U17: FC Viktoria Plzeň - MŠK Žilina 4:1 (3:1)

Góly: 19. a 35. Štursa, 2. Kepl, 70. Kraml - 38. Goljan , rozhodoval Julínek

Zostava MŠK: Špánik - Marčan (70. Kopásek), Tomka (41. Slatinský), Nemčík, Mišenko - Krkoška (41. Jackuliak), Farský, Bernát - Mihálik (55. Greguš), Davidík, Goljan (70. Hundák)

Zostava Plzeň: Mařík - Míka, Žilák, Uzlík, Selnar, Hranáč, Plecitý (57. Brož), Šulc (70. Zajíček), Štursa (69. Vrba), Kepl, Němec (61. Framl)

HLASY PO ZÁPASE:

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U17: "Do prvého polčasu vstúpil lepšie súper. Pohybovo boli aktívni, kým my sme pôsobili vyplašene. Chlapci si nedali pozor na to, na čo sme ich najviac upozorňovali. V druhom polčase sme sa herne postavili na nohy, aj keď chýbali gólové príležitosti. Plzeň si už priebeh duelu kontrolovala a štvrtým gólom uzavrela zápas. Súper bol kvalitný, ale bolo to o nás."

Maroš Špánik, brankár MŠK Žilina U17: "Chalani mi dnes veľmi nepomohli, mal som veľké množstvo práce. Išli sme do zápasu s jasnou túžbou vyhrať. Rozdiel bol v prechode do obrany aj do útoku, predčili nás aj fyzicky. Prízvukovali sme si to v šatni, ale nepodarilo sa nám to plniť na 100%. Veľká škoda, no napriek tomu to bola výborná sezóna."

priebeh stretnutia:

Zverenci trénera Ivana Beláka nastúpia na svoj duel o majstra Československa proti Viktorii Plzeň, ktorá sa stala víťazom na Marečkovom pohári. Vo Frydku-Místku je momentálne veľmi teplo, šošonov tak čaká náročný duel na kondičku. Ešte pred samotným výkopom zaznejú štátne hymny oboch krajín. Bude sa hrať 2 x 40 minút.

2´ - Plzeň začína bleskovo, z uhla vystrelil Štursa, Maroš Špánik síce strelu vyrazil, no loptu pohotovo upratal do prázdnej brány Kepl - 1:0

6´ - úvod patrí jasne Čechom, budeme svedkami penalty po nedovolenom zákroku v šestnástke.

7´ - výborný Špánik, ktorý vyráža strelu k tyči od kapitána Uzlíka.

8´- prvá akcia šošonov končí centrom, ktorý skryl v náručí brankár Mařík.

10´ - v pohotovosti opäť náš brankár Špánik po rýchlom brejku súpera. Plzeň má rohový kop, ktorý žltozelení v pohode odvrátili.

13´ - akcia kapitána Jána Krkošku, ktorá však nenašla nikoho v žltozelenom.

14´ - znova výborný zákrok od Maroša Špánika, ktorý zabránil gólu. Plzeň sa síce po dorážke radovala z gólu. Ten však nemohol platiť pre ofsajd.

15´ - v prvej štvrťhodine aktívnejší Česi, nás drží nad vodou brankár Špánik.

17´ - Priamy kop MŠK z takmer 30 metrov.

18´ - Marek Mišenko triafa iba múr.

19´ - následne sa musíme brániť, rýchly brejk prerušujeme.

19´ - Plzeň už vedie o dva góly, krídelnú akciu premieňajú Česi podobným gólom ako v 2. minúte, keď sa z tesnej blízkosti presadil Štursa - 2:0

23´ - Šošoni sa snažia vrátiť do zápasu, prvá strela na bránu od Sama Farského a následný prvý roh Žiliny. Po ňom prišlo aj zakončenie, nad bránu.

27´ - momentálne sa hrá medzi šestnástkami, center Plzne končí za bránkovou čiarou. Špánik rozohráva nakrátko.

28´ - akcia Adama Mihálika, ktorú zastavila obrana domácich na hranici šestnástky.

30´ - po polhodine pomohla Špánikovi ľavá tyč brány po bombe Selnara.

32´ - Plzeň kontroluje hru a nepúšťa nás na dostrel brány.

33´ - v strede poľa to skúša Ján Bernát, no súper ho dobre zdvojuje.

35´ - teraz nás môže mrzieť prečíslenie 3 na 2, ktoré sme nevyriešili najlepšie.

35´ - Plzeň nás trestá - zlú rozohrávku potrestal presnou strelou k tyči Štursa svojím druhým gólom - 3:0.

38´ - Odpovedáme gólovo. Po pravej strane sa presadil Mihálik, Bernát síce ešte neskóroval, no pri tyčke stál Adam Goljan, ktorý pohotovo doráža a znižuje na 3:1.

40´ - POLČAS! V gólovom prvom polčase sme videli štyri presné zásahy, v enormnom teple prospeje všetkým futbalistom 15-minútová prestávka.

(12:04 ) 41´ začína druhé dejstvo s našou rozohrávkou.

43´ - a ihneď skvelý Špánik, ktorý v samostatnom úniku vychytal Štursu

45´ - Plzeň mala na kopačke ďalší gól, no Maroš Špánik nás drží v zápase. Aj po rohu znova v permanencii jeho rukavice.

47´ - v útoku naši chalani, ktorí budú zahrávať rohový kop. Tomáš Nemčík vyskočil najvyššie, no ani on nedočiahol na loptu.

50´ - MŠK sa snaží priblížiť k súperovej bráne, no Plzeň pozorne bráni a vyčkáva na svoju šancu.

53´ - center Jana Bernáta, ktorý je veľmi aktívny, nedočiahli naši chalani.

55´ - sme nasťahovaní na polovici súpera, no Plzeň kompaktná.

56´ - rohový kop, no lopta v rukaviciach Maříka.

60´ - chalani držia loptu, no vo finálnej fáze sa nevieme presadiť.

62´ - prestávka na občerstvenie. Oba tímy dopĺňajú tekutiny. Máme pred sebou ešte okolo 20 minút.

64´ - teraz pohrozila Plzeň, zblokovaná strela znamená roh. Loptu chytá Maroš Špánik.

67´ - Plzeň vpredu, od gólu nás zachránil Špánik, ktorému na bránkovej čiare pomohol aj Nemčík.

69´ - začína sa prejavovať únava na oboch tímoch.

70´ - Viktoria už vedie 4:1. Z diaľky to vyskúšal Kraml a tečovaná strela prešla ponad Špánika do brány. Je rozhodnuté.

71´ - tréner Belák to oživuje dvojitým striedaním, no chalanom viazne kombinácia.

74´ - Česi pred Špánikom, ktorý má toho už naozaj dosť.

75´ - ďalší zákrok Špánika po dobrej strele Vrbu.

77´ - posledné minúty, ktoré sa už dohrávajú. Striedajúci Dávid Kopásek teraz pohotovým sklzom zabránil dobrej strele súpera.

79´ - Česi to skúšajú do otvorenej obrany šošonov, no už aj Plzeň má toho dosť.

80´ - v nadstavenom čase ešte priamy kop Jána Bernáta, ktorý mieri nad. Následne sa už nič nestalo, a tak sa Plzeň stáva zaslúženým víťazom stretnutia.