SFC Opava - MŠK Žilina 1:0 (1:0)
Prípravné zápasy,
sobota 23. 6. 2018 od 18:00
Opava
SFC Opava - MŠK Žilina
Góly: 10. Puškáč
ŽK: 44. Sluka
Rozhodca: Dubravský
SFC Opava
Šrom - Simerský, Řezníček, Hrabina, Kuzmanovic, Schaffartzik, Zapaláč (74. Socha), Kayamba (65. Glišić), Juřena, Svozil, Puškáč

Volešák (46. Holec) - Vallo (46. Anang), Pečovský (C) (46. Moško), Králik (70. Kopas), Sluka (46. Šušolík) - Dyer (70. Klec), Káčer (46. Cociuc), Lucas - Jánošík (46. Polievka), Balaj (46. Boženík), Mihalík (46. Holúbek)
V prvom prípravnom zápase novej sezóny sme cestovali k nováčikovi I. českej ligy, ktorý postúpil medzi elitu po trinástich rokoch. Pre trénera Jaroslava Kentoša to bol premiérový duel na lavičke prvého tímu šošonov, v ktorom sa musel zaobísť bez viacerých opôr základnej zostavy.

ZOSTRIH ZÁPASU

Príležitosť tak od začiatku dostali hráči na skúške, ktorí sa zaradili do stredovej formácie. Na stopérskej pozícii zaskakoval Viktor Pečovský s kapitánskou páskou.

Prvá akcia patrila domácim, no propagačná strela Kuzmanovica nemohla Miloša Volešáka vystrašiť. Naše prvé zakončenie mal na svedomí v 8. minúte Filip Balaj, jeho dobrú hlavičku zblokovala obrana domácich na roh. V 10. minúte zaútočili domáci po pravej strane, prihrávku Juřenu zúžitkoval Puškáč, ktorý dostal dostatok priestoru a pohodlne otvoril skóre stretnutia. Odpovedať mohol Moses Dyer, no zvnútra šestnástky zodvihol loptu príliš vysoko. Šance sa aj naďalej striedali na oboch stranách, a tak sledovali pár stovák divákov zaujímavý futbal. Nebezpečnejší boli domáci, Kuzmanovic znova skúšal Volešákovu pozornosť v 20. minúte. O sedem minút neskôr mal na hlave druhý gól Puškáč, no mieril vedľa. Opava vysoko napádala, čím znepríjemňovala rozohrávku šošonov a zároveň mala loptu častejšie v moci. Do polčasu sa skóre nemenilo, hoci sa domáci tešili v 42. minúte, gól pre ofsajd platiť nemohol.

Do druhého dejstva nastúpila prakticky nová jedenástka, na trávniku ostal len Martin Králik a dvojica hráčov na skúške. Po zmene strán vyslal prvý strelecký pokus Róbert Polievka, no pokus ľavačkou nemal potrebnú razanciu. Aj ďalšia strela smerovala na bránu domáceho Šroma, no znova iba po zemi, tentoraz od Lucasa. Dominik Holec v našej svätyni mal menej práce než Volešák, s niekoľkými štandardkami i menšou chybou v rozohrávke si poradil. Kentošovci sa po prestriedaniach tlačili do brány častejšie, no vyložená šanca neprichádzala aj vďaka nepresným kombináciám. V 82. minúte musel trávnik na nosidlách opustiť Branislav Šušolík, ktorý si poranil koleno, a tak sme hrali posledné minúty o jedného muža menej. Po menšej pauze sa znova hralo, pálil Michal Klec, no tesne vedľa. Vyrovnanie nepriniesla ani Boženíkova hlavička, a tak sme odštartovali novú sezónu bez niekoľkých opôr tesnou prehrou u nováčika českej ligy.

Jaroslav Kentoš, tréner MŠK Žilina
"Po desaťdňovej dosť intenzívnej tréningovej záťaži sme sa snažili rozložiť sily po polčasoch, čo sa nám podarilo. Chceli sme vidieť v akcii nových hráčov, tento zámer sa nám splnil. Hlavne v prvom polčase nefungovala defenzívna zložka, bolo to kostrbaté, v piatok sa nám zranil na tréningu Filip Kaša, preto bola obrana viac-menej úplne nová, zastupoval to tam Viktor Pečovský. Som rád, že som videl viacerých hráčov v akcii, sledujeme aj ich odolnosť voči vysokému tréningovému zaťaženiu. Niektorí to zvládli lepšie, iní horšie, ale účel zápasu, za ktorým sme cestovali do Opavy, sa nám podarilo naplniť. Pozitívom je zapojenie ďalších mladých hráčov z akadémie, vyskúšali sme mladého Afričana Bensona. Je tu už asi mesiac, má veľký potenciál, trénuje zatiaľ individuálne a občas ho vytiahneme do tréningového procesu k "A"-tímu. Postupne ho budeme zapájať do mužstva."
Viktor Pečovský, kapitán MŠK Žilina
"Bolo cítiť, že išlo o prvý zápas prípravy, ale všetci sme si predstavovali, že to bude lepšie. Verím, že nás to posunie ďalej. Niečo si k tomu povieme, no herná časť prípravy začína. Dnes to bolo po hrubej príprave, musíme makať ďalej. Tréner ma dnes skúšal na stopérovi, pretože sa zranil Filip Kaša. Snažil som sa aj na tomto poste hrať najlepšie, ako viem."
Prípravné zápasy,
sobota 23. 6. 2018 od 18:00