráčov, hráčok v reprezentáciách SR v aktuálnej sezóne 2019/2020: 
  • U21/20 - 7 hráčov, U19 - 9 hráčov, U18 - 6 hráčov, U17 - 9 hráčov, U16 - 7 hráčov, U15 - 5 hráči.
 • ako jediní sme mali v aktuálnej sezóne viacnásobné zastúpenie aj v reprezentácii SR "A" - Róbert Boženík a Dominik Holec. Zároveň kostru základnej zostavy Slovenska tvorili naši odchovanci.
 • výborné tabuľkové umiestnenia našich mládežníckych družstiev v sezóne 2018/2019:

 • naše mládežnícke družstvá sa zúčastňujú aj na množstve medzinárodných turnajov s kvalitnými výsledkami. V roku 2019 to boli napr.: turnaj organizovaný naším klubom MŠK Žilina, a.s. - už 14. ročník turnaja o pohár Marka Mintála
  • Ďalej absolvovali medzinárodný turnaj v Chorvátsku, Taliansku, Česku, Poľsku, Slovinsku, Nemecku, Spojených arabských emirátoch, Rusku či Maďarsku.
 • V rámci dlhodobej klubovej filozofie, ktorou je podpora vlastných odchovancov, dáva MŠK Žilina pravidelne šancu mladým hráčom v "A"-tíme k získaniu skúsenosti, aby sa z nich stali špičkoví futbalisti a opory materského klubu. V momentálnom kádri A-tímu sa nachádza až šestnásť odchovancov - Dominik Holec, Martin Králik, Ján Minárik, Miroslav Káčer, Jakub Paur, Kristián Vallo, Lukáš Jánošík, Samuel Petráš, Patrik Myslovič, Ján Bernát, Vladimír Majdan, Adam Kopas, Branislav Sluka, Dávid Ďuriš, Patrik Iľko a Adrián Kaprálik.

AKO DAROVAŤ 2%?

Vyberte si, či ste: